Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jewels

poszerzenie gniazda na pasek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest do wykonania i kto by to zrobił fachowo na precyzyjnej obrabiarce aby w Certinie poszerzyć wycięcie w kopercie na uszy jest 20mm, a chciał bym żeby było 22mm. albo chociaż 21mm to się wciśnie. Znacie jakiś taki zakład co regeneruje koperty i może posiadać taka precyzyjną frezarkę lub szlifierkę ? Uszy dość grube na boki wiec było by z czego zjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie kijowo wyglądać, a poza tym paski są przy teleskopach jakoś tak wykańczane, że jak tam zacznę ucinać to kupa wyjdzie.

Precyzyjna obrabiarka i doświadczony operator to chyba pikuś dla niego zebrać od środka uch po 1mm.

To powinien jakiś przepis unijny na to być :lol: żeby do 40mm zegarków mus robić uszy na 22mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś w ten sposób poszerzał uszy. Bardzo wątpię, żeby ktoś się tego podjął. Może tylko całkowicie zniszczyć zegarek. Pamiętaj, lepsze jest wrogiem dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało słyszałeś :lol:

 

Bodaj Staruszek wycinał w nurku Mido uszy na 20 mm z nietypowego mocowania (było jakieś 10 mm)

 

Jak znajdę właściwy temat/fotę to pozwolę sobie edytować posta.

 

EDIT. To był moment

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/16265-mido-ocean-star-200m-diver/

 

Poszukaj sobie jak wyglądał pierwotnie.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś w ten sposób poszerzał uszy.

Ja w sumie też nie, ale to jest do zrobienia. Oczywiście chodzi o wymodelowanie, wypolerowanie koperty, anie o wyrżnięcie ordynarne. Kiedyś pracowałem w firmie bogatej w precyzyjne obrabiarki i specjalistów w tym temacie. Produkowaliśmy podzespoły dla Firmy MERA tej tej :lol: takie coś było by do zrobienia w naszej narzędziowni. Dziś firmy już nie ma wiec się rozglądam kto by to powiedzmy za 200 zł zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest tak wykręcona, że 3mam kciuki, i proszę o dokumentację zdjęciową (życzę od serca) udanego zabiegu :lol:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze w tym pomyśle to stabilne, mocne, a przy okazji bezpieczne zamocowanie koperty. Trzeba do tego zbudować jakieś narzędzie, uchwyt, nawet prowizoryczny, ale trzeba. Nie może on pokaleczyć koperty. Oczywiście uchwyt do samej koperty, a nie zegarka w całości :lol:

Pogłówkuje sobie przez święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do takiej operacji nie trzeba precyzyjnych maszyn i fachowca, tylko pilniczka i odrobinę staranności i cierpliwości. Zamocować wystarczy w zwykłym imadle przez miękkie nakładki. Jedyny problem w warunkach domowych to pogłebienie otworów na teleskopy, bo chyba nie są przelotowe


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być cymes zrobione jeśli w ogóle coś takiego robić, żeby było jak z fabryki, a nie pilnikiem dyndane. Tak ręcznie to mógłbym sobie porezać w zegarku za 100zł. W takim za 2kzl to już musi być perfecto bo diabeł tkwi w szczegółach. Swoją drogą można by chyba na tym biznes zrobić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waterjet'em go.. :lol:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznes odpada, chyba, że taki na troszkę - porobić kilku kolegom z forum, może z jakiegoś innego ktoś by się trafił; i tyle.

Nie raz już się zastanawialiśmy nad zegarkową świadomością w społeczeństwie. Przypuszczalnie jest żadna, więc klientów nie byłoby zbyt wielu.

Wszyscy "normalni" jak kupią zegarek, to nic w nim nie będą zmieniać.

 

A co do samej operacji - przypuszczalnie nie potrzeba super umiejętności, dobry pilniczek, sporo cierpliwości i można próbować. Otwory na teleskop=y chyba najlepiej byłoby przewiercić na wylot, łatwiej zrobić a i w użytkowaniu wygodniejsze.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być cymes zrobione jeśli w ogóle coś takiego robić, żeby było jak z fabryki, a nie pilnikiem dyndane. Tak ręcznie to mógłbym sobie porezać w zegarku za 100zł. W takim za 2kzl to już musi być perfecto bo diabeł tkwi w szczegółach. Swoją drogą można by chyba na tym biznes zrobić :lol:

 

Bo to nie trzeba "dyndać", tylko umiejętnie i precyzyjnie wypiłować i na koniec dopieścić papierkiem ściernym.

