Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mariO_o

Adriatica Worldchampion

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanie, czy na podstawie tych zdjęć jest ktoś w stanie ocenić czy zegarek jest oryginalny? więcej zdjęć powinienem mieć do weekendu ale może akurat tylko te wystarczą.

 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc i opinie, dziękuję.

 

19527776012.jpg

19527776011.jpg

1952777601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginał.

Produkcja współczesna :)


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę prosić o informację na temat mechanizmu, czy to jest bateria czy inny rodzaj napędzania zegarka, jaką ma mniej więcej dokładność pokazywania czasu, takie ogólne informację,

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę prosić o informację na temat mechanizmu, czy to jest bateria czy inny rodzaj napędzania zegarka, jaką ma mniej więcej dokładność pokazywania czasu, takie ogólne informację,

dziękuję

 

ogólne to są takie:

jak napis na tarczy wskazuje - jest to automat, nie wymaga baterii, nakręca się samoczynnie podczas noszenia;

ogólnie dokładność zamyka się w -10/+20s na dobę

a szczególnie:

Automatyczny: ETA 2824 -2 swiss made - 26 kamieni

 

Rezerwa chodu do 38h

 

 

Możliwość ręcznego nakręcania

 

i z jego dokładnością jest całkiem nieźle, a może być jeszcze lepiej jak oddasz do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny: ETA 2824 -2 swiss made - 26 kamieni

 

W środku jest CLARO 888.1 na 18 kamieniach


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli w środku pracuje Claro, to proponowałbym abyś najpierw poczytał sobie o tym swiss made werku.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co jest nie tak z tym CLARO 888.1 na 18 kamieniach ? ;) bo taki mechanizm jest, na dekielku przezroczystym pisze właśnie 18 Jewels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest CLARO 888.1 na 18 kamieniach

 

mój błąd... znalazłem w sieci tą serią z Etą, dlatego tak wpisałem ;)

ale jak jest 18kamieni, to wiadomo który mechanizm siedzi w środku

 

Edit. a po czym poznałeś że to Claro, nie widząc tyłka tego zegarka? z tego co widziałem, to są wersje z claro i etą różniące się tylko ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dodatkowe zdjecia, z tyłu w środku pisze 18 Jewels więc to chyba to całe claro, także proszę o informację co z mechanizmem i jeśli ktoś jest w stanie napisać na wiadomość prywatną w jakiej cenie są takie zegarki ,

z góry dziękuję;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariO_o widzę, że na forum skupiającym znawców i miłośników zegarków nikt nie chce podzielić się z Tobą tą straszną wiedzą... ;)

Proponowałbym, abyś sam poszukał opinii o mechaniźmie Claro 888.1. Jest ich sporo.

Warto również zapoznać się z definicją standardu swiss made

Zegarek którym jesteś zainteresowany spełnia wymogi standardu swiss made, pomimo że mechanizm Claro powstaje w Chinach.

 

 

EDIT: ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, no ale jest to w takim razie średniak. Wizualnie mi się podoba, za cenę za którą mogę kupić ten zegarek wg mnie nie jest wysoka także chyba i tak się opłaca, z tego co wiem to pisać o cenach nie można także powiedzmy że połowa ceny sklepowej. Ale cóż, myślę, że jak na nieduży budżet i dopiero początek zainteresowań zegarkami, bo mnie to trochę wkręciło, to i tak nie będzie zły zakup. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, no ale jest to w takim razie średniak. Wizualnie mi się podoba, za cenę za którą mogę kupić ten zegarek wg mnie nie jest wysoka także chyba i tak się opłaca, z tego co wiem to pisać o cenach nie można także powiedzmy że połowa ceny sklepowej. Ale cóż, myślę, że jak na nieduży budżet i dopiero początek zainteresowań zegarkami, bo mnie to trochę wkręciło, to i tak nie będzie zły zakup. ;)

 

czyli za 300-400zł.. to możesz napisać

najważniejsza jest gwarancja przy takiej sumie, a nie rozwodzenie się nad jakością/niezawodnością, albo czy siedzi tam eta czy claro

 

zegarek ładny, ale wolałbym dozbierać do ceny sklepowej i kupić ETA'ę na gwarancji 24m-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie demonizujcie Claro panowie ;)

Jestem przekonany, że spokojnie pociągnie te 2-3 lata bez usterek, więc inwestycja w ETĘ z gwarancją niewiele tu zmieni


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z najpiękniejszych zegarków w tej klasie. Art deco w najlepszym wydaniu. Będzie cieszył oko właściciela i robił pozytywne wrażenie na kontrahentach. I będzie z pewnością służył wiele lat.

Jakością wykonania i wyglądem reprezentuje wyższą półkę niż tę, w której jest sprzedawany.

 

Zgadzam się, że jeśli możesz poczekać, dołożyć - kup model z mechanizmem ETA. Wtedy będzie zestaw - najlepszych tradycji wzornictwa i budowy mechanizmów.

 

Ale nie dramatyzujmy na temat innych mechanizmów. Niektórzy się zapędzają i porównują te mechanizmy jakby pytanie brzmiało: kupić Adriaticę czy KuKu...

 

Nie rzucać, nie zabierać na narty, kochać, będzie chodził sto lat. I świetnie wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Eta 2824-2 to najlepsza tradycja budowy mechanizmów? Sam mam zegarek z Etą i jest ok ale powyższy post brzmi jak tekst jakiegoś sprzedawcy. Za sto lat to ja wątpię czy będzie chodził, tak swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jeszcze gdzieś dorwać taką adriatice? Bo wklepując hasło 'worldchampion' w większości wyskakuje ten współczesny wypust, ale z białą tarczą i niebieskimi wskazówkami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie demonizujcie Claro panowie wink.gif

Jestem przekonany, że spokojnie pociągnie te 2-3 lata bez usterek, więc inwestycja w ETĘ z gwarancją niewiele tu zmieni

witam

 

nie było mnie tu jakiś czas ale kolega wypowiadający się 5 lat temu pomylił się o 1 rok, zegarek padł... ;/ 

Oddałem zegarek do zegarmistrza na naprawę, podjął się tego zadania, po 6 miesiącach szukania części i robienia odebrałem zegarek ale wraca ponownie na serwis bo dokładność tego zegarka jest teraz przerażająca, coś jest dalej nie tak z mechanizmem i muszę pogadać z zegarmistrzem co się dzieje ale przyszedł czas na coś nowego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up: 
mam do kupienia nowy zegarek Adriatica A8142.52B3A , już z ETA a nie z moim Claro , zegarki wyglądają tak samo ale cena okazyjn bo zaczyna się na 8. Nówka z potwierdzeniem zakupu w sklepie.

Ceny sklepowe prawie 2x tyle.. tylko teraz będę miał 2 takie same zegarki, złoty Claro i jasno czarny ETA ale zawszez chyba lepiej mieć w swojej póki co słabej kolekcji 2 zegarki ale chociaż 1 dobry bo moje stare claro się serwisuje od 6 miesięcy :)

dzieki i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.