Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaccooll

CASIO PRODUKCJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie i moze dostane odpowiedz. Czy firma CASIO przeniosla cala produkcje do Chin, Tajlandii itp. Czy jest mozliwosc kupna w dzisiejszych czasach zegarka made in Japan? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

naturalnie ze sa zegarki produkowane w Japoni..mniemam ze pytasz tylko Casio

-ale one sa dedykowane tylko na Japonski rynek i sa automatycznie droższe i sa lepiej wykonane

 

Japonczycy przyjeli dziwna taktyke /to sie tyczy chyba wiekszosci firm Japonskich/ ze najlepiej wykonane produkty wedruja tylko na ich rynek

 

ps:jeszcze produkuja w malezji i chyba indonesii B) to pierwsze napewno,a co drugiego to nie mam pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co w Polsce nie uświadczysz. A może masz jakiś pomysł. Nie mam rodziny w Japonii B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

pozostaje tylko ebay..albo jakies inne portale japonskie jak YAHOO JAPAN,RAKUTEN,SEIYA JAPAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Na wszystkich rynkach sa zegarki z roznych fabryk Casio. W Japonii maja zegarki wyprodukowane pod Bangkokiem, a w Warszawie mamy made in Japan. Tyle ze ze wzgledu na koszty i ograniczone zdolnosci produkcyjne robia w Japonii tylko czesc kolekcji. W Polsce sa to na przyklad GS-1100. EQW-A1000, GWF-1000 i pare innych topowych.

Jak spytacie sie o model, powiem gdzie Casio go produkuje. Zawswze tez mozna w katalogu producenta ktory maja oficjalni dystrybutorzy sprawdzic po kolei pochodzenie modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sa to na przyklad GS-1100. EQW-A1000, GWF-1000 i pare innych topowych.

Jesteś pewien? Mój GS-1100 pochodzi z Tajlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netrunner jak brand manager casio w Polsce podaje miejsce produkcji zegarków sprzedawanych w zibi. Swojego kupiłeś u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Na moim GS-1100 tez pisze ze skladany w Tajlandii pasek natomiast z Japonii (Casio Japan), natomiast GS-1150 rowniez skladane w Tajlandii a paski do nich to w Chinach produkuja (Casio China).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netrunner jak brand manager casio w Polsce podaje miejsce produkcji zegarków sprzedawanych w zibi. Swojego kupiłeś u nich?

Mój co prawda był kupiony w Szkocji, ale chyba tego samego zegarka nie składa się w dwóch różnych fabrykach w zależności od docelowego rynku, tym bardziej, że cała Europa jest chyba traktowana przez Casio jako jeden rynek (oznaczenie -ER w nazwie modelu).

 

EDIT: A jednak ten sam model może być produkowany zarówno w Tajlandii, jak i w Japonii: http://image.rakuten.co.jp/onemore/cabinet/casio/gs-1100-1aer-c.jpg - widoczny na deklu kod 201B to podobno jedna z japońskich fabryk (link).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Na deklu w moim gs jest wybite ST. STEEL JAPAN MOV'T H CASED IN THAILAND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim identycznie. Numer seryjny to 202A351H - 202A to Tajlandia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

U mnie tak to wyglada:

GS-1100 - Tajlandia - pasek Japonia

DW-6300-1A - Japonia - pasek Japonia (tutaj inny numer seryjny)

G-5600A-7 - Tajlandia - pasek Japonia

DW-6900SB-9 - Tajlandia (brak numer seryjnego na deklu) - pasek Japonia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naturalnie ze sa zegarki produkowane w Japoni..mniemam ze pytasz tylko Casio

-ale one sa dedykowane tylko na Japonski rynek i sa automatycznie droższe i sa lepiej wykonane

 

Japonczycy przyjeli dziwna taktyke /to sie tyczy chyba wiekszosci firm Japonskich/ ze najlepiej wykonane produkty wedruja tylko na ich rynek

 

ps:jeszcze produkuja w malezji i chyba indonesii wink.gif to pierwsze napewno,a co drugiego to nie mam pewnosci

Witam.Jestem zainteresowany kupnem Zegarka Casio CA-WR53.To zegarek, który dostałem na komunię.Podbno wznowili jego produkcję.Interesuje mnie,czy ten zegarek jest nadal robiony w Japonii,bo mój był.Po drugie,czy to nie jest jakaś podróba.Znalazlem go na kilku stronach,wizualnie jest identyczny,wręcz jak go zobaczyłem,przypomniały mi się lata dzieciństwa.Malo tego dnia też nie jest wygórowana.Prosiłbym bardzo o pomoc.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.