Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
drm

Omega czy Chronoswiss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Założyłem juz temat : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67244-omega-vs-chrnonoswiss/ ale może to jest lepsze miejsce na moje pytanie?

 

Co wybrać - Omega Speedmaster (tutaj linka chyba nie musze wklejać), która od zawsze bardzo mi się podoba, czy moja ostatnia wirtualna miłość Chronoswiss Pacific.

 

cudenko.jpg

 

Piszę wirtualna, bo nie widziałem go jeszcze na żywo. Może dzisiaj uda się dopaść go gdzieś w Katowicach.

Bardzo lubie zegarki z chronografem, ale w tym przypadku mogę go odpuścić.

 

Ciekawi mnie szczególnie jego relacja ceny do mechanizmu/marki. Cena to ok. 12.500 zł a wnętrze :

 

Typ: Męski

Mechanizm: automatyczny

Kaliber: ETA 2892-A2

Kamienie łożyskujące: 25

Funkcje dodatkowe: datownik, sekundnik

Rodzaj koperty: stal

Wymiary koperty: 43 mm

Rodzaj szkła: szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: pasek skórzany

Zapięcie: zwykłe

Wodoszczelność: 100 m

 

 

Jestem zdecydowany kupić sobie na święta nowy zegarek. No własnie - który??

Jakie jest Wasze zdanie? Która marka jest wyżej pozycjonowana?

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss wg. mnie przeszacowany,a speedy to legenda i ciekawszy zegarek.Bierz omcię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss wg. mnie przeszacowany,a speedy to legenda i ciekawszy zegarek.Bierz omcię .

 

Ok. W takim razie chwilowo 1:0 dla Omegi. Może powinienem dodać ankiete? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił z tych dwóch na Chrono i to nie dlatego, że mi się bardziej podoba, tylko to są moje prywatne przekonania

jak ktoś dobrze tu porównał - Omega to odpowiednik Volkswagena - dobry samochód z historią i przeznaczony dla ludu - bardziej popularnej i oklepanej marki nie ma

kupowanie zegarka speedmaster można porównać do kupowania vw lupo, albo niech będzie new beatle przez pryzmat historii garbusa czy ogórka

 

także ja bym wybrał "nieomegę" ale to moje subiektywne zdanie i nie chcę tym samym nikogo urazić (tak jak właścicieli golfów i passatów B) - a sam miałem kiedyś garbusa z '72r)

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to podoba mi się jeszcze jeden zegarek.

Również szwajcarski, ale na razie nie będę pisał jaki bo .... chyba nie chcę wydać ok. 10.000zł na kwarc.

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił z tych dwóch na Chrono i to nie dlatego, że mi się bardziej podoba, tylko to są moje prywatne przekonania

jak ktoś dobrze tu porównał - Omega to odpowiednik Volkswagena - dobry samochód z historią i przeznaczony dla ludu - bardziej popularnej i oklepanej marki nie ma

kupowanie zegarka speedmaster można porównać do kupowania vw lupo, albo niech będzie new beatle przez pryzmat historii garbusa czy ogórka

 

także ja bym wybrał "nieomegę" ale to moje subiektywne zdanie i nie chcę tym samym nikogo urazić (tak jak właścicieli golfów i passatów :) - a sam miałem kiedyś garbusa z '72r)

 

 

Chronoswiss to odpowiednik mercedesa?B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie Chronoswiss nie przemawia.

Tym bardziej z etą w środku, za taką cenę...

 

Ale Omega też nie bardzo (poza jedną DeVille Hour Vision).

 

Jaki ten trzeci typ? B)


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss to odpowiednik mercedesa?B)

 

OT, ale jest temat z jakimi samochodami kojarzymy zegarki;

chodzi o rozpoznawalność marki; dla przykładu można założyć IWC albo AP i 99% nie rozpozna że masz na ręku 30-50tys zł, a założysz omegę kwarca za 6k i przez 95% ludzi jesteś uważany za snoba, noworysza czy jak to sobie tam nazwiesz

ale to OT i nie kontynuujmy, a wracając do tematu - ja bym nie wybrał żadnego z tych 2, ale zmuszony stawiam na "nieomegę" z powodów przedstawionych linijkę wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Właśnie wróciłem z krótkiej wycieczki do Katowic.

