Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wintergreen

U nas, w maglu

Rekomendowane odpowiedzi

Ten przykład ma się nijak do sytuacji, która tutaj się dzieje... Lepiej nic nie pisać niż wymyślać na siłę takie farmazony...

 

Święte słowa!

Dlatego proponuję Ci:

Primo - przeczytać, co napisałem

Secundo - zrozumieć


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie chronofil taka pogarda i poczucie wyższości wobec zwykłych użytkowników forum?


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa!

Dlatego proponuję Ci:

Primo - przeczytać, co napisałem

Secundo - zrozumieć

 

No tak ty jesteś mądrzejszy i masz racje ;)

 

Przeczytałem, zrozumiałem i dalej uważam że to co mówisz to farmazony ;)

 

Chciałbyś załatwić sprawę "po ludzku" a od 3 lat każdy sygnał, że coś się dzieje złego na forum lądował w koszu. Czyli tak wygląda załatwianie "po ludzku" czyli pod dywan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie te osobiste wycieczki i przestańcie pitolić w kółko to samo. Smędzicie wszyscy po równo. Niektórym widzę własne ego i udowodnienie, która prawda jest bardziej mojsza przysłoniło fakt, że to jest wątek podziękowań dla Kaido. Pokażcie, że macie jaja i załatwcie to na PW - publiczne wrzuty to takie chowanie się za plecami tłumu. Rzekłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie chronofil taka pogarda i poczucie wyższości wobec zwykłych użytkowników forum?

 

Pogarda? Poczucie wyższości? Kiedy i gdzie?

Ja też jestem zwykłym użytkownikiem forum, nikim nie gardzę i nie wywyższam się.

Kolega "grzecznie" mi powiedział, ze piszę farmazony, więc zaproponowałem Mu powtórne przeczytanie i zrozumienie moich słów.

 

No tak ty jesteś mądrzejszy i masz racje ;)

Przeczytałem, zrozumiałem i dalej uważam że to co mówisz to farmazony ;)

 

Chciałbyś załatwić sprawę "po ludzku" a od 3 lat każdy sygnał, że coś się dzieje złego na forum lądował w koszu. Czyli tak wygląda załatwianie "po ludzku" czyli pod dywan?

 

Niestety, nie zrozumiałeś.

Chodziło mi o zarzut "dziewiętnastowiecznej moralności" i moja analogia tegoż dotyczyła, a nie miała na celu porównywanie Marcina do szwagra wynoszącego szalik.

Chodziło mi tylko o to, że zanim się jakieś sprawy nagłośni i wywoła burzę, najpierw nalezy spróbować wyjaśnić je i rozwiązać polubownie. Publiczne rozdmuchiwanie pewnych spraw może nieraz wyrządzić dużą krzywdę i przyprawić komuś "gębę". I taka postawa NIE MA NIC WSPÓLNEGO z zamiataniem pod dywan.

Zauważ też, że jeśli jakieś tematy były usuwane, to nie ja to robiłem, tylko ludzie do tego uprawnieni. W tym miejscu nie mam zamiaru dokonywać oceny ich działań, bo każdy taki przypadek należałoby analizować indywidualnie, a na to nie mam ani dostatecznej wiedzy, ani czasu, ani ochoty.

Co do sprawy Adiego i Marcina cierpliwie czekam na końcowe stanowisko Zarządu, wierzę bowiem, ze sprawy zostaną wyjaśnione a końcowe ustalenia przedstawione na forum.

To tyle moich farmazonów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Piotrze, aby wymagać od kogoś szacunku, trzeba go najpierw okazać. Dla ciebie, jak przypuszczam, szacunek jest pojęciem obcym, o czym świadczą twoje własne słowa, które przytaczam powyżej. Zresztą więcej "miłych" słów pod adresem użytkowników tego i tamtego forum może znaleźć każdy, kto przejrzy twoje posty w tym temacie.

