Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Jazzband, nie chcę ani polecać ani odradzać wyrobów Montblanc. Ale uważam, że nie można całkowicie polegać na opinii z różnych forów bo...

Załóżmy, że 1000 osób kupuje pewien wyrób firmy X. Po kilku miesiącach

10 użytkowników ma problem z wyrobem. Wyrażają swoje (słuszne w większości przypadków) niezadowolenie z jakości. Pozostałe 990 osób nie będzie pisało, że po 3 miesiącach wszystko jest OK lub coś mi spadło i dalej działa. A takie wrażenie mam z przeczytania forum z linku, który podałeś. Znam przykład z naszego forum, gdzie pewien kolega miał problemy z jedną wysoko notowaną marką zegarków (później z inną :) ) a ja z tą marką nie mam żadnego problemu mając kilka razy więcej zegarków. Mam na forum pisać co miesiąc, że zegarki firmy Y działają perfekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Znam przykład z naszego forum, gdzie pewien kolega miał problemy z jedną wysoko notowaną marką zegarków (później z inną :) ) a ja z tą marką nie mam żadnego problemu mając kilka razy więcej zegarków.

 

Z tą "inną" marką to nie ja miałem problem tylko dystrybutor. Chciałbym przypomnieć, że czasomierze od producenta dotarły do Polski już uszkodzone :evil:. Co do IWC to rzeczywiście tym razem to ja miałem problemy, a jeżeli fakt ten nie jest wystarczający, aby oprócz pozytywów negatywnie wypowiadać się o IWC, to za chwilę mogę Wam tutaj zapodać kilkadziesiąt linków do wątków, w których ludzie opisują swoje problemy z zegarkami tej firmy. Problemy, które miałem z zegarkami IWC, kosztowały mnie sporo nerwów, ale jednocześnie nauczyły obiektywnego i chłodnego spojrzenia na tę markę. Za to mój nowy zakup, okazał się niezwykle udany i czasomierz działa super - oczywiście nie jest to IWC :twisted:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był trzeźwy, nie uwierzyłbym w to co czytam :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazzband, nie chcę ani polecać ani odradzać wyrobów Montblanc. Ale uważam, że nie można całkowicie polegać na opinii z różnych forów bo...

Załóżmy, że 1000 osób kupuje pewien wyrób firmy X. Po kilku miesiącach

10 użytkowników ma problem z wyrobem. Wyrażają swoje (słuszne w większości przypadków) niezadowolenie z jakości. Pozostałe 990 osób nie będzie pisało, że po 3 miesiącach wszystko jest OK lub coś mi spadło i dalej działa.

 

Może jest w tym trochę racji , ale ja zauważyłem, że z reguły w opiniach o jakimś wyrobie (obojetnie jakim) jego posiadacze wyrażają się w samych superlatywach i są w stanie wiele wybaczyć i na wiele przymknąć oko. W większości opinie kapią od ochów a achów.Sądzę, ze odgrywa tu też rolę podświadowma chęć akceptacji własnego wyboru i poczucia dobrze "zainwestowanych" pieniędzy. Dlatego czasem przy czytaniu opinii i ich komentarzy, które poznaję w przypadku chęci kupienia jakiegoś przedmiotu traktuję je z dużą rezerwą. Opinie negatywne piszą ludzie, którzy naprawdę sromotnie się na czymś zawiedli. W przypadku tego Mont Blanc tych negatywnych opinii jest naparwdę stanowczo za dużo. Coś w tym musi być.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy przy piórach MB to czy ktos może ma polski cenik lini Boheme? Może ktoś używa takiego pióra, jakie wrażenia?


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy macie jakiś pomysł jak szybko wyczyścić gwint przy piórze zakręcanym? Mam Pelikana i czyszczenie prz pomocy krawędzi kartki pamieru jest potwornie długie...

 

Mod mode


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybko kilka pomysłów:

papierowa miękka serwetka zrolowana na patyczku,

patyczki do uszu,

woda - potem wysuszyć,

oczyszczarka ultradźwiękowa.

 

Mod mode


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
Używałem wielu wyrobów Waterman'a i z czystym sumieniem mogę polecić tę markę, a w tej kwocie znajdziesz juz naprawde ciekawe modele B)

 

 

Marcin

 

Tylko Waterman. A jeśli chodzi o tłokowe. To sam tłoczek jest elementem dodatkowym. Piórą są na naboje (atrament w nabojach jest atramentem wyższej klasy z większą trwałością) lub na tłoczek alternatywsnie. Tłoczek jest elementem wymiennym, a jego montaż polega na włożeniu go zamiast naboju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
atrament w nabojach jest atramentem wyższej klasy z większą trwałością
:shock: :shock: :shock:

 

.. i choć moje ulubione grafy v FC i waterman serenite są z konwerterami to i tak uważam że pióro na naboje to trochę tak jak kwarc.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
atrament w nabojach jest atramentem wyższej klasy z większą trwałością
:shock: :shock: :shock:

 

.. i choć moje ulubione grafy v FC i waterman serenite są z konwerterami to i tak uważam że pióro na naboje to trochę tak jak kwarc.

 

piotrek

 

E tam. Do zegarka kwarcowego porównałbym raczej długopis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tłoczkowym szowinistą i toleruję tylko tłoczki zintegrowane, jak w moim Pelikanie Souverain.

