Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
jaccooll

CASIO PRODUKCJA

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie i moze dostane odpowiedz. Czy firma CASIO przeniosla cala produkcje do Chin, Tajlandii itp. Czy jest mozliwosc kupna w dzisiejszych czasach zegarka made in Japan? Prosze o odpowiedz.

Guest mrovka

naturalnie ze sa zegarki produkowane w Japoni..mniemam ze pytasz tylko Casio

-ale one sa dedykowane tylko na Japonski rynek i sa automatycznie droższe i sa lepiej wykonane

Japonczycy przyjeli dziwna taktyke /to sie tyczy chyba wiekszosci firm Japonskich/ ze najlepiej wykonane produkty wedruja tylko na ich rynek

ps:jeszcze produkuja w malezji i chyba indonesii B) to pierwsze napewno,a co drugiego to nie mam pewnosci

Czyli co w Polsce nie uświadczysz. A może masz jakiś pomysł. Nie mam rodziny w Japonii B)

Edited by jaccooll

Guest mrovka

pozostaje tylko ebay..albo jakies inne portale japonskie jak YAHOO JAPAN,RAKUTEN,SEIYA JAPAN

Poprawka. Na wszystkich rynkach sa zegarki z roznych fabryk Casio. W Japonii maja zegarki wyprodukowane pod Bangkokiem, a w Warszawie mamy made in Japan. Tyle ze ze wzgledu na koszty i ograniczone zdolnosci produkcyjne robia w Japonii tylko czesc kolekcji. W Polsce sa to na przyklad GS-1100. EQW-A1000, GWF-1000 i pare innych topowych.

Jak spytacie sie o model, powiem gdzie Casio go produkuje. Zawswze tez mozna w katalogu producenta ktory maja oficjalni dystrybutorzy sprawdzic po kolei pochodzenie modeli.

W Polsce sa to na przyklad GS-1100. EQW-A1000, GWF-1000 i pare innych topowych.

Jesteś pewien? Mój GS-1100 pochodzi z Tajlandii.

netrunner jak brand manager casio w Polsce podaje miejsce produkcji zegarków sprzedawanych w zibi. Swojego kupiłeś u nich?

Guest ????

Na moim GS-1100 tez pisze ze skladany w Tajlandii pasek natomiast z Japonii (Casio Japan), natomiast GS-1150 rowniez skladane w Tajlandii a paski do nich to w Chinach produkuja (Casio China).

netrunner jak brand manager casio w Polsce podaje miejsce produkcji zegarków sprzedawanych w zibi. Swojego kupiłeś u nich?

Mój co prawda był kupiony w Szkocji, ale chyba tego samego zegarka nie składa się w dwóch różnych fabrykach w zależności od docelowego rynku, tym bardziej, że cała Europa jest chyba traktowana przez Casio jako jeden rynek (oznaczenie -ER w nazwie modelu).

EDIT: A jednak ten sam model może być produkowany zarówno w Tajlandii, jak i w Japonii: http://image.rakuten.co.jp/onemore/cabinet/casio/gs-1100-1aer-c.jpg - widoczny na deklu kod 201B to podobno jedna z japońskich fabryk (link).

Edited by Seven

Guest ????

Na deklu w moim gs jest wybite ST. STEEL JAPAN MOV'T H CASED IN THAILAND.

Guest ????

U mnie tak to wyglada:

GS-1100 - Tajlandia - pasek Japonia

DW-6300-1A - Japonia - pasek Japonia (tutaj inny numer seryjny)

G-5600A-7 - Tajlandia - pasek Japonia

DW-6900SB-9 - Tajlandia (brak numer seryjnego na deklu) - pasek Japonia

naturalnie ze sa zegarki produkowane w Japoni..mniemam ze pytasz tylko Casio

-ale one sa dedykowane tylko na Japonski rynek i sa automatycznie droższe i sa lepiej wykonane

Japonczycy przyjeli dziwna taktyke /to sie tyczy chyba wiekszosci firm Japonskich/ ze najlepiej wykonane produkty wedruja tylko na ich rynek

ps:jeszcze produkuja w malezji i chyba indonesii wink.gif to pierwsze napewno,a co drugiego to nie mam pewnosci

Witam.Jestem zainteresowany kupnem Zegarka Casio CA-WR53.To zegarek, który dostałem na komunię.Podbno wznowili jego produkcję.Interesuje mnie,czy ten zegarek jest nadal robiony w Japonii,bo mój był.Po drugie,czy to nie jest jakaś podróba.Znalazlem go na kilku stronach,wizualnie jest identyczny,wręcz jak go zobaczyłem,przypomniały mi się lata dzieciństwa.Malo tego dnia też nie jest wygórowana.Prosiłbym bardzo o pomoc.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Guest mrovka