Szacunek do siebie wymaga od kogoś tylko człowiek zarozumiały. Ja szacunek od osób na których mi zależy mam bez żadnego wymagania, a sam mam szacunek do każdego stworzenia, nie tylko człowieka, ale tylko tak długo jak go nie zaprzepaści.

 

Więc po co rozpocząłeś i ciągniesz bez końca swoje wywody, mimo wielokrotnych próśb moich i innych użytkowników aby nie zaśmiecać tego topicu.

Jaki dajesz przykład jako moderator?

Ciągnę tylko i wyłącznie dla tego, że jestem stale wywoływany do tablicy, między innymi przez Ciebie. Zacznij naprawę świata od siebie i nie zaśmiecaj,,,

 

Zaiste iście dziewiętnastowieczny model moralności nam tu zaprezentowałeś blink.gif .

Jestem w szoku, że propagowanie takich postaw jest jeszcze tolerowane w kulturalnym towarzystwie.

Jak rozumiem, kiedy zobaczysz, że kogoś biją na ulicy nie dzwonisz na policję tylko udajesz, że tego nie widzisz.

Że jesteś w szoku to widać. Co ma wspólnego bicie kogoś na ulicy z rodziną, pracą, organizacją i lojalnością?

Twój tok rozumowania to właściwie trudno usprawiedliwić szokiem.

 

Skończcie te osobiste wycieczki i przestańcie pitolić w kółko to samo. Smędzicie wszyscy po równo. Niektórym widzę własne ego i udowodnienie, która prawda jest bardziej mojsza przysłoniło fakt, że to jest wątek podziękowań dla Kaido. Pokażcie, że macie jaja i załatwcie to na PW - publiczne wrzuty to takie chowanie się za plecami tłumu. Rzekłem.

No niestety nie da rady. Niektórzy muszą mieć klakierów. Kolega chomior nie życzy sobie rozmawiać ze mną na PW. Natomiast publicznie "podgrzewa" cały czas temat, zarzucając to innym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Bo coś nie jestem chyba na bieżąco.

 

A Marcina szkoda, będzie mi brakowało dyskusji z nim, ale przede wszystkim to szkoda, że to nie on napisał te oskarżenia Adiego tylko mod z CW, miałby wtedy większą siłę przebicia i nikt nic by mu zarzucić nie mógł.

A tak wyszło, jak wyszło... szkoda.

 

 

No muszę wyjaśniać tak oczywistą sprawę?

Wiadomo przecież wszem i wobec , że KMZiZ i CW to dwa wrogie sobie obozy i z tym nie ma co dyskutować tak?

Czyli Marcin "sprzedał" (nie chciałem napisać zdradził, bo to za mocne słowo) poufne przecież dane wrogiemu obozowi, zamiast najpierw tak jak doradza zdrowy rozsądek spróbować samemu wyjaśnić to na własnym podwórku.

Jak dla mnie to jest zwyczajne naruszenie zaufania jakim go obdarzono dając mu dostęp do tych poufnych spraw i tyle. Zresztą on sam to już rozumie i na pewno żałuje, że mu CW na to niepozwoliło uprzeczając jego wystąpienie. No i chyba jest dlatego oczywiste, że dużo mniejszą wagę i siłę przebicia mają oświadczenia kogoś kto nie jest 100% lojalny...

 

To są twoje dwa pierwsze posty w temacie zatytułowanym "Podziękowania dla Kaido2".

Resztę pozostawię ocenie kolegów.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są twoje dwa pierwsze posty w temacie zatytułowanym "Podziękowania dla Kaido2".

Resztę pozostawię ocenie kolegów.

Wyrywasz z kontekstu. Ja też zacytuję siebie:

Nie chciałem już nic tu pisać, ale stale mnie ktoś wywołuje do tablicy.

 

W żadnym poście, z wielu które napisałeś tu niby w temacie "Podziękowania dla Kaido2" nie ma jakoś dla niego twojego podziękowania, ani żadnej innej wzmianki na temat co osobiście sądzisz o jego odejściu.

