Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Pam 233 vs IWC Big Pilot

Pam 233 vs IWC Big Pilot  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

PAM efektowniejszy i mimo wszystko moim zdaniem ładniejszy. Ten IWC nie jest zły, nieładny, niedopracowany czy coś ale przy PAM'ie dla mnie naprawdę wygląda jak zegarek dla pana po 60 z siwymi włosami... Nikogo oczywiście nie obrażając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś oddałem głos na IWC, zegarki panerai do mnie nie "przemawiają" są wręcz dla mnie brzydkie, zaś pilot od IWC ma fajny klimat, i po prostu podoba mi się bardziej niż PAM^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oddam głosu, bo zarówno oba zegarki bardzo mi się podobają, a również z jakiegoś powodu żadnego bym nie wziął...

 

Pam jest ładny, kawał zegara i mimo, że ze swoją jedynie holiwoodzką historią nie ma startu do IWC, to byłby to zegarek mile widziany na moim ręku, gdyby oczywiście cena była dla mnie akceptowalna; na minus dla mnie obrzydliwy wskaźnik rezerwy chodu

 

IWC - klasyka klasyki... nie można pisać, że oklepany z wyglądu, bo to właśnie inne firmy wzorują się na nim; mimo niewątpliwego uroku, jakości, tradycji, mechanizmu, to niestety rozmiar i koronka dyskwalifikują ten zegarek... na pewno nie mógłby to być zegarek do "tłuczenia" na co dzień, bo podejrzewam, że nadgarstek przy tej koronce i tej wielkości koperty nie ma życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś coś o włoskich nurkach i niemieckich lotnikach?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś coś o włoskich nurkach i niemieckich lotnikach?

 

hehe, tak oglądałem "Allo, allo" :)

 

nie zmienia to faktu, że gdyby nie dżon rambo, to pewnie pam nie byłby tak rozpowszechniony

 

a na poważnie:

Panerai było niewielką firmą z florencji tworząc zegarki i instrumenty dla marynarki włoskiej na nieswoich werkach (chyba), podczas gdy IWC było marką ogólnie znaną, cenioną i wybieraną przez pilotów - i to nie tylko niemieckich...

 

JAKAŚ historia stoi za 2 markami, ale nie mniejsza niż za Pamem stoi np. za Alpiną, której to Rambo nie nosił i to dzisiaj Alpina jest niszową marką za kilka tysięcy, a Panerai hollywoodzką marką za kilkadziesiąt tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fakt :)

Nie zmienia to tego, iz Panerai, to kawal konkretnej historii i choc moze mechanizmy nie sa porownywalne z "najwiekszymi", to jednak zasluguje na niesamowitosc i wyjatkowosc (nie mowiac juz o wyjatkowosci i niepowtarzalnosci) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Pama 233. Dlaczego... zgadzam się z Piotrkraków,ten model bardziej pasuję mi na kogoś "starszego". Poza tym hmm nie bardzo podoba mi się tarcza, coś jej brak.

Natomiast gdyby to był inny model IWC np Portofino lub Portuguese to na pewno mój wybór padłby na IWC


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc moze mechanizmy nie sa porownywalne z "najwiekszymi"

 

Oj, zeby IWC mialo tak praktyczne mechanizmy jak ma OP. Przeciez P.2002 jest swietny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał IWC

 

Co do techniki się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale ten pilot jest przepięny poprzez swoją prostotę i czytelność. W PAM'ie za dużo się dzieje na tarczy i do tego ta osłonka koronki ... ble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jakość wykonania jest w obu doskonała więc wybrałbym ten, który mi się bardziej podoba czyli IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Pam zdecydowanie.

 

Krój czcionki cyfr fantastyczny, kolor i faktura tarczy świetna.

 

Myślę, że odważny projekt nie przebajerowany i wszystko w tym zegarku jest jakie być powinno.

To jest zegarek, jaki chciałbym nosić codziennie. IWC jest ok, ale Pam bez wahania mój typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na IWC, bo cenię zegarki z historią. Poza tym, nie daję znaku "=" pomiędzy werkami wykorzystanymi w tych zegarkach.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głos na IWC, bo cenię zegarki z historią.

Tzn., ze Pam wg Ciebie nie ma historii?

 

Poza tym, nie daję znaku "=" pomiędzy werkami wykorzystanymi w tych zegarkach.

A rozwiniesz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy konkretnie o TYCH 2 zegarkach prawda?

Jeśli tak, to uważam, że z tych dwóch tylko IWC ma za sobą kawał historii.

Co do werków, po prostu wolę werk pewny, ładny (choć za deklem) i ze świetnym rozwiązaniem (vide naciąg Pellatona), które dodatkowo ma wpływ na codzienne użytkowanie zegarka, od tylko ładnego werku, który został stworzony przez firmę nie mającą dużego doświadczenia na tym polu.

Tak bym wybrał, choć 233 niewątpliwie jest bardzo ciekawym zegarkiem :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] od tylko ładnego werku, który został stworzony przez firmę nie mającą dużego doświadczenia na tym polu [...]

 

No ale P.2002 jest produkowany od kilku lat i chyba jest OK. Na początku jakieś tam problemy bywały, ale to i w cal. serii 50000 IWC coś poprawiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale P.2002 jest produkowany od kilku lat i chyba jest OK. Na początku jakieś tam problemy bywały, ale to i w cal. serii 50000 IWC coś poprawiali.

P.2002 jest produkowany od 2005 roku i jest to jeden z pierwszych "in-houseów" Panerai.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za cenne rady.

Podsumowujac - jeszcze raz przymierzalem i ogladalem i zdecydowanie wygral... Pam :)

 

Dzieki serdeczne.

artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pam :) IWC pomijając kwestie techniczne, stylistycznie nie wywołuje u mnie żadnych emocji. Za to Pam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za cenne rady.

Podsumowujac - jeszcze raz przymierzalem i ogladalem i zdecydowanie wygral... Pam :)

 

Dzieki serdeczne.

artme

 

Gdzie przymierzałeś 233?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi.

Ale bylem dzis w Arkadii i przymierzalem nowa PO w chrono i nowego speediego. Oba jeszcze raz zrobily na mnie duze wrazenie zle chyba nawet speedie wieksze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że już wybrałeś. Utwierdzę Cię w dobrym wyborze :D, z tych dwóch zdecydowanie PAM.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Mysle jednak, ze czego bym nie wybral, to i tak na gorsze by nie padlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.