Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tothemax

Baume & Mercier, prośba o więcej informacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jak w temacie. Zegarek dostałem w prezencie a styl vintage to zupełnie nie moja działka więc może któryś z szanownych kolegów będzie wiedział ciut więcej o tym zegarku. Niestety zapytanie o cenę na forum jest zabronione więc chętnie przyjmę sugestię gdzie takowe zapytanie mógłbym złożyć bo gdy tylko uda mi się ustalić wartość to zegarek trafi na giełdę :P.

 

Z tego co mi się udało ustalić:

- koperta jak i zapięcie to złoto 18K

- mechanizm to BM 12820 (Buren 1282) produkowany z tego co znalazłem od 1962 r.

- szerokość z koronką to 33 mm, wysokość z uszami 39 mm, grubość 5 mm (mierzone linijką bo niestety nie miałem pod ręką suwmiarki)

- szkło szafirowe

 

Z góry przepraszam za mizerną jakość zdjęć, ale były robione w warunkach polowych (przy okazji serdecznie dziękuję za pomoc Panu Zegarmistrzowi z Łodzi, z Placu Słonecznego za pomoc w zdjęciu dekla i wykonaniu zdjęć)

 

img5070l.jpg

img5071e.jpg

img5074k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.