Resztę pozostawiam ocenie kolegów, a ciebie zapraszam na PW jak masz zamiar dalej to ciągnąć


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie będę oryginalny w swej wypowiedzi .Przyłącze się do podziękowań Marcinowi za skierowanie mojej wiedzy zegarkowej na całkiem inny tor co pozwoliło mi postrzegać moją pasję w całkiem inny sposób bardziej dojrzały . Panowie co do całej dyskusji oszczędźcie nam tych osobistych wycieczek . Każdy czytając posty na naszym forum i na CW może sobie sam wyrobić zdanie na ten temat . Wybaczcie bo nie chce powielać błędów Kolegów i bić piany. Zadam tylko jedno publiczne pytanie do Zarządu naszego Forum czy taki proceder Adiego miała pierwszy raz miejsce i czy wcześniej docierały do Kolegów sygnały w/w sprawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie bo nie chce powielać błędów Kolegów i bić piany. Zadam tylko jedno publiczne pytanie do Zarządu naszego Forum czy taki proceder Adiego miała pierwszy raz miejsce i czy wcześniej docierały do Kolegów sygnały w/w sprawie .

Może ja odpowiem w zastępstwie.

Z tego co wiem takie sygnały już były, ale kończyło się na tym, że Adi pisał wyjaśnienie, które administracji wystarczało.Jak to wyglądało w szczegółach nie wiem, bo już pisałem wyżej dlaczego nie jestem cała tą sprawą zainteresowany.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrywasz z kontekstu. Ja też zacytuję siebie:

W żadnym poście, z wielu które napisałeś tu niby w temacie "Podziękowania dla Kaido2" nie ma jakoś dla niego twojego podziękowania, ani żadnej innej wzmianki na temat co osobiście sądzisz o jego odejściu.

 

Cóż dla mnie nic się nie zmieni. Nadal, o ile się zgodzi, będę mógł korzystać z jego wiedzy, tyle że w innym miejscu.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy Wy wszyscy jesteście normalni? Czy takie rzyczy jakie się tutaj dzieją, muszą czytać nowi użytkownicy? Na CW kilkadziesiąt stron pitolenia bez sensu, szydzenia, wyśmiewania, w większości dyskusji o niczym, dosłownie szopka (tutaj chciałbym dodać, że absolutnie nie mam nic do forum CW, ale bardzo się cieszę, że te fora są podzielone, gdyż nie mam przyjemności oglądania tak dużej ilości zegarków, które są kopią innych, bardziej znanych egzemplarzy, co na CW jest codziennością). Tutaj zaraz będzie to samo, kolejny temat w stylu "dlaczego odszedł Mathu" ja się pytam, po co to wszystko? Dlaczego nie rozmawiacie na PW? Co do tego, że ktoś tam stracił serce do tego forum, i ja miałem/mam chwile zwątpienia, ale jestem tak zżyty z tym forum, z przesympatycznymi ludźmi tutaj piszącymi, że nie wybrażam sobie, żeby mnie tutaj nie było. Apeluje do Was moi drodzy, zakończcie tą dyskusje, bo nie prowadzi ona do niczego, a tylko wystawia złą opinie w oczach nowych użytkowników. Przypominam również, że jest to temat z podziękowaniami dla Kaido. Marcin, dziękuję za merytoryczny wkład w to forum, oby Ci Bozia w zegarkach wynagrodziła ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panie Piotrze za odpowiedź i czekam nie ferując wyroków na jakieś wyjaśnienie i ustosunkowanie się Zarządu do całej sytuacji w osobnym wątku aby tego nie zaśmicać . Ponieważ jest wiele niewiadomych i było by wskazane aby całość wyjaśnić od początku do końca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluje do Was moi drodzy, zakończcie tą dyskusje, bo nie prowadzi ona do niczego, a tylko wystawia złą opinie w oczach nowych użytkowników.

...

