Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

Buty

Recommended Posts

dzięki.

W Wojasie te perforacje psują efekt. MD fajne, ale dość ciemne w stosunku do koloru podeszwy. Szkoda, że oni dopiero na promocjach dają ceny adekwatne do jakości, trzeba przyczajkę zrobić ;)

Posted (edited)
W dniu 9.04.2022 o 08:51, pisar napisał(-a):

Pierwsze w życiu podejście do filozofii "barefoot" 

Vivobarefoot Primus Lite III

vivobarefoot-primuslite-iii-herren-302092-02-05-1051587.jpg

ten patent sprawdza sie tylko na miekkim gruncie, na twardych, miejskich powierzchniach jest do d**y,
od 3 lat mam Leguano, filozofia "barefoot" sprawdzona empirycznie

Edited by neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

17 godzin temu, neclocus napisał(-a):

ten patent sprawdza sie tylko na miekkim gruncie, na twardych, miejskich powierzchniach jest do d**y,
od 3 lat mam Leguano, filozofia "barefoot" sprawdzona empirycznie

Hmmmm no nie wiem. Sam nosiłem wiele lat Campery z praktycznie zerowa podeszwą. Było twardo w mieście to fakt ale dawały radę.

Wszystkie strony dotyczące tematyki barefoot mówią o kilkutygodniowej adaptacji no i pewnie trzeba nosić regularnie.

Poza tym to są moje dodatkowe buty a nie główne. Myślałem też o nich jako buty na festiwale czyli na miękki teren.

Ideałem byłyby buty szerokie jak w barefoot ale z normalną podeszwą. Istnieją takie oprócz Camperów?

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

8 godzin temu, pisar napisał(-a):

Hmmmm no nie wiem. Sam nosiłem wiele lat Campery z praktycznie zerowa podeszwą. Było twardo w mieście to fakt ale dawały radę.

Wszystkie strony dotyczące tematyki barefoot mówią o kilkutygodniowej adaptacji no i pewnie trzeba nosić regularnie.

Poza tym to są moje dodatkowe buty a nie główne. Myślałem też o nich jako buty na festiwale czyli na miękki teren.

Ideałem byłyby buty szerokie jak w barefoot ale z normalną podeszwą. Istnieją takie oprócz Camperów?

Mam 6 par camperów. Uwielbiam te kapcie. Jak dla mnie buty niezniszczalne na miasto. Najstarsza para ma 12 lat i nadal wygląda świetnie.

2 godziny temu, mariaczi napisał(-a):

Mam 6 par camperów. Uwielbiam te kapcie. Jak dla mnie buty niezniszczalne na miasto. Najstarsza para ma 12 lat i nadal wygląda świetnie.

Pełna zgoda. Jedne z najlepszych butów jakie kiedykolwiek miałem, niesamowicie wygodne.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

W dniu 6.04.2022 o 11:36, mario1971 napisał(-a):

Tomku, to już moja któraś tam para butów Ecco - wszystkie były/są bardzo wygodne, no i mega wytrzymałe.  

Ja też już od kilku lat kupuję Ecco i z czystym sumieniem mogę polecać innym.

IWC

W dniu 13.04.2022 o 08:38, pisar napisał(-a):

'dawaly rade' a komfort chodzenia to dwie rozne rzeczy ; )
wszystkie strony tematyki zapomninaja ze kiedys ludzkosc nie znala betonu, asfaltu a praprzodkowie stapali po miekkim gruncie,

poniewaz teraz jest 'twardo' firmy obuwnicze przescigaja sie w stworzeniu wygodnej amortyzacji, 
byc moze z racji wieku nie czujesz jeszcze tego co odczuwam ja w kregoslupie gdy pieta opada na twarde podloze, kiedy
tej amortyzacji nie ma

oczywiscie nie zabraniam nikomu wlasnych wyborow, dziele sie subiektywnymi wrazeniami z uzywania takiego obuwia

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Te wyglądają całkiem przyzwoicie.

meka-2021-04-15-po-creative0019.jpg

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Tak, możesz sobie odpuścić. 

Dzięki Filip. Cenowo zapowiadala się niezła jakość, więc myślałem, ze może zacznę w czymś innym biegać 😉

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Te wyglądają całkiem przyzwoicie.

meka-2021-04-15-po-creative0019.jpg

Maja też niebrzydkie modele

13 minut temu, szuwi napisał(-a):

Maja też niebrzydkie modele

Te w szachownicę są niebrzydkie. Pozostałe już nie. ;)

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.

Posted (edited)

Tigery świetne, tak znany a jednocześnie tak nieznany but, AJ11 to niestety nie moja bajka :) mi dzisiaj przyszły AJ 4 Military black i AJ5 x Clot Low 😛 

404B0921-84B1-4E6F-939F-B2E2D6E66A52.jpeg

Edited by Ceteth

U mnie Meindl'e wersja dla szwabskiego wojska. Niestety nie było rozmiarówki "stan magazynowy", więc "idealny" musi wystarczyć.

W mojej ocenie raczej bdb, ale przynajmniej szerokie są...

IMG_20220524_225755_482.jpg

IMG_20220524_225741_851.jpg

10 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Tigery świetne, tak znany a jednocześnie tak nieznany but, AJ11 to niestety nie moja bajka :) mi dzisiaj przyszły AJ 4 Military black i AJ5 x Clot Low 😛 

404B0921-84B1-4E6F-939F-B2E2D6E66A52.jpeg

To może jeszcze:
-daj lustro/lustra z tyłu

-zamontuj ledy,

Wtedy pudełka by mogły wyjechać. 

Oj nie :) szafka może wygląda trochę jak wystawka w pokoju nastolatka, ale postawiona z musu i braku miejsca :)

Postanowiłem sprawdzić buty od Milera, wydaja sie atrakcyjne cenowo (wzgledem jakości wykonania). Klasycze oxfordy/wiedenki goodyear welted. Nie przeszukiwałem wątku ale ciekawe czy macie jakieś doświadczenia z tym brandowanym produktem? Hiszpanie zwykle znają sie na temacie więc jestem dobrej myśli.

IMG_20220525_121234_edited.jpeg

IMG_20220525_124036_edited.jpeg

a miler czasem nie sprzedaje butów szytych metodą Blake, swoją drogą w cenach 2 x wyższych niż powinny być?