 

Najpierw 3 Stawy, gdzie ponownie przymierzyłem Speedmastera i zrobił na mnie mniejsze wrażenie niż zawsze.Sam nie wiem dlaczego.

 

Następnie Silesia - u Krzysia nic specjalnego, za to później pozbyłem sie żony i córki i udałem się do Apartu, w którym spędziłem troche czasu. Dobrze, że trafiłem na sympatyczneg i obeznanego w temacie Pana Miłosza.

 

I tutaj najważniejsze - zakochałem się po raz kolejny.

Co prawda nigdy nie brałem pod uwagę pilota (raczej nurasa), ale jak zobaczyłem TO, to zmieniłem zdanie.

 

iwcy.jpg

 

Typ: Męski

Mechanizm: automatyczny

Kaliber: 79320

Rezerwa chodu: 44 h

Kamienie łożyskujące: 25

Funkcje dodatkowe: chronograf, wskaźnik dnia tygodnia, datownik, sekundnik

Rodzaj koperty: stal

Wymiary koperty: 42 mm

Rodzaj szkła: szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: pasek skórzany

Zapięcie: zwykłe

Wodoszczelność: 60 m

 

Cena wyjściowa 18.600 do zejścia na 16.000.

 

W podobnej cenie mogę mieć rownież Breitlinga z chrono lub Baume & Mercier Cepeland.

 

Podsumowując: w cenie Omegi mogę mieć IWC. Warto?

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drm - Widzę, że nareszcie dobrze gadasz ;) IWC to doskonały wybór. Ja sam zdecydowałbym się na pewno na IWC zamiast Omegi. Ten model Pilota z chronografem to bardzo udany zegarek. Prestiż marki, wykonanie, czytelność i przede wszystkim kultowy model sprawiają, że warto zastanowić się nad tym modelem. Poszukaj tego zegarka na chrono24.com tam też są te Piloty w świetnych cenach. No chyba, że koniecznie chcesz kupić w Polskim sklepie.

 

Co do Omegi? Zegarek Legenda, jednak dla mnie odpada, brak datownika który moim zdaniem się bardzo przydaje. Poza tym zegarek jak dla świetny i kultowy. Jednak mimo wszystko wybrałbym tego IWC.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił z tych dwóch na Chrono i to nie dlatego, że mi się bardziej podoba, tylko to są moje prywatne przekonania

jak ktoś dobrze tu porównał - Omega to odpowiednik Volkswagena - dobry samochód z historią i przeznaczony dla ludu - bardziej popularnej i oklepanej marki nie ma

kupowanie zegarka speedmaster można porównać do kupowania vw lupo, albo niech będzie new beatle przez pryzmat historii garbusa czy ogórka

 

także ja bym wybrał "nieomegę" ale to moje subiektywne zdanie i nie chcę tym samym nikogo urazić (tak jak właścicieli golfów i passatów ;) - a sam miałem kiedyś garbusa z '72r)

 

OT, ale jest temat z jakimi samochodami kojarzymy zegarki;

chodzi o rozpoznawalność marki; dla przykładu można założyć IWC albo AP i 99% nie rozpozna że masz na ręku 30-50tys zł, a założysz omegę kwarca za 6k i przez 95% ludzi jesteś uważany za snoba, noworysza czy jak to sobie tam nazwiesz

ale to OT i nie kontynuujmy, a wracając do tematu - ja bym nie wybrał żadnego z tych 2, ale zmuszony stawiam na "nieomegę" z powodów przedstawionych linijkę wyżej

 

 

Troszkę kolega mija się z prawdą. Omega jest plasowana jako marka luksusowa - Prestige and luxury range - , na tym samym poziomie co Breguet, Blancpain,Glashütte Original itp. czyli posługując się nomenklaturą samochodową bliżej jej do Mercedesa. VW to Tissot, Certina itp. Ponadto skąd wziąłeś te liczby? Przeprowadziłeś jakieś badania? Pytam, ponieważ ja mam całkiem inne odczucia. Dobrze by było, aby nasze prywatne przekonania opierać na faktach, a nie fantazjach - przynajmniej w wypadku jak chcemy się nimi dzielić publicznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej nasze pozycjonowanie:

 

piramida_sukcesu.gif

 

 

 

 

Co do wyboru. Musisz przymierzyć obydwa i sam zdecydować, który jest Ci bliższy. Poczytaj także o samych manufakturach i o konkretnych modelach.

