Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Pam 233 vs IWC Big Pilot

Pam 233 vs IWC Big Pilot  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 Z pewnością, jednak ten model jest jedynym automatem ze stajni, który  naprawdę mi się podoba :D . Koperta jest cieńsza od 312, więc jest wygodniejszy. Dla mnie kwintesencją Pama są jednak modele historyczne, w szczególności 0005 i 0111. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi.

 

Myślałem, że znów w Jansenie mają.

 

 Z pewnością, jednak ten model jest jedynym automatem ze stajni, który  naprawdę mi się podoba :) . Koperta jest cieńsza od 312, więc jest wygodniejszy. [...] 

 

Automatem? Koperta jest cieńsza od 3-dniowców z P.9000 bo P.2002 nie jest automatem. Rzeczywiście, jest zdecydowanie wygodniejsza, a wg danych to tylko 0,4 mm różnicy.

 

Kurczę, coraz bardziej nakręcam się na 233, a miałem lada moment lecieć po AP ROOD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znów w Jansenie mają.

 

 

 

Automatem? Koperta jest cieńsza od 3-dniowców z P.9000 bo P.2002 nie jest automatem. Rzeczywiście, jest zdecydowanie wygodniejsza, a wg danych to tylko 0,4 mm różnicy.

 

 

 

Oczywiście masz rację, moja pomyłka. Pisałem dwa posty jednocześnie. Oczywiście nie jest automatem. Jest jedynym, poza przytoczonymi wcześniej seriami historycznymi, który naprawdę mi się podoba.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudny wybór. Z kolekcji IWC najbardziej podoba mi się właśnie Big Pilot, zaś z kolekcji Panerai właśnie PAM 233. Z punktu widzenia mechaniki do obu trudno się przyczepić.

O Big Pilocie wszędzie się jednak czyta, że to zegarek bardzo niewygodny i z tego powodu skłaniałbym się ku Panerai.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to PAM, bo Big Pilot jest jak dla monstrualnie duzy. Mam SOH 46, ale mimo, ze srednica jest podobna to z uwagi na szkielko BP wydaje sie jeszcze wiekszym zegarkiem.


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IWC. Jest bardziej uniwersalny i marka jest mi bliższa, odczucie subiektywne.


Tissot LE LOCLE AUTOMATIC GENT T41.1.423.33 Tissot V8 T039.417.11.057.00 Seiko 5 PRESIDENT AUTOMATIC BLACK SNK623 K1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Pilot...klasyka i jeszcze raz klasyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.