Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
drm

Omega czy Chronoswiss

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych 3 brałbym IWC.Głównie dlatego że najbardziej mi się podoba.I super leży.

A i brand najbardziej zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprodukowałem się i niepotrzebnie, więc edytuję:

kolega pyta o zdanie forumowiczów, więc nie można wymagać obiektywnej czy jednej jedynej odpowiedzi

 

i podtrzymuję wszystko co napisałem wcześniej ;)

 

numero uno - IWC

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drm, po pierwsze moim zdaniem, ja bym pierw zobaczył i przymierzył na "żywo" wszystkie interesujące Cię zegarki. Czasem jest tak,że coś nam się podoba wirtualnie a po przymiarce zupełnie nam nie pasuje. Jest też tak,coś nam się na początku nie podoba a po przymiarce zyskuje.

Ja osobiście przymierzałem z Twojej "grupy" Omegę i to troszku inną bo PO.

Z tej trójki ja bym brał IWC, lub jakąś "inną" Omegę.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i przymierzałem 2 z 3 wymienionych zegarków : Omege i IWC.

Obydwa świetnie leżą, ale .... IWC robi chyba lepsze wrażenie. Do wczoraj byłem zakochany w Omedze. Do wczoraj....

 

Chronoswissa nie maja w Aparcie w Katowicach, chociaż miły Pan sprzedawca powiedział, że mogą go sprowadzić do obejrzenia (bez zobowiązania kupna rzecz jasna).

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią spiesz się powoli ;)

 

ps. a może pomyślisz jeszcze o jakimś innym "mniej znanym" zegarku :D


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę dyskutować i dlatego napisałem, że to moje SUBIEKTYWNE odczucia i prywatne zdanie;

- Nie, żadnych badań nie przeprowadzałem.

co do porównania z VW, to nie moje słowa i nie mój wymysł - przytoczyłem słowa z innego tematu, innego kolegi z forum, słowa, z którymi się zgadzam i nie chcę polemizować, bo jaki to ma sens? ja nikogo do swojego zdania nie zamierzam przekonywać i oczekuję tego samego w zamian.

 

 

wracając do tematu - IWC BOMBA!!! na pewno półka powyżej wcześniej wskazanych zegarków ;)

 

O ile pamietam, to ta 'bomba' bazuje na zmodyfikowanej ETA 7750, chociaz specjalnie wyprodukowanej dla IWC :-) Jesli mam kupowac IWC z 'cudzym' mechanizmem i to jeszcze ze SG to juz wole Speedmaster'a. Mialem ten sam dylemat, bo IWC mi sie bardzo podobal i sporo sie naczytalem przed zakupem, ale za Speedmasterem stoi historia, werk, wytrzymalosc, ponadczasowy desgign natomiast IWC to bezsprzecznie wyzej pozycjonowana marka, tylko, ze dla mnie IWC z cudzym mechanizmem to zegarek jedynie udajacy IWC...jakos nie moge sie przyzwyczaic do tej optymalizacji produkcji, przynajmnie jesli chodzi o prestizowe zegarki...co innego wyzsze modele no ale juz sporo wiecej kasy...


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to aby jeszcze troche namieszać w temacie , dzisiaj oglądany w Krakowie w Aparcie:

 

braitling.jpg

 

Taki tylko na pasku.

Na żywo wygląda rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Właśnie wróciłem z krótkiej wycieczki do Katowic.

 

Najpierw 3 Stawy, gdzie ponownie przymierzyłem Speedmastera i zrobił na mnie mniejsze wrażenie niż zawsze.Sam nie wiem dlaczego.

 

Następnie Silesia - u Krzysia nic specjalnego, za to później pozbyłem sie żony i córki i udałem się do Apartu, w którym spędziłem troche czasu. Dobrze, że trafiłem na sympatyczneg i obeznanego w temacie Pana Miłosza.

 

I tutaj najważniejsze - zakochałem się po raz kolejny.

Co prawda nigdy nie brałem pod uwagę pilota (raczej nurasa), ale jak zobaczyłem TO, to zmieniłem zdanie.

 

iwcy.jpg

 

Typ: Męski

Mechanizm: automatyczny

Kaliber: 79320

Rezerwa chodu: 44 h

Kamienie łożyskujące: 25

Funkcje dodatkowe: chronograf, wskaźnik dnia tygodnia, datownik, sekundnik

Rodzaj koperty: stal

Wymiary koperty: 42 mm

Rodzaj szkła: szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: pasek skórzany

Zapięcie: zwykłe

Wodoszczelność: 60 m

 

Cena wyjściowa 18.600 do zejścia na 16.000.