 

Polecam stronę naszego forumowego kolegi: www.omegamania.pl

 

Osobiście najbardziej podoba mi się zakładka: Wytrzymałość Speedmastera

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida Prestiżu marek zegarkowych jest obiektywna. Nie można się wzorować na jej podstawie.

Oczywiście grupy mniej więcej się zgadzają jednak sama piramida potrzebowałaby wielu udoskonaleń aby była

w miarę precyzyjna w wyborze danych marek do poszczególnych grup prestiżu.

 

Omega według mnie jest wyżej pozycjonowaną marką niż sam Chronoswiss. Sam prestiż marki jest na bardzo

wysokim poziomie. Rozwiązania i komplikacje również. Chronoswiss natomiast jest także bardzo wysoko, nie można porównać go w żaden sposób z półka VW. Jak napisał kolega powyżej jeżeli już mamy wrzucić daną marką do jednego wora to przykładowo do VW wrzucimy Tissota czy Certinę jednak na pewno nie zdecydowanie bardziej prestiżową i lepiej wykonaną markę pod każdym względem jaka jest Chronoswiss.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę dyskutować i dlatego napisałem, że to moje SUBIEKTYWNE odczucia i prywatne zdanie;

- Nie, żadnych badań nie przeprowadzałem.

co do porównania z VW, to nie moje słowa i nie mój wymysł - przytoczyłem słowa z innego tematu, innego kolegi z forum, słowa, z którymi się zgadzam i nie chcę polemizować, bo jaki to ma sens? ja nikogo do swojego zdania nie zamierzam przekonywać i oczekuję tego samego w zamian.

 

 

wracając do tematu - IWC BOMBA!!! na pewno półka powyżej wcześniej wskazanych zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił z tych dwóch na Chrono i to nie dlatego, że mi się bardziej podoba, tylko to są moje prywatne przekonania

jak ktoś dobrze tu porównał - Omega to odpowiednik Volkswagena - dobry samochód z historią i przeznaczony dla ludu - bardziej popularnej i oklepanej marki nie ma

kupowanie zegarka speedmaster można porównać do kupowania vw lupo, albo niech będzie new beatle przez pryzmat historii garbusa czy ogórka

 

także ja bym wybrał "nieomegę" ale to moje subiektywne zdanie i nie chcę tym samym nikogo urazić (tak jak właścicieli golfów i passatów ;) - a sam miałem kiedyś garbusa z '72r)

 

Zupełnie się nie zgodzę z taką opinią. Jak już koledzy wspomnieli, Omega pozycjonowana jest wyżej, a już na pewno nie porównałbym Speedmastera - kultowego zegarka z dobrym i ładnym werkiem - do VW Lupo...No chyba, że w kategorii żartu :D.

 

"Oklepanie" to rzecz względna, a popularność nie jest dla mnie czynnikiem deprecjonującym dany zegarek.

 

Jak dla mnie Chronoswiss odpada w przedbiegach w zestawieniu ze Speedmasterem(chociażby ze względu na werk), natomiast IWC to zupełnie inna sprawa, to już bardzo dobra alternatywa dla Speedmastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę kolega mija się z prawdą. Omega jest plasowana jako marka luksusowa - na tym samym poziomie co Breguet, Blancpain,Glashütte Original itp.

 

Omega marką luksusową?, uwierz; to naprawdę nie jest ta półka Breguet, Blancpain.

 

bierz IWC


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega marką luksusową?, uwierz; to naprawdę nie jest ta półka Breguet, Blancpain.

 

bierz IWC

 

 

 

 

Sprawdź ten link, zanim zaczniesz przekonywać, że jest inaczej. Najpierw czytaj, później pisz.

 

http://www.swatchgro...nd_luxury_range

 

 

 

 

IWC jak najbardziej dobra alternatywa do Omegi, prezentują ten sam poziom.

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten link, zanim zaczniesz przekonywać, że jest inaczej. Najpierw czytaj, później pisz.

