Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

A nie jest tak, że jeśli prawdziwe pióro, to tylko Mąblą? ;-)

prawdziwy zegarek to tylko rolex :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie piszecie tymi piórami ? Jak tak to na co dzień np.w pracy czy zbieranie je tak kolekcjonersko :) Ja pisałem w szkole kiedyś jakimś tanim piórem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę, nawet kilkoma. Piórem pisze się zdecydowanie lżej, ręka mniej się męczy, a do tego można sobie dobrać nietuzinkowy kolor (ostatnio nawet sam sobie zmieszałem odcień pomiędzy jodłą, a świerkiem - nie potrafiłem znaleźć takiego "markowego").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkad zainteresowalem sie tym tematem, w ogole nie uzywam dlugopisu. moj podpis wyglada diametralnie inaczej jezeli pisze dlugopisem. no i uzywam bardzo ciekawych atramentow. jesli mialbym zbierac, to byloby bez sensu. no chyba ze limitki po kilka tysiecy. ale to nie z moim portfelem niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was używał może piór marki Cross?

 

Moim codziennym i podstawowym narzędziem do pisania jest pióro Cross Townsend Black Lacquer. Jak dla mnie dość ciężkie, bez zatkniętej skuwki jakby nie dość dobrze wyważone. Fajna stalówka: 18K złoto + rodowane wykończenie ;-) Ja mam rozmiar F, muszę przyznać, że preferuję do niego gęste atramenty.

 

Przy okazji - przy pisaniu piórem niestety wychodzi wielka marność współczesnych papierów :-( Zwłaszcza różnego rodzaju formularze wydają się kompletnie nieprzystosowane do pisania piórem: atrament chłoną niczym gąbka :-P

Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim codziennym i podstawowym narzędziem do pisania jest pióro Cross Townsend Black Lacquer. Jak dla mnie dość ciężkie, bez zatkniętej skuwki jakby nie dość dobrze wyważone. Fajna stalówka: 18K złoto + rodowane wykończenie ;-) Ja mam rozmiar F, muszę przyznać, że preferuję do niego gęste atramenty.

 

Przy okazji - przy pisaniu piórem niestety wychodzi wielka marność współczesnych papierów :-( Zwłaszcza różnego rodzaju formularze wydają się kompletnie nieprzystosowane do pisania piórem: atrament chłoną niczym gąbka :-P

Też tak macie?

tak. tylko moj wlasny zeszyt jest przystosowany do atramentu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. tylko moj wlasny zeszyt jest przystosowany do atramentu :D

Niestety okazuje się, że "dostosowane" do atramentu - a więc nim pokryte - okazują się być też moje palce. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja ostatnio zachorowałem na wintydżowego Conwaya Stewarta z dźwigienką. Ale np. takim CS Churchill Steinway też nie pogardziłbym :):

steinway2.jpg

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pod wpływem tego tematu przypomniałem sobie ze tez bardzo lubię pisać piórem. Mam od paru lat Parkera Urban ale jakoś zawsze było mi go szkoda do pracy i męczył się z długopisem. Ostatnio stwierdziłem ze trzeba spróbować i okazuje się ze daje rade. Cz asem nawet klienci się dziwnie patrzą na mnie jak robie u nich jakieś notatki i mi się gębą cieszyła jak coś pisałem :)

Teraz pytanie. Z racji tego, że zdarza mi się zapomnieć zabrać z pracy do domu lub odwrotnie, to chcę kupić coś nowego do domu. Parker z racji krótkiej stalowki świetnie się sprawdza nawet pisząc coś w samochodzie. Czy pisząc na przemian dwoma piórami zmienia się charakter/kąt pisania? W sensie czy nie zjade w ten sposób fajnie rozpisane i dopasowanej stalowki Parkera?

 

Mam nadzieje ze moje pytanie nie jest przesadnie głupie :)

Co do nowego zakupu to na 99% jestem przekonany do nowego pilota mr z serii zwierzęcej. Na żywo robią super wrażenie, a można je kupić za jakieś 45zl juz z polskiej dystrybucji. Ktoś może ma coś takiego i się podzieli wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pisząc na przemian dwoma piórami zmienia się charakter/kąt pisania? W sensie czy nie zjade w ten sposób fajnie rozpisane i dopasowanej stalowki Parkera?

