Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

 Hmm, Pan Marian z ul. Szpitalnej był legendą, niestety zakład zamknięty. Jest na Łużyckiej 55 w Krakowie, Pan Dariusz Sempowicz pod szyldem - Usługi Zegarmistrzowskie, Naprawa Piór Wiecznych. Nie korzystałem, może ktoś zaopiniuje.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie we Wrocławiu można przymierzyć się do Pilota Capless? Zanim zamówię, chce potrzymać w łapie jak leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep Scryba, Tadeusza Kosciuszki 18.

 

Z dwa miesiące temu widziałem ze było w gablotce kilka sztuk, możliwe ze jeszcze się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły grubasek z niego jest ale świetnie leży w ręku. Ja mam dość małe dłonie ale pisze się komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie duże łapy i myślę, czy nie za krótkie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu w sieci to przychodzi mi do głowy LAMY, model z wysuwaną stalówką ( Decino 3?) O ile dobrze kojarzę nazwę modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie duże łapy i myślę, czy nie za krótkie będzie

Myśl o takich problemach może nasuwać zwłaszcza Stipula Passaporto :-)

 

post-106853-0-04459700-1583232886.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu w sieci to przychodzi mi do głowy LAMY, model z wysuwaną stalówką ( Decino 3?) O ile dobrze kojarzę nazwę modelu

Lamy to Dialog 3, a Decimo to Pilot, ma wysuwaną stalówkę. Edytowane przez BellaUrsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dialog 3 miał wadę. Wysłuchał. Pilot nie schnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie bez pióra to jak sprawdzanie czasu bez zegarka. Można, tylko co to za przyjemność? A Penman już zapłacony i idzie do mnie. Kosztował skandaliczne pieniądze, ale wygrałem aukcję na ebay.uk i wyszło i tak połowę tego, co żądają za niego na amerykańskich aukcjach z "kup teraz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penman? To jest coś w rodzaju albo genialnej akcji marketingowej Parkera albo ich wpadka biznesowa. Kilkanaście lat temu wypuścili nową serię atramentów (w kolorze niebieskim czarnym, zielonym, brązowym i czerwonym), w nieco bardziej eleganckich butelkach itd. Produkt uzyskał bardzo dobre opinie, miedzy innymi za odcienie, nasycenie i ogólnie pracę z piórem. Uznany został za bardzo wysoką klasę. Po czym w krótkim czasie zaprzestano produkcji (na chwilę wznowiono produkcję tylko czarnego, z nieznanego powodu). W efekcie tego wszystkiego typowa cena najbardziej poszukiwanego Penman Sapphire na ebay usa to jakieś 200-300 usd za butelkę. Za czarny i inne kolory to jakieś 50-100 dolarów. Handluje się nawet otwartymi i niepełnymi butelkami. Mnie się udało dostać sapphire z UK za mniej niż 200 złotych, więc tanio. A tak w ogóle to szukałem zielonego, ale nie było żadnej pełnej butelki, tylko dwie niepełne w USA. Obawiałem się, co w nich może być naprawdę, no i sprowadzanie niezapieczętowanej buteleczki z atramentem zza oceanu to już wariactwo.

https://www.ebay.pl/itm/Parker-Penman-Sapphire-Writing-Ink-In-Bottle-50ml-New-In-Box/143348566870?hash=item21603d8b56:g:yrAAAOSwAvJW8sCZ

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiś kultowy Graal... A w środku pewnie zwykły atrament Parkera. Sam używam Pelikana w kolorze fioletowym i jestem zachwycony. Zwykłego ma się rozumieć. Od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat łatwo zweryfikować. Z pewnością nie jest to atrament Parkera z produkowanej serii, bo kolory są inne.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do mnie zakupione w międzyczasie pióro, klasyczna "dwusetka" Pelikan z lat 90. ze stalówką M. Chciałem mieć pod ręką coś niezawodnego, na tłoczek a nie na jakieś niemądre naboje, a poza tym najbardziej podobają mi się pelikany właśnie z lat 80-90. Ślady używania minimalne, działa jak złoto.

 

post-106853-0-36313800-1584111501_thumb.jpg

post-106853-0-19402800-1584111489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle piszę tym zielonym, w zielonym etui, zalane zielonym atramentem i się zachwycam :)

 

IMG_20200313_141004_328.thumb.jpg.ec022e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem... Visconti to jakiś? A ja się przekonałem, jak czasy się zmieniły. Ten pelikan teraz wydaje się mały, a przecież kiedy w latach 80. pisało się piórami tzw. chińskimi (czyli kopiami starego parkera), pelikan np. M150 był DUŻY... A teraz o numer większa dwusetka wydaje sie filigranowa. Dziś  optymalny wydaje mi się sheaffer model Balance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

szarym metropolitan też można się zachwycić ...

post-28831-0-29210000-1584124497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.