 

 

papier przyjmie wszystko ;), kup Blancpaina, Bregueta za 20 tys zł, a cena jest jednym z kryteriów luksusu (czy nam się to podoba czy nie)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papier przyjmie wszystko ;), kup Blancpaina, Bregueta za 20 tys zł, a cena jest jednym z kryteriów luksusu (czy nam się to podoba czy nie)

Kup Omaga Chronometr De Ville Central Tourbillon Co-Axial za ponad 300 tyś zł. Myślę, że w tej cenie jest wystarczająca ilość luksusu ;-). A ten "papier" tworzyli Ci co dysponują tymi brandami, czyli mają wieksze do tego prawo niż my. :D


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile kosztują najdroższe zegarki Blancpaina, Bregueta, Patka itd - to jest luksus :D, ale z tego co widzę Ciebie nic nie przekona ;)

ps. lubię omegi, ale nigdy nie nazwałbym ich zegarkami luksusowymi


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile kosztują najdroższe zegarki Blancpaina, Bregueta, Patka itd - to jest luksus :D, ale z tego co widzę Ciebie nic nie przekona :)

ps. lubię omegi, ale nigdy nie nazwałbym ich zegarkami luksusowymi

Wiem ile kosztują. To ty zacząłeś podawać ceny. Z czystej ciekawości, od jakiej ceny dla Ciebie zaczynają się zegarki, które nazywasz luksusowymi?

 

Mnie zawsze przekonują fakty, nigdy opinie :).

 

 

 

Patka nie porównywałbym do Blancpaina, czy Bregueta. To półka wyżej.

 

 

 

 

Skoro Ciebie pozycjonowanie marki ze strony właścicieli Swatchgroup ani naszych forumowiczów (piramida prestiżu) nie przekonuje, ja też nie dam rady. ;)

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę w piramidzie prestiżu Blancpain, czy Breguet są wyżej od Omegi :D;)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Omaga Chronometr De Ville Central Tourbillon Co-Axial za ponad 300 tyś zł. Myślę, że w tej cenie jest wystarczająca ilość luksusu ;-). A ten "papier" tworzyli Ci co dysponują tymi brandami, czyli mają wieksze do tego prawo niż my. ;)

 

Ci, co dysponują tymi brandami to ci, którzy CHCĄ, żebyśmy myśleli o tych brandach w określony sposób i na tej podstawie podejmowali decyzje. Bo im za to jest płacone.

Ale to nie zwalnia NAS z samodzielnego myślenia. :)

 

Bierz IWC :D


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opieranie się na pozycjonowaniu WŁASNYCH marek przez swatchgropu jest śmieszne i nijak wymierne

piramida prestiżu jest tworem Forum i także nie jest obiektywna - w każdym innym kraju wyglądałaby nieco inaczej

 

Widzę, że jesteś fanem marki, jak i, podejrzewam, właścicielem Speeda, więc jaki sens ma ta dyskusja? Zwłaszcza, że nie jest tematem tego wątku... założyciel zapytał o wybór między dwoma zegarkami, napisałem o moim wyborze i wyjaśniłem "dlaczego".

Tak - drugi raz tak samo mogę porównać kupno nowego speedmastera do kupna vw new beatle przez pryzmat VW 1300(1301,1302,1303)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę w piramidzie prestiżu Blancpain, czy Breguet są wyżej od Omegi :D;)

 

Zgadza się, a na pozosotałe moje pytania?

 

 

 

 

Panowie, jeżeli załozymy, że wszystko jest subiektywne, to żadne argumenty do nikogo nie trafią. Ot każdy ma swoje zdanie jak i du...e. Można wówczas napisać, że Casio jest lepsze od Seiko, nie ważne ile w tym prawdy, ważne, że napiszę, że to moje zdanie.

 

Skoro forum nie jest opiniotwórcze to w jakim celu się na nim wypowiadać? Dla samego pisania? Skoro jednak wypowiadać opinie, to na podstawie czegoś więcej, niż własnego zdania. Chyba, że ktos przyjmuje własne zdanie jako absolutne - wowczas wyczerpiemy definicje absurdu. Z mojej strony EOT.

 

 

 

 

Jestem właścielem Omegi, Orisa i Paneraia, IWC i kliku innych byłem, więc mam porównanie i nie czerpie swojej wiedzy tylko z katalogów, czy stron WWW.

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.