Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

artme

Pam 233 vs IWC Big Pilot

Pam 233 vs IWC Big Pilot  

73 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Z pewnością, jednak ten model jest jedynym automatem ze stajni, który  naprawdę mi się podoba :D . Koperta jest cieńsza od 312, więc jest wygodniejszy. Dla mnie kwintesencją Pama są jednak modele historyczne, w szczególności 0005 i 0111. 

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

U kolegi.

Myślałem, że znów w Jansenie mają.

Z pewnością, jednak ten model jest jedynym automatem ze stajni, który  naprawdę mi się podoba :) . Koperta jest cieńsza od 312, więc jest wygodniejszy. [...] 

Automatem? Koperta jest cieńsza od 3-dniowców z P.9000 bo P.2002 nie jest automatem. Rzeczywiście, jest zdecydowanie wygodniejsza, a wg danych to tylko 0,4 mm różnicy.

Kurczę, coraz bardziej nakręcam się na 233, a miałem lada moment lecieć po AP ROOD :D

Myślałem, że znów w Jansenie mają.

Automatem? Koperta jest cieńsza od 3-dniowców z P.9000 bo P.2002 nie jest automatem. Rzeczywiście, jest zdecydowanie wygodniejsza, a wg danych to tylko 0,4 mm różnicy.

Oczywiście masz rację, moja pomyłka. Pisałem dwa posty jednocześnie. Oczywiście nie jest automatem. Jest jedynym, poza przytoczonymi wcześniej seriami historycznymi, który naprawdę mi się podoba.

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Bardzo trudny wybór. Z kolekcji IWC najbardziej podoba mi się właśnie Big Pilot, zaś z kolekcji Panerai właśnie PAM 233. Z punktu widzenia mechaniki do obu trudno się przyczepić.

O Big Pilocie wszędzie się jednak czyta, że to zegarek bardzo niewygodny i z tego powodu skłaniałbym się ku Panerai.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Jak dla mnie to PAM, bo Big Pilot jest jak dla monstrualnie duzy. Mam SOH 46, ale mimo, ze srednica jest podobna to z uwagi na szkielko BP wydaje sie jeszcze wiekszym zegarkiem.

Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Zdecydowanie IWC. Jest bardziej uniwersalny i marka jest mi bliższa, odczucie subiektywne.

Tissot LE LOCLE AUTOMATIC GENT T41.1.423.33 Tissot V8 T039.417.11.057.00 Seiko 5 PRESIDENT AUTOMATIC BLACK SNK623 K1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.