Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
proki1971

Doxa by Synchron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Proszę o pomoc w ocenie i wycenie tego zegarka. Poprosił mnie o to znajomy, ktory wygrzebał go gdzies pośród rodzinnych skarbów ale ja się nie wyznaję za bardzo w starociach.Jest to Doxa by Synchron, mechanizm nakręcany ( nie wiem jaki bo zegarek nie był otwierany ale działa), mała średnica, z wyglądu pewnie gdzies lata 60-te. Na deklu wygrawerowane cyfry "41 004 41 ", "23 403". Koperta wg mnie może byc pozlacana ale pewności nie mam. Bransoletka z pewnościa nieoryginalna, pewnie był wczęsniej pasek. A może ktos byłby nim zainteresowany?

Edytowane przez Piotr Ratyński
mod. edit. - zegarków na forum nie wyceniamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dodam później bo mam probem z załacznikami,maja za duży rozmiar, przekraczający 500 KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dodam później bo mam probem z załacznikami,maja za duży rozmiar, przekraczający 500 KB.

 

To zmniejsz i wrzuć, bo bez fotek nikt Ci nic nie powie. No i koniecznie werk.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mi się udalo. Problem będzie z tym mechaniznem bo sam nie chce otwierac zegarka aby coś nie uszkodzic, może ktoś po wyglądzie zewnątrznym będzie wiedział co w nim cyka. Nakręcałem go i chodzi.

post-4190-0-55978100-1323294505_thumb.jpg

post-4190-0-44278100-1323294524_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxy od Synhrona z taką tarczą spotkałem na werku Ety - na przykład na Eta2750 - 17 kamieniowy - montowany w lata 70-82'.

Btw. spróbuj delikatnie otworzyć dekielek - podsuń płaski nożyk pod niego i podważ.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wyglada "normalnie" - jak doxa z lat 70-80. ładnie zachowana. Moze uda Ci sie otworzyć, bedzie mozna wiecej powiedziec


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udalo mi sie jakieś zdjęcia mechanizmu zrobic aczkolwiek nie mam dobrego sprzętu jak i umiejętności więc nie wiem czy beda na tyle dobre żebyście mogli na ich podstawie dokonac oceny. nadal aktualne pozostaje pytanko, ile może byc warty ten zegarek i czy może ktos na niego reflektuje. Pozdr.

post-4190-0-36170200-1323364531_thumb.jpg

post-4190-0-55413100-1323364532_thumb.jpg

post-4190-0-70585000-1323364560_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Armian trafnie typował, ze jest tam ETA 2750

Co do wyceny, to przeczytaj regulamin.

Wartość w kazdym razie nie jest powalajaca :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Etka 2750 - całkiem sympatycznie to wygląda. Co do ceny i pytania o zainteresowanych to nie ten dział ani portal aukcyjny - tam szybciej rozeznasz cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ale liczyłem, że skoro tutaj zaglądają przede znawcy starych zegarków to może jednak będą w stanie chociaż orientacyjnie jego wartość podać. Jżeby go wystawic w innym dziale musze podac cenę a napisałem już, że nie jestem w stanie nawet orientacyjnie tego uczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ale liczyłem, że skoro tutaj zaglądają przede znawcy starych zegarków to może jednak będą w stanie chociaż orientacyjnie jego wartość podać. Jżeby go wystawic w innym dziale musze podac cenę a napisałem już, że nie jestem w stanie nawet orientacyjnie tego uczynić.

 

 

jesteś - przeszperaj portale aukcyjne, zobacz po ile są podobne doxy wystawiane, porównaj ze stanem swojej i tak próbuj sprzedać;

jak koledzy pisali - wartości mieszkania to to nie ma, ale nowego kwarca japońskiej produkcji już może tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy według Was ten model miał kopertę pozłacaną?

 

ja mam bliźniaczy model z '7x roku z litego złota - wybita próba na deklu;

jak masz próbę, to złoto, jak nie, to pozłotko, ale może być tak jeszcze (strzelam), że masz nieoryginalny dekiel

 

edit - stawiam jednak na złotą kopertę, zwłaszcza, że mesh jest złoty i wygląda na oryginał od kompletu

edit2 - co za bardzo nie musi zwiększyć wartości zegarka... zegarek bardzo ładny, ale wartość złotego mesha raczej przekracza wartość samego zegarka (w najlepszym wypadku podwaja)

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bliźniaczy model z '7x roku z litego złota - wybita próba na deklu;

jak masz próbę, to złoto, jak nie, to pozłotko, ale może być tak jeszcze (strzelam), że masz nieoryginalny dekiel

 

edit - stawiam jednak na złotą kopertę, zwłaszcza, że mesh jest złoty i wygląda na oryginał od kompletu

edit2 - co za bardzo nie musi zwiększyć wartości zegarka... zegarek bardzo ładny, ale wartość złotego mesha raczej przekracza wartość samego zegarka (w najlepszym wypadku podwaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dekle wybite są tylko te cyferki, które widac na zadjęciu a według mojej wiedzy to dekielek oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby koperta była złota. Nie spotkałem doxy w złotej kopercie ze stalowym deklem, co nie oznacza, ze takich w ogóle nie mogło być. Jesli koperta jest złota, to powinna mieć nabitą stosowną próbę (np na uszku), jesli pozłacana to też powinno to być gdzieś oznaczone (zwykle między uszami). Sprawdź, czy dekiel jest sygnowany od srodka. Tak "na oko" to on wygląda na oryginalny, no ale na oko to chłop w szpitalu umarł :)

A czy ta bransoleta jest złota? Są na niej jakieś próby? Jakieś sygnatury?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bransoletka wedlug mnie jest tylko w żółtym kolorze i kumpel mówił, że z tgo co pamięta to w zegarczku był chyba dobity pasek i jego ojciec wymienił na taka brnsoletka chyba "dla lansu", własnie że niby złota. Ale to wszystko jest tak z opowieści i z tego co pamięta, bo zegarek teraz odnalazł po latach w graciarni w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby koperta była złota. Nie spotkałem doxy w złotej kopercie ze stalowym deklem, co nie oznacza, ze takich w ogóle nie mogło być. Jesli koperta jest złota, to powinna mieć nabitą stosowną próbę

A czy ta bransoleta jest złota? Są na niej jakieś próby? Jakieś sygnatury?

 

zgadza się, dlatego napisałem (może niesłusznie) o nieoryginalnym deklu

wklejam na szybkensa strzelone zdjęcia mojej dosi dla porównania

dscf0584o.jpg

dscf0586r.jpg

dscf0590f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z istniejącego wątku. :) Proszę o opinie co do oryginalności, stanu i datowania... zegarek nie mój, znajomy się interesuje.

 

post-94542-0-50236700-1564638551_thumb.jpg post-94542-0-50360500-1564638567_thumb.jpg post-94542-0-46471100-1564638587_thumb.jpg

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak z czego się dało - mechanizm, tarcza, koperta wszystko z innych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przekażę zainteresowanemu.  :)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.