W takich zegarkach za 2kzł to rzeczywiscie wszystko maszynowo robią. Bo w takich za 200kzł to mnóstwo elementów wykańczają ręcznie. I wcale to tak tandentnie nie wygląda :(


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przypiłować pilnikiem, potem odpowiednio spolerować, raczej ręcznie, na koniec ew. na połysk, no i dziurki na teleskopy do zrobienia. Problemem jest sam materiał. Stal w takich zegarkach jest dość twarda i ciężko się wierci i tu faktycznie przydaje się dobre narzędzie. Zazwyczaj jednak dopasowuje się pasek lub bransoletkę bo trochę mniej kłopotu :lol: Ciekaw jestem jak to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest do wykonania i kto by to zrobił fachowo na precyzyjnej obrabiarce aby w Certinie poszerzyć wycięcie w kopercie na uszy jest 20mm, a chciał bym żeby było 22mm. albo chociaż 21mm to się wciśnie. Znacie jakiś taki zakład co regeneruje koperty i może posiadać taka precyzyjną frezarkę lub szlifierkę ? Uszy dość grube na boki wiec było by z czego zjechać.

 

Poproś Pawła Jankowskiego to Ci zrobi.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś w ten sposób poszerzał uszy. Bardzo wątpię, żeby ktoś się tego podjął.

Bez przesady- ludzie różne rzeczy z zegarkami robią :)

Szukałem teraz- ktoś robił to np w którymś z Seiko- 6309 albo czymś w tym stylu- ale nie mogę tego znaleźć,

a nie pamiętam czy tą fotorelację wrzucał tu czy na gmt(pewnie i tu i tu), ale jak dobrze poszukasz, to wykopiesz ten temat.

Widziałem też zdjęcia Sumo z poszerzonymi uszami, ale już nie pamiętam gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jest to awykonalne. Obawiam się tylko, że bardzo łatwo uszkodzić zegarek. Jeśli robisz to sam, twój zegarek, twoje ryzyko, gorzej jak masz komuś to zlecić. A tak poza tym to jaka to Certina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A tak poza tym to jaka to Certina?

Nowa Certina FIRST, aż się prosi o pasek 22mm przy tej wielkości koperty i tarczy. Tak moim okiem :).

O taki zegar.

certinka.jpg

albo tu na zdjęciu kolegi z forum

http://img191.imageshack.us/img191/7695/mdsc0052.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/8036/mdsc0057.jpg

zdjąć spokojnie z uszu można, takie grubaśne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, no i dziurki na teleskopy do zrobienia.

Te otwory pod teleskopy to należy przed zdejmowaniem powierzchni z ucha pogłębić bo potem będzie problem z ich zrobieniem znacznie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Certina FIRST, aż się prosi o pasek 22mm przy tej wielkości koperty i tarczy. Tak moim okiem ;).

 

Uszy dość masywne, więc spokojnie można poszerzyć gniazdo. Natomiast czy efekt wizualny będzie lepszy? Te uszy tak zostały zaprojektowane i tworzą z kopertą harmonijną całość. W sumie rzecz gustu, tyle, że przeróbka powoduje utratę waloru oryginalności no i utratę gwarancji na nowy zegarek.

Twój zegarek, wiec Twoja decyzja. Pamiętaj tylko, że spiłować te uszy to pikuś, natomiast doprowadzić do poprzedniego stanu to za chińskiego boga.;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gra nie warta świeczki. Ja miałem Eposa 3386, miał 41mm i w uszach 20mm - wg mnie grało. W tej Certinie też gra. Może to kwestia dobrania paska? W Tagh Heuerze Aquaracer 500m - jakby nie patrzeć kawał zegara - pasek (bransoleta) jest 21mm. A np Tissot Seastar ma chyba 46mm średnicy i pasek 21mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mieszane uczucia.

Z jednej strony "Kto bogatemu zabroni?" ;)

Z drugiej strony jest sporo minusów ujemnych.. np jak ktoś kiedyś zechce zastosować oryginalną bransoletę (bardzo fajna), to będzie kicha ;)

 

wm_DS_First_Gent_Automatic_79886273.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masywne uszy bardzo pasują do tego zegarka, osobiście bym tego nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masywne uszy bardzo pasują do tego zegarka, osobiście bym tego nie ruszał.

ubyło by ich po jakieś 0,9mm z każdej strony, wiec dalej były by masywne. To nie tylko kwestia optycznego podobania się, ale nie lubię wąskich pasków bo mam chudy i sękaty nadgarstek. Pasek 22 mm zapewnia odczuwalnie większy komfort przy noszeniu zegarka. Poza tym cenną spawa jest unifikacja, kilka zegarków na ten przykład i kilka pasków w tym samym rozmiarze i można sobie przekładać do woli.

Czy to zrobię czy wymięknę to nie wiem, w każdym razie główkuje ;) Na dziś wiem, że kopertę mocował bym magnetycznie w obrabiarce co potem stwarza problem jej odmagnesowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie do zegarków mechanicznych by je rozmagnesować, ale nie wiem czy zadziała na całą kopertę i z jaką skutecznością.

W razie niepowodzenia całej operacji, chyba jest do kupienia nowa koperta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.