Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mrovka

Chce posiadac automatycznego szkieletora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

nawet nie bardzo wiem jak zaczać

 

O tym że chce coś z misternie stworzoną duszyczką wiedziałem już od dawna.Niestety na mojego wymarzonego tourbillona mnie nie stac i pewnie do konca życia zostanie to w sferze marzen,wiec wybór padł na atomata.

Warunki jakie sobie postawiłem to dość klasyczny wyglad /choć nie koniecznie/ i to ze mechanizm ma być jak najbardziej widoczny od strony cyferblatu,tak jak od strony dekla /I TO MA BYC SPELNIONE KONIECZNIE/

 

zainteresowałem sie DREYFUSS&CO

 

http://www.ernestjones.co.uk/webstore/d/8380252/dreyfuss+%26+co+skeleton+automatic+movement+strap+watch/

 

z klonem ETY i nawet zapadła decyzja..tylko że odrobine poczytałem i doszedłem do wniosku że chce coś na bardziej szwajcarskim mechanizmie /przemawia tutaj odrobina snobizmu/

 

i tu prosba do was

 

macie jakies inne propozycje bardziej szwajcarskich mechanizmów w "przezroczystych kopertach" do 5tys PLN??

 

-nie liczą sie indeksy,ale jak najbardziej przyjemne dla oka trybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niskobudżetowych Swatch Irony. Kiedyś był model (Body and Soul) teraz pewnie też jest odpowiednik jakiś, ale do 5k to pewnie coś dużo lepszego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

dziekuje za zinteresowanie

 

jak narazie moimi faworytami sa

EPOS EMOTION /fajnie prezentuja sie indeksy i niebieski kolor/

ORIS ARTELIER SKELETON AUTOMATIC /tyle ze nie wiem co tutaj jest w srodku/

 

-sa jeszcze jakies propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

ORIS ARTELIER SKELETON AUTOMATIC /tyle ze nie wiem co tutaj jest w srodku/

 

 

Sellita SW200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

no to w takim razie EPOS zajmuje prowadzenie

 

-widziałem dzisiaj SW200 - jak na miłosnika G to naprawde,te ruszajace sie czesci sa poprostu..piekne

 

Moja dziwczyna na wiesc jaki zegarek mi chodzi po głowie powiedziała ze one sa brzydkie bo sa takie jakies 'niedokonczone' - kobieta,a taki brak poczucia piekna..teraz wiem czemu jest ze mna :)heeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

no to w takim razie EPOS zajmuje prowadzenie

 

Co ma Epos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym Oris'a.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ja osobiście wolałbym Oris'a.

 

tylko patrzac na wizualna strone czy sa jakies inne powody?

w EPOS'ie nie podoba mi sie tylko w sumie samo logo,takie normalne..ale za to przekonuja mnie te rzymskie indeksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualna strona jest subiektywana, więc niemożna dywagować. Dla mnie Oris jest bardziej zacną firmą, z dłuższą tradycją.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

mrovka - w tej kategorii cenowej patrzyłbym tylko na stronę wizualną i kupił to co mi się bardziej podoba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos na żywo zysuje poprzez ciekawsze zdobienia werku. Poza tym ma ciekawszy mechanizm na bazie 2892. Minusem Eposa może być jednak serwis, który odsyła zegarki w zdewastowanym pudełku i twierdzi, że takie dostał od firmy kurierskiej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziwczyna na wiesc jaki zegarek mi chodzi po głowie powiedziała ze one sa brzydkie bo sa takie jakies 'niedokonczone' - kobieta,a taki brak poczucia piekna..

 

Jak mam być szczery to podzielam jej opinię :lol:

Po to jest transparentny dekiel żeby podziwiać werk.

Oczywiście są wyjątki jak ze wszystkim, ale nie w tym przedziale cenowym, np.:

DV17_TourbillonSkeleton_513.93.39.21.99.001.jpg

omega_de_ville_platinum_skeleton_431.93.41.21.64.001-573x403.jpg

 

Zapytaj dziewczyny, czy te jej się podobają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

krystekomega - a jaki przedział cenowy jest tych zegarków pokazanych przez ciebie?? bo mi sie podobaj,nawet dziewczyny nie pytam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z klonem ETY i nawet zapadła decyzja..tylko że odrobine poczytałem i doszedłem do wniosku że chce coś na bardziej szwajcarskim mechanizmie /przemawia tutaj odrobina snobizmu/

Generalnie to ja sobie nie przypominam automatycznej ETY, która byłaby ładnie poszkieletowana. Jak na mój gust, to ten werk się nie nadaje. To jest oczywiście moje skromne zdanie, ale większość wygląda jakby tam po prostu tarczy zapomniano założyć. Szkoda kasy...

