Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptaszny

Elementy światłoczułe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam dość dziwny problem. Po kupnie nowego zegarka elementy światłoczułe świecą po przebywaniu na słońcu lecz przestają po trzymaniu zegarka w zacienionym miejscu po około 10-15 minutach. Czy to wada zegarka czy to się "rozchodzi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na divera słabo, na garniturowca do zniesienia, dlatego pytam co to za zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żadna rewelacja. Wiem, że firma mało lubiana na forum. Zegarek TIMEMASTER Eversport kosztował mnie 140 pln. Ale dziwnym jest dla mnie, że podczas codzinnego użytkowania świecą się tylko wskazówki. Dopiero pracując pod lampką roboczą (przypadkowa praca z lutownicą) przy większym naświetleniu ręki i zegarka również - w ciemności zauważyłem, że kropki przy godzinach również mają ten element światłoczuły. Po 15 minutach pod koszulą nic już nie widać. Czy aby na pewno wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ;/

 

Gdybym wiedział kupiłbym zegarek z pstryczkiem do podświetlenia diodowego etc.

 

Ojciec nosi stary zegarek SEIKO remontowany wielokrotnie u zegarmistrzów. Po upadku z 10 piętra zgubił tylko szkło. Elementy świecą zaskakująco - pół nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam stąd może dziwne pytanie. Ale czy da się pokryć przy konserwacji zegarka wskazówki preparatem załóżmy SuperLuminova aby lepiej świeciły? Ile taki zabieg kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da. Wszystko się da. Ale czy to jest opłacalne? Może super dużo to kosztować nie będzie. Ale może lepiej sobie uzbierać trochę i kupić właśnie jakieś seiko za 500 na forum? Musisz zakupić luminovę, albo znaleźć zegarmistrza, który nie tylko wymienia baterie i teleskopy, a także zajmuje się odnawianiem zegarków. Nie masz też gwarancji, że to wyjdzie pięknie i cudownie.

Ja w nie każdym moim zegarku mam luminovę i jedne noszę na co dzień i w nocy inne tylko za dnia i w warunkach ciągłego oświetlenia. Może to dobry pretekst po prostu, żeby sobie sprawić drugi zegarek i rozpocząć jakąś kolekcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.