Wydaje mi się, że nawet jeżeli ze względu na budowę pióra (inna długość stalówki, inaczej wyprofilowana sekcja) będziesz inaczej trzymał nowe pióro, nie powinno to mieć większego wpływu na sposób trzymania starego pióra. Stalówka i tak się jakoś "dotrze" i dostosuje do Twojego uchwytu i stylu prowadzenia. Ja np. piszę na zmianę starym MontBlanc 221, które trzymam dość nisko, blisko stalówki, która jednak w tym konkretnym jest stosunkowo długa (ma tak na oko 7-8 mm). Na zmianę używam starego komunistycznego Hero (kopia Parkera 51), które ma bardzo krótką, schowaną stalówkę i trzymam je też stosunkowo nisko - nota bene tak pięknej, wąskiej kreski i takiej gładkości pisania nie spotkałem do tej pory w żadnym innym piórze - muszę mieć jakąś bardzo szczęśliwą stalówkę - wybrałem ją spośród kilkunastu staroci, które znalazłem w zakrzonej szufladzie domu rodziców, chociaż z kolei złota stalówka MontBlanc z jej ogromnym flexem daje bardzo dużo frajdy z pisania. Trzecie używane przeze mnie pióro to Pilot 78G (stalówka taka sama jak w Pilocie MR - dosyć długa, bardzo gładko pisząca - jak po maśle, ale koszmarnie sztywna, bez cienia flexa). Z uwagi na budowę wygodnie jest mi trzymać Pilota 78G wysoko, w miejscu gwintowania korpusu, to jest może ze 2x dalej od stalówki niż MB i Hero. Mimo że pisze się inaczej, to wcale nie mniej wygodnie. A kiedy wracam do pozostałych piór, chwyt się zmienia, ale pisze się jak zwykle dobrze. I nie ma żadnych problemów ze stalówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat podglądam Duofolda i nawet jednego kupiłem lecz okazało się że model midi jest zbyt mały i zwróciłem.

 

Znalazłem w dobrej cenie w rozmiarze Centennial lecz nie próbowałem go nidgy i nie wiem jak ten największy model się używa i nosi. Ma może ktoś porównanie z MB 146 albo 149?

 

Szukam inofmacji czy jest on bliżej 146 (którą preferuję) czy 149.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar Centennial jest wyraźnie większy od International, który z kolei jest sporo większy od Midi. Midi to niestety maleństwo... Niestety nie mam w tej chwili jak pomierzyć wymiarów, ale polecam podejść do jakiegoś sklepu, który ma taki rozmiar w ofercie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. piszę piórami od ponad 20 lat. Za PRLu były to oczywiście chińskie Hero (i jeden Zenith, ale tym nie dało się pisać). Potem używałem Pelikana M100. Kilka lat temu wróciłem do produktu chińskiego - Jinhao 325.

 

FREE-SHIPPING-JINHAO-325-DARK-GREEN-SILV

 

I szczerze mówiąc przy całym sceptycyzmie do wyrobów chińskich, jest to moim zdaniem znakomite pióro. Skromne, bez zbędnego blichtru, niezawodne i przyjemne w pisaniu. A daję mu czasem ostro w kość. Zdążą mi się wyprodukować 30 stron obliczeń w ciągu dnia. Prawdziwy wół roboczy.


Za zegarek Ruhla jednej nocy nie przehula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka lat używałem Parkera i Watermana i dobrze mi z tym było, to musiałem trafić na ten temat i znowu siedzę i kombinuję co by tu kupić  :wacko:

Wielkie dzięki. I znowu nie skończy się na jednym, bo to jednak kolejny ekscytujący nałóg. Póki co zastępczo odgrzebałem takie jak poniżej (kiedyś je dostałem) i też nie jest najgorzej.

2015-04-08%2008.50.32_zpsvcdak5lh.jpg

 

PS. Też kiedyś zaczynałem od chińskich piór podobnym jak zamieszczone wyżej przez kolegę i do dzisiaj wspominam je z wielkim sentymentem.

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam takiego chińczyka  jak kolega Myyszy tylko bordowego...muszę przyznać że znakomite...za czasów mojego dzieciństwa i szkoły chińskie produkty były najlepsze. Zbierało się chińskie gumki pachnące , temperówki ceramiczne i pióra. Nie mówiąc o pingpongach do gry...chińskie wymiatały...to były czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnimi czasy Faber Castell Leather Black, ale plastik w który wkręca się sekcję, zwyczajnie pękł. Ot, taka zwykła tandeta. Myślę zatem, aby kupić coś, co nie będzie miało aż tak wielu plastikowych elementów.

 

Co kupić do 300 zł? Zastanawiam się nad Faber Castell E-Motion. Wygląda tak:

 

twisting-pencil-faber-castell-e-motion-p

 

Podoba mi się również, tańszy, Sheaffer Gift 300:

 

1397653004-gift300piorniebct1.png

 

Całkiem niezły, wydaje się także być Duke 669F.

 

5b5e5cc297a562e4ba8824cb39f92046.jpg

 

Wszystkie fajne, ale co kupić? Najchętniej wziąłbym wszystkie trzy, ale w tym roku chcę jeszcze kupić ze dwa zegarki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 300 zł dla siebie kupiłbym używanego MontBlanc z serii 2xx (wyglądają normalnie, nie jak dla B.A. Barracusa) ze złotą stalówką sprzed 20-30 lat, albo oryginalnego Parkera 51. To są klasyki. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat używam pióra Waterman Hemisphere i jestem bardzo zadowolony...wygląda elegancko i bez wodotrysków...cały inox. Można go już kupić za około 200zł.

Edytowane przez claus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się strasznie i coraz bardziej, podoba ten E-motion.

 

148200.jpg

 

fabcastnib1.jpg

 

To dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.