Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ten temat zamówiłem Pelikana M200 :twisted:

W tej cenie raczej ciężko dostać ładne, klasyczne pióro z zakręcaną skówką. Oglądałem w sklepie, mi się podoba, ale różnica w cenie jest kolosalna. Sklep 289 zł, net - 220 z przesyłką (209 zł pióro, 11 zł przesyłka) :wink:

Jak ktoś zainteresowany, to podaję adres, bo promocja jest do 23.09

http://www.esurfland.pl/


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego drugiego od lewej. Zielono perłowy. :wink:


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łyknąłem tego pierwszego od lewej :wink:

Miałem kiedyś Pelikana, którego miał mój Tato. Oczywiście do niczego się już nie nadawał, leżał i robił wrażenie. W związku z tym, że zgubiłem Parkera Frontera (cały metalowy) w zimie, podkręcony tematem na forum postanowiłem znów kupić sobie pióro. Wydaje mi się, że za tę cenę to chyba warto.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to pióro :D

Taki codzienny wół roboczy, nie?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zawał. Dotarł do mnie w końcu czarny Pelikan M200. Dla mnie jest piękny. Czerń i złote dodatki to jest to. Pisze lekko i cieniutko. Jerzy mnie trochę wystraszył swoim, że coś nie tak ze stalówką, na szczęście póki co mojemu nic nie dolega. Atrament oczywiście czarny Pelikan. Słyszałem że jest to jeden z najbardziej czarnych atramentów na rynku i nie każde pióro będzie chciało nim pisać, ze względu na barwienie i gęstość. Nie wiem, na jakiejś mądrej stronie wyczytałem, że dużo sadzy ładują jako barwnik :shock:

 

PS: jakieś tam zdjęcie zapodałem w odp. temacie :wink:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw! Absolutnie w moim stylu, jeden z moich typów jeśli miałbym obstawiać zestaw "garniturowy"...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jerzy mnie trochę wystraszył swoim, że coś nie tak ze stalówką, na szczęście póki co mojemu nic nie dolega.

 

Wiesz, może mój egzemparz taki jest, albo ja marudny jestem. Jak sie wreszcie spotkamy to dasz mi swoim szrajbnąć (wiem, wiem, wiecznego pióra, fajki, samochodu i kobiety nie daje się nikomu do używania - ale może dla mnie zrobisz wyjątek :wink: ) i Ci powiem, czy to to samo.

A co do Pelikan brillant schwartz (czy jak on sie tam nazywa) to naprawdę nagłębsza czerń, tylko schnie dość długo, o czym pamiętaj, bo można sobie zapaskudzić dokumenty. Chyba, że fajna, stara suszka jest pod ręką. :wink:


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie dał szrajbnąć? Dam :D

Nie mam problemu z wysychaniem atramentu bo mam stalówkę "F" :wink:

Co ciekawe, wcale nie trzeba go rozpisywać. Nawet po tygodniu pisze od razu, wystarczy przyłożyć do kartki i już :D

 

Jedyny wg mnie mankament, to ta pompka. Strasznie się stresuję, że pokręcę i będę czarny. Poza tym rewelacja. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Stalówki są wstępnie ręcznie rozpisywane w fabryce :shock: Jeżeli każdy ma swój niepowtarzalny styl pisma, to po kiego grzyba?

 

ps: z innej beczki, jak Ci się podoba moja amfibia? 8)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, żeby oszczędzić klientom wrażenia skrobania przy rozpisywaniu.

 

A Amfibia? Uuups! nie było mnie chwilke w rzeszówku i jakoś umknęło. Bardzo ładna. I to w takim towarzystwie. Tylko że, niestety, przy "potworku" jej czar nieco blednie. Paseczek też niczego, choć ja nie przepadam za "włoską" kombinacją brązowego z czarnym. Ale już stary jestem... Może w tym zestawieniu jest jeszcze ładniejsza?

Gratuluję.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jak byłem u zegarmistrza, to się zastanawiałem jaki wybrać, pomyślałem: "raz kozie śmierć" i wybrałem brązowy :wink:

Jako ciekawostkę dodam, że to K.Reda. W cenie do 20 zł i wyżej nie widzę dla niego konkurencji.

A teraz szukam jakiegoś mięciutkiego etui na pióro.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z tym etui w dobrych pieniądzach. Mam takie. Moze by Ci się spodobało. Czarne z cielęcej skórki. Na pióro i długopis. Zamykane na klapkę z magnesem. Co prawda nie nówka, ale mało używane. W ramach zadzierzgnięcia znajomości i popierania swojaków oraz sympatii mogę Ci je sprezentować. A jak sobie później znajdziesz lepsze... to pomyślisz mile czasem o koledze. A jak nie, to trudno w końcu nic nie kosztuje. :wink:


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Nie wiem co powiedzieć...

Trzeba w końcu uskutecznić pomysł spotkania podstolika rzeszowskiego i obgadać wszystko najlepiej przy "napoju bogów" :wink:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, dostałeś "PM"?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek, dostałeś "PM"?

 

Tak, dzięki. Skontaktuję się w tygodniu.

 

A tak to wygląda:

img2027sk4.th.jpg

post-633-0-49353200-1330533753.jpg

 

Tylko jakość fotek kiepska, bo z ręki i przy słabej żarówce.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

A Ty w czym będziesz trzymał swoje?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne jest :)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Ten model nie jest już produkowany (MONTBLANC MEISTERSTy2nśCK SOLITAIRE NIKOLAI I PLATINUM).

Czy ktoś wie ile warto za takie zapłacić?

 

 

580-700 USD - piękne pióro.

 

Uwaga tylko, bo malachit jest bardzo kruchy, może nie wytrzymać upadku na podłogę.

 

tu małe kompendium o Piórach Montblanc.

 

http://www.fountainpen.de/solitaire-nikolai.htm


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.