Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Właścicielem kaligrafa jest Zibi. Na ich stronie czasami są mega ceny na te same pióra co w sklepie stacjonarnym. Warto zaglądać czasami. Kupiłem tam pięknego pelikana m800 taniej chyba 1/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepów w Wawie mam inne doznania, zatem... jak po pióra to tylko do Katowic:)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu odwiedziłem katowickiego Kaligrafa. Wybaliśmy pióro dla żony bo używany przez nią Parker szybko wysycha. Padło na Visconti Van Gogh.
Dla porównania wielkości Platinum Century 3776 i Divina. F Van Gogh znacznie grubsze niż F z Diviny. Widać większość firm ma z tym kłopot.
Najważniejsze, że żona zadowolona.
8a645bb1ac46a98e42be9c0fa37f85a0.jpg&key=6824b012573c569257113a6bcd4afcb22e313efaaf77526502dc8ef571a9eacc
b159b4e84f5d2da0b22c981e8c3c0e81.jpg&key=0b302deb366ef8abd26e6f2b844b0eb267a12b8453b0cfdde03a3e19a6133dca
3f35d34b5d3d43c42c77a096d3456821.jpg&key=c332ac013dc662a241b289ed9e776a0b49ea485363efe06753ad9cfeddee39d2








Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam, sheaffer Lifetime Balance Oversize z lat 30tych. Z pistonem :)

IMG_20210614_213615_003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękny stan. Pustych kałamarzy Graf von Faber Castell też. Duuuuużo piszesz piórem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Stan bardzo dobry, a biorąc pod uwagę że ma prawie 90 lat, to już niemal nówka. Kupiony od kolekcjonera z USA, który ma takich setki, jak nie tysiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Daj jakiś namiar

FB David Isaacson (na zdjęciu stoi w oparach dymu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzysiek_W napisał(-a):

Takie tam, sheaffer Lifetime Balance Oversize z lat 30tych. Z pistonem :)

IMG_20210614_213615_003.jpg

Piękne pióro! Gratulacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katowickim Kaligrafie fajne promocje. Jak kto ma trochę wolnych środków to zdecydowanie warto tam zaglądnąć.
Na wiele modeli -40%, niektóre -30%.
Miał być M800...przy takich cenach wróciłem z M1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adiblue2 napisał(-a):

W katowickim Kaligrafie fajne promocje. Jak kto ma trochę wolnych środków to zdecydowanie warto tam zaglądnąć.
Na wiele modeli -40%, niektóre -30%.
Miał być M800...przy takich cenach wróciłem z M1000 emoji3.png

Gdzie ten sklep? Mają www?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W
W Silesia City Center. Salon Kaligraf znajduje się nieopodal stoiska Timetrend w strefie z żarciem
WWW nie kojarzę, a jesli nawet będzie to nie spodziewam się tam aktualnych danych. Z Pelikana był dzisiaj jeszcze niebieski M800 F -30% , M815 M metal striped -40%, M805 F Blue Dunes -40% ale też kilka ciekawych tańszych modeli.
W podobnej promocji Lamy, Montegrapa i wiele modeli Visconti. Na inne nie patrzyłem, ale jestem prawie pewien, że na wszystkie marki są promocje.

Porównanie wielkości z Visconti Divina oraz Sailor 1911 Large.
893fd8493d8415fb14811929ef301884.jpg&key=0e9259f649e4a12dfc429a67b9d7bcefcc74e8a8edc29fd1c62e2efe28d4141e3af3ad7921b4cf4669f22ae58c66cef7.jpg&key=58e7831d0c3813af2aad41115a77333e248896a14a1bf457c12fcde7694b940c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają stronę ale chodzi w cały świat i jest chyba nieaktualna. Ich oferta jest na stronie timetrend. Oni są właścicielem kaligrafa. Jak pytałem o rabat w kaligrafie w sklepie to mi powiedzieli że nie no co pan. A potem zamówienie ze strony timetrend przyszło z tego samego salonu. Konsultant mi potwierdził że to ich firma. Przedziwne ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pior.

Sam co jakis czas wracam do ich uzywania ale czesc jest na naboje, ktore czasami kupowalem dosc przypadkowo i chyba slabej jakosci a widze ze atrament ma znaczenie… ( dlatego chyba najczesciej pracuje Pelikan, ktory ma dosc gruba kreske)

 

Mam dwa pytania:

- czy i ewentualnie gdzie mozna dobrac i kupic tloczki do Parkera i Watermanna

- a jesli nie ma opcji, to gdzie sie kupujecie naboje do swoich pior.

 

Sprzet wlasnie zostal wyczyszcony i czeka

 

FA1DC031-A545-47BB-BD66-4BE0730393C0.jpeg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki do pelikana są wszędzie bo są standardowe. Parker ma inną średnicę dziurki, szerszą. Więc są inne. Ale też dostępne są wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.


Chodzilo o Parkera i Watermana, Pelikan jest z tlokiem dlatego go uzywam😀

 

Mozna gdzies np. pojechac i kupic, czy tzw. wszedzie to kazdy sklep internetowy?

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć na Piękną 69 do Pióroteki, ale polecam też powziąć mocne postanowienie, że tylko po tłoczki tam zaglądasz ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Topaz napisał(-a):

Polecam zajrzeć na Piękną 69 do Pióroteki, ale polecam też powziąć mocne postanowienie, że tylko po tłoczki tam zaglądasz ;)

 

Mam silne nerwy, ale jakos piora dawno nie kupowalem

dzieki


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam tłoczki.
Naboje może i są wygodne do szybkiego napełnienia, ale poza tym mają sporo wad.
Po pierwsze ograniczamy sobie wybór atramentów. Po drugie naboje standard mają małą pojemność, a te duże International jeszcze mniejszy wybór.
Ale najważniejsze - zamiast małej szklanej buteleczki emitujemy do środowiska kilkadziesiąt kawałków plastiku łatwego do połknięcia choćby dla ptaków.
Nie wiem jak Wy, ale ja staram się eliminować śmieci w każdym miejscu gdzie tylko mogę.
A dzięki tłoczkom masz nieograniczony dostęp do atramentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, adiblue2 napisał(-a):

Ja gorąco polecam tłoczki.
Naboje może i są wygodne do szybkiego napełnienia, ale poza tym mają sporo wad.
Po pierwsze ograniczamy sobie wybór atramentów. Po drugie naboje standard mają małą pojemność, a te duże International jeszcze mniejszy wybór.
Ale najważniejsze - zamiast małej szklanej buteleczki emitujemy do środowiska kilkadziesiąt kawałków plastiku łatwego do połknięcia choćby dla ptaków.
Nie wiem jak Wy, ale ja staram się eliminować śmieci w każdym miejscu gdzie tylko mogę.
A dzięki tłoczkom masz nieograniczony dostęp do atramentów.

Niektórzy lądują strzykawką z igłą dowolny atrament do naboju i nie emitują plastiku. Czyli tak też można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.