 

Gdybym miał Twój budżet, i odczuwał wielką potrzebę skeletona, to raczej skupiłbym się na poszukiwaniu werku prostego typu Unitas. Tutaj się zdarza, powtarzam zdarza, gustownie wyszkieletowany werk.

Na przykład Steinhart Esqueleto miał dość w miarę estetycznie poszkieletowanego unitasa, poniżej tysiąca euro, więc w Twoim budżecie. Niestety serie były krótkie, więc teraz to raczej rynek wtórny ewentualnie.

 

1649079797noche_5.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystekomega - a jaki przedział cenowy jest tych zegarków pokazanych przez ciebie?? bo mi sie podobaj,nawet dziewczyny nie pytam :lol:

 

Omega z Tourbillonem jakieś 200-220k ? , drugi sporo tańszy ale i tak

cięzko będzie się zmieścić w budżecie :( heh


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, absolutnie nie podobają mi się szkieletory, ale te Omegi po prostu mnie urzekły :(

 

Omega z Tourbillonem jakieś 200-220k ?

a cena... heh, pomarzyć zawsze można :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wypatrzylem cos takiego..czy to normalana cena?? - czy to jakis swiss made ale made in china?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RARE-DOLAN-BULLOCK-SWISS-MADE-SKELETON-ETA-6498-SAPPHIRE-GLASS-44MM-/150700881489?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4452812995993105525

 

Taktik znalazłem ta Twoja propozycje w inernecie,ładna..i to bardzo

 

kurcze mętlik straszny

mieliscie pomóc,a pomieszaliscie jeszcze bardziej.

 

jak narazie to wybór jest pomiedzy Unitasem od Taktika i tym EPOS'em,tyle ze jeszcze nie wiem jaka wersja kolorystyczna :)

 

ps.jest jeszcze jedno wyjscie..zrobic poprostu tak jak ten ktoś

 

http://forums.watchuseek.com/f2/my-hand-made-skeleton-wristwatch-381040.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja CI jeszcze namieszam.

Rozpatrujesz EPOSa 3390 SK, a może:

3418_2_small.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten limitowany jest nawet, nawet :)

Jaka cena i czy w ogóle jest dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

TIK TAK - ja juz ci pisałem ze ci nie lubie:)

tak czy inaczej..czy jest odrobine inna wersja kolorystyczna tej limitowanej wersji? pewnie nie ma..bo przez ta czern wydaje sie byc 'za nowoczesny'

EPOS EMOTION REF 3390SK w wersji czarnej na pasku wydaje sie taki jakby z przed dekad.I jest mi chyba najbliższy

 

cena cena tej limitowanej edycji to 5900 - hehee - z godnie z zasada "pomozemy przekroczyc budzet" :) - fajny,tylko zeby to był inny kolor :)

 

jestem wybreda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten limitowany jest nawet, nawet :)

Jaka cena i czy w ogóle jest dostępny?

Jeszcze jest. Cena 5900 z metki.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budzecie nie rozwazales zlecenia jakiemus majstrowi zbudowania takiego zegarka jak by Ci sie podobal?

Szkieletory ETY 6498 albo automatow ETY sa do dostania w internecie,inne czesci tez.Mialbys zegarek dokladnie taki jaki chcesz,a do tego unikatowy.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij ofertę Schaumburga z kolekcji Classoco Unikatorium Handmade.

Jest tam sporo szkieletowanych mechanizmów (nie wiem jak cenowo).

Poniżej przykład szkieletowania w modelu Art Nouveau:

 

arntnoutop.jpg

 

Ze swojej strony mogę Ci napisać, że warto dobrze przemyśleć zakup w pełni szkieletowanego, otwartego mechanizmu/tarczy. Taki zegarek jest mało uniwersalny. Lepiej chyba poszukać częściowo otwartej tarczy i szkieletwerka, niemniej coś bardziej finezyjnego niż kalsyczna dziura w tarczy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam sporo szkieletowanych mechanizmów (nie wiem jak cenowo).

No właśnie. Ten sam szkielet (lub podobny) co pokazałem w Stenku, a ze 2-2.5 razy droższy niestety..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.