Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

armian

Ultracienki unikat Poljota

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając kolekcję M.Gordona natrafiłem na unikatowy werk z 1 Moskiewiskie Fabryki zeg. - oznaczenie 2200

- 17 kamieni - niby nic niezwykłego ale.. jego grubość to istny obłęd a zarazem powód niepowodzenia w masowej produkcji - zbyt cienki i wrażliwy na czynniki zew. w codziennym użytkowaniu. Grubość mechanizmu - 1,85mm - szok, ale też ponoć gwóźdź do trumny - wg. posiadacza "mosty były tak cienkie iż mogło to prowadzić do ich deformacji i uszkodzeń podczas normalnego użytkowania zegarka".

 

Zdjęcie werku od M.Gordona i link do całej galerii. P.S jakby ktoś posiadał info o innych egzemplarza oraz ogólne info o werku - zapraszam do dzielenia się.

 

P.S wiem ,że temat pojawiał się częściowo już w innych wątkach na forum, jednak uważam ,że warto poświęcić mu trochę więcej uwagi.

0628B3.jpg0628cefgh.jpg

 

http://www.ussrtime....ails.pl?id=0628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, facjate znam a nigdy nie zwrocilem uwagi na mechanizm.

 

Doszukalem sie ze 2200 robiono od 1965 do 1975. Uzywany byl tylko i wylacznie w zlotych kopertach

 

Zalaczam ciekawa stronke

 

horology.ru

 

Znalazlem tylko ten model z tym calibrem

post-28237-0-17686300-1323270663_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do tej samej strony o werkach. Trafienie takiego Poljota graniczy ze spotkaniem Yeti jak mniemam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do tej samej strony o werkach. Trafienie takiego Poljota graniczy ze spotkaniem Yeti jak mniemam :lol:

 

Latwo nie bedzie go dopasc ale nie jest to niemozliwe. Mam juz pare goldaskow radzieckich, Nos i idealne. Zlote zegarki w owych czasach kosztowaly ogromne pieniadze i ludziska nosili je od swieta albo wcale. W przypadku tego towarzysza trzeba sie martwic coby sprawny byl, bo z czesciami bedzie problem.

 

A ze to taki rodzynek to idzie na 1 miejsce wishlist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwo nie bedzie go dopasc ale nie jest to niemozliwe. Mam juz pare goldaskow radzieckich, Nos i idealne. Zlote zegarki w owych czasach kosztowaly ogromne pieniadze i ludziska nosili je od swieta albo wcale. W przypadku tego towarzysza trzeba sie martwic coby sprawny byl, bo z czesciami bedzie problem.

A ze to taki rodzynek to idzie na 1 miejsce wishlist.

Masz jakąś galerię swoich sowietów Towarzyszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś galerię swoich sowietów Towarzyszu?

 

Zerknij tutaj, to sa moje radzieckie goldaski

 

Galerii zadnej nie mam, nawet nie wiem ile mam wszystkich zegarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.