 

W podobnej cenie mogę mieć rownież Breitlinga z chrono lub Baume & Mercier Cepeland.

 

Podsumowując: w cenie Omegi mogę mieć IWC. Warto?

 

jeśli mogę się wtrącić to:

zdecydowanie IWC oprócz tego że to IWC to dodatkowo :

1/możesz dokupić pasek z wersji TOP GUN - kevlar aby nadać mu bardziej sportowy charakter

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQle4JcNmQK0_tTKWoOBJgFDT93iO--c9Yng7g4L2NcQcT9XsKt

 

2/cena myślę ze spokojnie jest do zbicia jeszcze poniżej 16 000 - celowałbym w 15 lub jeszcze niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo Breitlinga, ale nadal jestem przy swoim :lol:

Jeśli Breitling to jeśli się nie mylę, ten model Aeromarine Superocean Heritage, jeden z kolegów na forum go ma


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą speedy'ego jest to, że za kilkadziesiąt lat będzie to nadal model z katalogu, a pozostałe zegarki będą "przejściówkami". Trend w kierunku własnych mechanizmów spowoduje to, że nawet iwc, ale z etą będzie postrzegane jak dziś kwarce. Dlatego Omega jest najbardziej spójna i sensowna, a IWC najładniejszy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej IWC, breitlingi wg mnie wyglądają.... odpustowo

 

Tak samo myślałem dopóki nie założyłem go na ręke.

Z drugiej strony co IWC to IWC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......................................

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z Krakowa.

Byłem m.in u Strojnego. Obsługa jak zawsze bez zarzutu.

IWC droższy niż w Aparcie (pomimo zastosowania sporej zniżki).

Omegi Speedmaster nie było, ale panowie sprowadzili ją .... w pół godziny.

Moonwatch jak zawsze bezbłędny, dostałem dobrą cenę, pogodziłem się nawet z hesalitem i juz prawie byłem zdecydowany gdy uświadomiłem sobie, że nie ma podstawowej dla mnie komplikacji - datownika ;) Nie ukrywam, że korzystam z niego często bo nigdy nie wiem który jest a często potrzebuję tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z Krakowa.

Byłem m.in u Strojnego. Obsługa jak zawsze bez zarzutu.

IWC droższy niż w Aparcie (pomimo zastosowania sporej zniżki).

Omegi Speedmaster nie było, ale panowie sprowadzili ją .... w pół godziny.

Moonwatch jak zawsze bezbłędny, dostałem dobrą cenę, pogodziłem się nawet z hesalitem i juz prawie byłem zdecydowany gdy uświadomiłem sobie, że nie ma podstawowej dla mnie komplikacji - datownika :) Nie ukrywam, że korzystam z niego często bo nigdy nie wiem który jest a często potrzebuję tej informacji.

Powyższa jałowa dyskusja, nie do końca na temat, porównująca zegarki do samochodów, pokazuje jasno, że ile osób tyle opinii i ... bardzo dobrze.

Natomiast pierwszą podstawową radą a nawet zasadą wyboru jest: Tobie ma się podobać zegarek, Ty masz się dobrze w nim czuć i Tobie ma sprawiać przyjemność - w nas wzbudzać co najwyżej zdrową zazdrość :)

Miałem podobny dylemat i w końcu wybrałem Omegę PO, bo najbardziej odpowiadała moim oczekiwaniom i mam w nosie co kto myśli.

 

Życząc trafnego wyboru, mam nadzieję, że zegarek będzie służył długo i wiernie ku chwale i dumie swojemu właścicielowi.


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dowiedzieć się czegoś o Chronoswiss. Dowiedziałem się jednak, że Omega to prawie Patek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 14:25, arti6 napisał:

Chciałem dowiedzieć się czegoś o Chronoswiss. Dowiedziałem się jednak, że Omega to prawie Patek...

 

A co bys chcial wiedziec? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest za późno na pytania z maja (kwietnia dokładnie). Wówczas myślałem o zakupie czegoś takiego, ale teraz już nie myślę tylko używam.))))))

 

@rafio77 dziękuję za wyróżnienie. Czy taką nagrodę będę mógł nosić np. obok zegarka, czy raczej na prawym ręku lub w butonierce?

 

Pozdrawiam Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.