Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pióroza dotknęła i mnie... :-)

 

Choć piszę jak kura pazurem, wzięło mnie na naukę pisania piórem i faktycznie chciałbym nauczyć się pisać ładnie. Poszukuję dobrego pióra do około 250, maksymalnie 400 złotych. Nie muszą być to pióra nowe, używane jak najbardziej. Chciałbym coś klasycznego, ale jednocześnie nowoczesnego - Lava którą pokazał Bartek bardzo mi się podoba - ale cenowo jednak poza granicami, przynajmniej na pierwsze pióro… Podobają mi się także pióra TWSBI, jednak mam wrażenie, że są za bardzo plastikowe - przynajmniej w odbiorze. Niestety na forum piórowym bazarek jest zamknięty dla nowych użytkowników i w zasadzie nie mam w czym przebierać, bo na allegro też nie można wybrać opcji „używane” w kategorii piór. 

 

Jeśli chodzi o stalówkę to poszukiwałbym Falcon / Flex, coś co pozwoli ładnie cieniować litery.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore - jeśli szukasz pióra do nauki, to popatrz może na jakiegoś Pilot'a PLUMIX'a, albo cały zestaw do kaligrafii KAWECO, czy LAMY - są dostępne zdaje się na stronie sklep-scryba.pl. TWSBI 580 można ściągnąć z Holandii, czy USA za około 250-300PLN - na pewno nie jest plastikowe w odbiorze, wręcz przeciwnie - świetnie wykonane, duże, pojemne i rozbieralne na części pierwsze.

Jeśli chciałbyś nowe pióro w takich cenach, to rozejrzyj się za Pelikanem M200-215 - japońskie pióra z dobrą renomą, ale ostatnimi czasy mające problemy z jakością wykonania. Ja osobiście polecił bym Ci coś tańszego na początek, żebyś nie wywalił się z pieniędzy i nie rzucił pióra w kąt po kilku dniach.

W tych cenach masz świetne oferty pojedyncze, lub wielokrotne Waterman'a, Sheaffer'a, Faber-Castell, Pelikana, Pilota, czy Lamy i Kaweco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore - jeśli szukasz pióra do nauki, to popatrz może na jakiegoś Pilot'a PLUMIX'a, albo cały zestaw do kaligrafii KAWECO, czy LAMY - są dostępne zdaje się na stronie sklep-scryba.pl. TWSBI 580 można ściągnąć z Holandii, czy USA za około 250-300PLN - na pewno nie jest plastikowe w odbiorze, wręcz przeciwnie - świetnie wykonane, duże, pojemne i rozbieralne na części pierwsze.

Jeśli chciałbyś nowe pióro w takich cenach, to rozejrzyj się za Pelikanem M200-215 - japońskie pióra z dobrą renomą, ale ostatnimi czasy mające problemy z jakością wykonania. Ja osobiście polecił bym Ci coś tańszego na początek, żebyś nie wywalił się z pieniędzy i nie rzucił pióra w kąt po kilku dniach.

W tych cenach masz świetne oferty pojedyncze, lub wielokrotne Waterman'a, Sheaffer'a, Faber-Castell, Pelikana, Pilota, czy Lamy i Kaweco.

Pelikan to niemieckie piora. Chcesz piora do pisania czy kaligrafii? Nie jestem specjalista ale kaligrafia wymaga sporych umiejetnosci. Jesli nie masz wprawy to jakis pilot plumix, lub zestawy do kaligrafii. a jesli do pisania to moze pelikan wlasnie jak kolega mowi, sa odkrecane i wygladaja fajnie. ja zbieram obecnie na faber castell ondoro oak wood- wg mnie wyglada swietnie. fajny jest tez model ambition coco i emotion pearwood. (emotion tez jest odkrecany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisać to dużo nie piszę, głównie składam podpisy i parafki... :) Ale przy podpisywaniu umowy z klientem trochę mi wstyd za plastikowy długopis z firmowym logiem, albo co gorsza - żółtego BIC-a


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelikan wygląda bardzo klasycznie i reprezentacyjne, moim zdaniem do składania podpisów na umowach jak znalazł. Wprawdzie ja się trochę zawiodłem na swoim M200, ale jak się trafi dobry egzemplarz (czytaj: trzeba przetestować w sklepie przed zakupem), to będziesz zadowolony.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam złe doświadczenia z Pelikanami... ale tymi sporo tańszymi :) Jeszcze z czasów szkolnych. Chociaż faktycznie, ten M200 z zielonymi wstawkami jest fajny, chociaż z drugiej strony - TWSBI znacznie ciekawsze, a moim zdaniem tez ma charakter:

Kurcze, no sam nie wiem... z jednej strony TWSBI kosztuje 2x mniej, ale z drugiej, jeśli Pelikan ma być lepszy...

 

TWSBI%20Mini1.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń - Kaweco Sport, Pilot myu 90 (nie mam na klawiaturze greckich liter), Lamy Safari, jako pióra na co dzień.

Jeśli reprezentatywne, to Montblanc, choć unikałbym modelu Starwalker - częsta awaryjność.