 

Plastikowe tłoczki stosowane zamiennie z nabojami, jak to Piotrek napisał, trochę kwarcowo mi się kojarzą B)

 

No ale każda pliszka swój ogonek chwali :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
atrament w nabojach jest atramentem wyższej klasy z większą trwałością
:shock: :shock: :shock:

 

.. i choć moje ulubione grafy v FC i waterman serenite są z konwerterami to i tak uważam że pióro na naboje to trochę tak jak kwarc.

 

piotrek

 

Kolego zupełnie nie masz racji. W przypadku piór jest zupełnie odwrotnie. Nie chcę być brutalny. Ale byle co jadasz i byle co gadasz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
Widzę, że macie o piórach większe pojęcie niż ja, więc się o coś zapytam. Nie jestem pewien, czy takim czymś można pisać równie szybko jak długopisem?

 

To raczej długopisem nie można pisać równie szybko jak piórem. Piórem generalnie pisze się lepiej i szyciej.

 

Dokładnie tak. Dużo szybciej i ładniej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krell dla jakiego zegarka zdradziłeś IWC jeśli można wiedzieć? B)


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego zupełnie nie masz racji. W przypadku piór jest zupełnie odwrotnie. Nie chcę być brutalny. Ale byle co jadasz i byle co gadasz

 

być może ale jak zapewne zauważyłeś nie wszyscy na tym forum są pragmatykami.

pióra tłoczkowe mają wg mnie w sobie coś czego na próżno szukać w konwerterach - to trochę tak jak z ręcznym naciągiem w zegarkach - niby gorszy , niby mniej dokładny (poprzez zmniejszające się napięcie sprężyny), niby mniej wygodny i na pewno wymagający więcej uwagi, ale zapewne właśnie dlatego przez wielu tak ceniony i pożądany.

... a uogólnienia typu

 

atrament w nabojach jest atramentem wyższej klasy z większą trwałością

 

zawsze są niebezpieczne

 

piotrek

 

P.S. ... co do mojej diety również się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś na Forum zdjęcie tego VC?


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Michalop :!: Już tłumaczyłem - w przypadku piór markowych nie ma tłoczkowego czy na naboje. Jest to jedno pióro do którego, albo jest dołączony element z tzw. tłozkiem albo trzeba go dokupić. Jeśli masz ochotę :twisted: wkładasz tłoczek tak jak nabój, i masz pióro tłoczkowe. Jeśli natomist nie masz ochoty na tłoczek, a jedynie na dobry atrament (np. w nabojech jest umieszczany atrament o gwarancji 50 lat) to wkładasz nabój. Proszę jednak zwrócić uwagę, iż w jednym i drugim przypadku jest to pióro. Porównywanie takiego pióra, do zegarka kwarcowego jest co najmniej nie na miejscu :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to jedno pióro do którego, albo jest dołączony element z tzw. tłozkiem albo trzeba go dokupić.

 

to nie dokładnie tak , konstrukcja nowoczesnego pióra tłoczkowego jest optymalizowana w sposób umożliwiający wykorzystanie wszystkich jego zalet. (np. znacznie większej pojemności zbiornika z atramentem) dodatkowo dochodzą np. mechanizmy zabezpieczające sam mechanizm naciągania przed przypadkowym przekręceniem i wyciśnięciem atramentu o konstrukcjach zapewniających "bezpieczne" zachowane się piór podczas gwałtownych zmian ciśnień nie wspominając.

 

także cytowane stwierdzenie jest mocno problematyczne .... albo ja nie rozumiem co masz na myśli.

 

piotrek

 

 

 

jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus
Cześć

Chciałem zaprezentować swój zestaw, też międzynarodowe towarzystwo - niestety nie udaje mi się zrobić lepszego zdjęcia

 

post-0-0-49372700-1330663728.jpg

 

Tomek

 

Pozwole sobie odświeżyć temat i zacytować razem z obrazkiem, mam nadzieje, że mod się nie obrazi ;) A wszystko to ze względu na pewno zbieżność.

Mój połowicznie 'nowy" zestawik.

post-0-0-84379600-1330663729.jpg

Shot with CYBERSHOT at 2007-07-15

 

post-0-0-32133600-1330663731.jpg

Shot with CYBERSHOT at 2007-07-15

 

post-0-0-62765300-1330663732.jpg

Shot with CYBERSHOT at 2007-07-15

 

Piorami pisałem kiedyś namiętnie (głównie Pelikan, bardzo miło wspominam parę sztuk Pelikana Go!)... ostatnio, z uwagi na charakter pracy- raczej tylko comp/długopis. Ale powiedziałem basta (trafiła się używka) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestawik. Jak się sprawuje pióro, już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki Graf.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr
Świetny zestawik. Jak się sprawuje pióro, już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki Graf.

 

Weź do ręki Montegrappę - którąkolwiek... może być np. Miya Argento (albo i sama Miya). Te akurat modele nie kosztują fortuny ale... na Grafa nigdy bym nie zamienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus
Świetny zestawik. Jak się sprawuje pióro, już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki Graf.

 

Nie wysycha. Robiłem króciutki tescik- zostawiłem bez zakrętki na dobre 20 minut, pisało od pierwszego 'przyłożenia' ;)

Dość dobrze wywarzone, aczkolwiek jak dla mnie skuwka jest za ciężka by pisać z nią zatkniętą na końcu pióra (zreszta nigdy tak nie robiłem).

Co dziwne... narazie piszę mi się nim... tak sobie. Stary, taniutki pelikan- wysłużony i wyjeżdzony pode mnie jakoś lepiej mi leży. Ale zapewne jest to kwestia tego, iż pióro kupiłem używane... i to z tego co widze nie tylko od święta. Muszę je 'rozpisać' pod siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.