Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Ritter

SEIKO Chronograf mechanizm 7T32A

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Wpadł mi w ręce zegarek na tym mechanizmie. Niestety nie działający. Po wielu namowach i usiłowaniach udało mi się go na tyle zresetować po włożeniu baterii, że mogę przestawić wskazówkę centralnego sekundnika w położenie na 12. lewym górnym przyciskiem. Niestety "północnej" małej tarczy minutowej nie jest w stanie poruszyć górny prawy przycisk jak jest to objaśnione w instrukcji serwisowej. Dodam, że zegarek działa. Jest jeszcze problem zniszczonego elementu piezoceramicznego głośniczka na dekielku ale z tym akurat sobie poradziłem pod względem wymiany na nieco inny. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie ucierpiał tranzystor sterujący na skutek zwarcia gdy był pokruszony piezoelement. Nie mniej to dalsze zadanie. Tu pojawia się kolejny problem czyli ustawienie budzika. Wprawdzie działa kręcąc wskazówkami na dolnym cyferblacie w tempie pracy zatwardziałego radzieckiego komunisty nie mniej podobnie jak praca tego ostatniego jest dla mnie niepojęta... :P . Dlatego prosiłbym o wyjaśnienie mi tego co widzę ale nie rozumiem kręcąc stosowną koronką.

 

W ostateczności jestem w stanie i determinacji mechanizm całkowitemu rozebraniu, wyczyszczeniu, złożeniu i nasmarowaniuale ale chciałbym to zrobić z sensem czyli wiedząc, że nie robię tego bez potrzeby. Zegarek był w stanie "hermetycznym" czyli po zdemontowaniu dekielka, co nie jest prostą sprawą w tym modelu, mechanizm, sztyfty, koronki nie nosiły śladów oddziaływania środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.