Fajne jest też pióro Muji, ale nie do kupienia w Polsce.


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to twsbi nie jest zbyt reprezentacyjne. skoro ma byc do skladania podpisow to moze waterman perspective?

visconti rembrandt.

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot Myu 90 jest genialny - ale cenowo niestety odpada :( pitzmaker - oba są super... no to namieszaliście mi jeszcze bardziej :-)

 

Spodobał mi się Visconti Rembrandt w czerwonej oprawie http://www.pensinasia.com/new/product/visconti/visconti_rembrandt_red_fountain_pen_5860.html  czy wiesz może, gdzie znaleźć to pióro w dobrej cenie?

 

Podoba mi się jeszcze to pióro:

http://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Tombow-ZOOM-101-CARBON/1279


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo za 440 i wysylka, tu taniej ale wysylka 10$ bodajze i doliczaja clo i vat, najlepiej jakbys dokupil tam jakis atrament ktory w pl jest o wiele drozszy (MB sa o wiele tansze, noodlers tez tanie i duze -90ml) wtedy by Ci sie oplacilo.

http://www.andersonpens.net/Visconti-Rembrandt-Red-Fine-Nib-p/48290f.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Lamy 2000?

Nie miałem okazji próbować, jednak ma dobre opinie.


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno tutaj cokolwiek dostrzec. jesli masz inne foty dodaj je na piorawieczneforum.pl  w dziale podrobki. spece rozstrzygna.

+ widze, ze juz sie spoznilem z rada :D.

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tam jest do oceny.

 

moze ktos z kolegow, tu na forum ma cos podobnego, badz bedzie mogl wskazac cos co powinno byc (jakies znaki szczegolne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wskoczył BAOER 507  :D  Fajne pióro - naprawdę daje radę - z Aris'a wrocławskiego? A jak kreska - cienka, czy bardziej maślana, bo przyznam szczerze, że jak zamawiałem Dekawen'a, to miałem na niego również ochotę - tym bardziej, że te wszystkie pióra chińskie kosztują śmieszne peniądze i można się na nich wiele nauczyć.

Edytowane przez Kamieniev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chinczyki maja podobno taka sama jakosc jak tanie parkery (ponizej sonneta), ktore zreszta rowniez pochodza z chin. o ile w przypadku parkera przyjdzie slabej jakosci pioro, o tyle z chinczykami moze byc roznie. takie opinie mozna wyczytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Po co kombinować z chinolami? Kiedyś miałem takiego chińczyka - fantastycznie się wylał.

Ja przez kilka lat korzystałem z Mont Blanców do ważniejszych okazji/papierów (srebrnych, złoto mi do niczego niepotrzebne a nie lubię się popisywać), Parker Vector/Jotter zaś do codziennego użytku. Mont Blanc fantastycznie się układa i dobrze mi potem leży gdy już stalówka się ułoży do ręki. Vector zaś jest tani i skuteczny. Jedyne co w tych piórach sie sypało to mechanizm zatyczki który bardzo szybko się wyrabiał.

 

Moim zdaniem 99% zależy od stalówki - jak jest dobra, pióro dobrze pisze. Jak jest tandetna, pióro będzie szarpać, mazać, nierównomiernie dystrybuować atrament. Cała reszta to tak zwane wizualia i marka. Piór trochę przerobiłem (Pelikan, Parker, Waterman, MB, Schaeffer, PiLOT, Diplomat).

 

Każdy też ma inne preferencje - jeden woli grubasy, drugi klasyczne, inny taliowane pióra. Trzeba w ręce potrzymać i popracować stalówką aby ocenić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wskoczył BAOER 507  :D  Fajne pióro - naprawdę daje radę - z Aris'a wrocławskiego? A jak kreska - cienka, czy bardziej maślana, bo przyznam szczerze, że jak zamawiałem Dekawen'a, to miałem na niego również ochotę - tym bardziej, że te wszystkie pióra chińskie kosztują śmieszne peniądze i można się na nich wiele nauczyć.

Fakt za takie pieniądze mozna śmiało kupować , nawet jak bedzie cos nie tak to nie szkoda :)

Kreska na zdjęciu z piórem .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Classified jak bedziesz sie chcial pozbyc jakiegos MB daj znaka :) 

 

Pisanie piorem to inny wymiar pisania ! :) a dobrym piorem z idealna stalowka to musi byc dopiero cos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Dam znać.

 

Pewnie że to inny wymiar pisania. Pióro układa się od rękę i płynie po papierze. Niestety, wyjąwszy pióra robione kiedyś dla NASA, pióro tradycyjne źle znosi przeciążenia i po prostu cieknie - jedne mniej, drugie więcej. 

 

Ja zaczynałem od chinoli z bazaru, z supercienką stalówką. Myślę że każdy je pamięta.

 

Koledzy, tu macie szczegółową recenzję Baoera. Za te pieniążki to zacne piórko.

 

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/236740-baoer-507-review/

 

Warto pomyśleć też nad 388, jest bardzo elegancki.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.