 

Po co psujesz im piaskownicę? Niech się bawią. Nie zauważyłeś ile radości tryska z niektórych postów? Co poniektórzy dopiero teraz rozwinęli skrzydła, bo tak długo nie mieli o czym pisać, aż tu nagle taka mila niespodzianka, mogą wejść i nabić sobie postów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odejście Kaido2 to ogromna strata dla Forum. IMO nawet nienajlepszy ale szczery sposób pomocy innemu forum gdzie ktoś od nas mocno przegiął nie powinien skutkować sytuacją gdzie odchodzi użytkownik - tym bardziej że IMO to jeden z kilkunastu najcenniejszych użytkowników. Też mam nadzieję że jednak Kaido2 zostanie. Ktoś z wiedzą, pasją i altruistyczną chęcią pomocy innym zasługuje na wdzięczność i szacunek (na marginesie atakowany w tym wątku Piotr Ratyński też jest z tej najcenniejszej grupy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co psujesz im piaskownicę? Niech się bawią. Nie zauważyłeś ile radości tryska z niektórych postów? Co poniektórzy dopiero teraz rozwinęli skrzydła, bo tak długo nie mieli o czym pisać, aż tu nagle taka mila niespodzianka, mogą wejść i nabić sobie postów ;)

 

Tą aluzje kierujesz do mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą aluzje kierujesz do mnie ?

 

A czy wymieniłem Twoją ksywę? Niczyjej nie wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tą aluzje kierujesz do mnie ?

 

Tak JANUSZ ta aluzja do ciebie i wielu innych. DOŚĆ bicia piany. Zarząd postanowił, na demokratycznym CW za takie dyskusje grozi ban lub usunięcie z forum. Decyzje takie są zwykle nieodwołane i niedyskutowalne.

Też żałuję, że takie są skutki, ale stało się i koniec!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, w poście Lestafa był cytat z posta Carlito. Więc mniemam, że to do niego, nie do Ciebie


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że do mnie aluzja? ;) Lestaf odpisywał mi, pisząc o innych. To chyba wyraznie i jasno wynika z jego wypowiedzi ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania zamieniają się w pyskówkę , chyba nie o to chodziło


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Nieźle się uśmiałem czytając niektóre wypowiedzi, ale jeszcze weselej jest na CW, na które zajrzałem drugi raz w życiu po podlinkowaniu przez jednego użytkownika, który pisał, że tam jest podobno oficjalne stanowisko zarządu. Jak już połączyć oba wątki to całkowity cyrk. Tu piszą, że nikt nie atakuje KMZiZ na ich forum, a tam jazda na całego ;)

Podobnie jak Michał uważam, że bardzo dobrze się stało iż nastąpił podział na 2 różne fora.

Wracając do naszego forum i dwóch równolegle toczących się dyskusji, to szkoda słów i czasu żeby na większość tu zamieszczonych postów odpisywać.

Piotrze odpuść sobie odpisywanie na te idiotyczne zaczepki, bo szkoda czasu.

Również czekam na oficjalne stanowisko, którego do tej pory nie ma, a pieniacze z CW widzą już dwa ;)

W tym przypadku tłumaczenia Klaudiusza, że prawo nie działa wstecz jest dla mnie nie do przyjęcia. Jeżeli Adi oszukiwał to powinien zostać wykopany z forum wraz ze wszystkimi jego wcieleniami. Nie pamiętam regulaminu jaki obowiązywał 2-3 lata temu, ale podejrzewam, że pewnie był jakiś zapis, który takie sprawy regulował.

Wracając do tego konkretnego wątku. Nie proszę lecz żądam jako użytkownik tego forum, usunięcia wszystkich postów innych niż podziękowania dla Kaido2 i jednocześnie proszę o nie zamykanie wątku, a cięcie wszystkich postów nie na temat. To jest wątek, w którym dziękujemy koledze za wniesiony wkład w to forum, a nie wątek służący pienieniu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na oficjalne stanowisko, którego do tej pory nie ma, a pieniacze z CW widzą już dwa ;)

W tym przypadku tłumaczenia Klaudiusza, że prawo nie działa wstecz jest dla mnie nie do przyjęcia. Jeżeli Adi oszukiwał to powinien zostać wykopany z forum wraz ze wszystkimi jego wcieleniami. Nie pamiętam regulaminu jaki obowiązywał 2-3 lata temu, ale podejrzewam, że pewnie był jakiś zapis, który takie sprawy regulował.

Wracając do tego konkretnego wątku. Nie proszę lecz żądam jako użytkownik tego forum, usunięcia wszystkich postów innych niż podziękowania dla Kaido2 i jednocześnie proszę o nie zamykanie wątku, a cięcie wszystkich postów nie na temat. To jest wątek, w którym dziękujemy koledze za wniesiony wkład w to forum, a nie wątek służący pienieniu !

Jak najbardziej jestem za. Porządek zrobię jednak dopiero wieczorem, bo roboty przy tym dużo, a w tej chwili aż tyle czasu nie mam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I ja dołączę się do prośby krystekomega, z tą różnicą, żeby cało to bagno przenieść do jednego wątku np. "U nas, w maglu". Do tego należałoby dołączyć wybrane posty z drugiego tematu o tym samym. Założenie nowego wątku pozwoliłoby wypalić się co aktywniejszym ostatnio forumowiczom, może nawet do ostatniego węgielka. Dawałoby to nadzieję na oczyszczenie innych wątków z tego tematu.

Ale dalej liczę, że oficjalne stanowisko zarządu pojawi się na tym forum,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - sprzątanie. Prędzej czy później wiadomym było, że nastąpi, heh, "tradycja zobowiązuje". Z jednej strony to rzeczywiście wątek miał służyć podziękowaniom kaido za jego wkład w życie forum i można by to uszanować. Z drugiej jednak gdzie można o sprawie podyskutować skoro otwierane ku temu wątki są w tempie ekspresowym zamykane (w ciągu tygodnia dwa wątki).

Jestem równocześnie użytkownikiem obu forów (na KMZ od 3 lat, na CW od początku), spory między jednym a drugim zawsze średnio mnie interesowały, wzbudzały co najwyżej irytację. Jednak to co się stało w ostatnim czasie i postawa Zarządu jest ;) (już nawet nie wiem jak to określić). Ile czasu potrzeba na oficjalne wyjaśnienie sprawy i podanie drogą oficjalną wyników "śledztwa" (np. w postaci zamkniętego, podwieszonego tematu)?! Publikowanie wyjaśnień (i to nie osobiście) na CW wyników sprawy dotyczących KMZ to kuriozum jakieś. Świetnie pytania do Zarządu sformułował w drugim "gorącym" wątku wojtekimarco (chyba bardziej elementarnych pytań postawić się nie da, każdy powinien zrozumieć o co w nich chodzi). Kiedy my, maluczcy możemy się spodziewać jakiejkolwiek odpowiedzi? Nie wierzę przecież, że forum zostało puszczone "samopas" i nikt z kierownictwa tu nie zagląda. Rozumiem urlopy, brak czasu i inne, ale forum nie jest zarządzane chyba przez jedną osobę decyzyjną. Mimo to odnoszę wrażenie, że gdyby sprawa była dla Zarządu wygodniejsza to odpowiedź nastąpiłaby szybciej. A tak jest, jak jest...czyli bardzo mizernie i mgliście co świadczy o ewidentnej chęci zamiatania niewygodnej kwestii pod dywan.

 

 

Kaido: wielkie dzięki za potężny wkład merytoryczny, oczywiście nie żegnam się i nie lamentuję, bo spotkamy się pewnie w innym miejscu. KMZ i jego Zarząd, Stowarzyszenie i zespół moderatorów powinien dbać jak tylko potrafi o takich użytkowników jak Ty. Jak widać dba się o coś innego. Przykre.

 

PS. No to się nagadałem - możecie "czyścić". Tradycyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.