Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

No powiem Ci że wygląd rewelacyjny...i nie spodziewałem się że do 300zł można takie super pióro dostać...i ta stalówka...miód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuwka jest do tego zakręcana, więc nie ma się co obluzować. Pęknąć też chyba nie będzie miało co - mnóstwo żelastwa z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajne te pióra, które proponujesz, tylko wydają się dosyć ciężkie, Tak więc do teczki ok, ale do kieszeni już niekoniecznie.

Ja ostatnio po pewnych wahaniach kupiłem Pelikana 205. Wątpliwości dotyczyły tego, że jednak jest dosyć plastikowe, ale podczas użytkowania stwierdzam, że daje radę i jest naprawdę bardzo funkcjonalne, chociaż nie szczególnie efektowne. Poza tym mam kilka cięższych (bardziej masywnych) piór, ale używam je jako "biurkowe", bo jako "bardziej mobilne" to jednak ten Pelikan i mój starszy Parker, zdecydowanie przebijają je funkcjonalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro oczywiście do teczki. Poza tym, uwielbiam czuć jego ciężar podczas pisania.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 300 zł dla siebie kupiłbym używanego MontBlanc z serii 2xx (wyglądają normalnie, nie jak dla B.A. Barracusa) ze złotą stalówką sprzed 20-30 lat, albo oryginalnego Parkera 51. To są klasyki. :-)

MB za niecale 300 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane sprzed 30 lat w dobrym/idealnym stanie ze złotymi stalówkami z dużym "flexem". Sam kupiłem takie dwa. Jedno na alledrogo i mimo wszystko było drogo ,a pióro w tylko dobrym stanie, a drugie na ebayu chyba z Chorwacji - idealne, rewelacyjne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc Panie fote jak mozesz :) ostatnio szukalem pior i w sumie kupilem schaeffer dla dziewczyny....(ze sklepu inahon) zrobie Panu Krzysztofowi reklame bo pomogl bardzo w wyborze jak i upust dal ciekawy :)...no i chyba lubi zegarki bo omesia PO na rece byla :)

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem w prezencie zestaw o nazwie idealnie pasującej do okazji - Sheaffer gift 300. Wrażenia pozytywne - dobra stalówka o rozmiarze f, całościowo pióro ładnie wykonane - jedynie sekcja strasznie plastikowa w porównaniu do reszty pióra, no i niestety o mniejszej średnicy niż korpus. Długopis bardzo ciekawy, ciężki i fajnie wyprofilowany.

 

Szukam jakiegoś piston fillera o klasycznym wyglądzie. Tylko mam za dużo wymagań - musi mieć zakręcaną skuwkę, sekcję, która biegnie w jednej linii z korpusem(trochę mnie irytują te przejścia pomiędzy, tzw "schodki"), cienką, "maślaną" stalówkę i niewygórowaną cenę(tak do 500zł).

Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na koniec wrzucę pożegnalne zdjęcie Faber Castell Leather Black, które to niby jest takim rewelacyjnym wyborem do 120-150 zł.

 

Używane dość intensywnie, ale bez przesady. Pióro niestety nie przeszło próby. Wieczne pióro okazało się być wyjątkowo krótkotrwałe.

 

693_dscf0134.jpg?__no=1

 

Na pocieszenie dodam, że coraz bliżej jestem zakupu:

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wygląda okropnie. Może to pióro nie wytrzymało tych wszystkich błędów, jakie codziennie poprawiam swoim uczniom z angielskiego. A może po prostu, model ten to zwykła beznadzieja.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Taaak... spsuł i winnych szuka, a z jaką finezją. Błędy połamały... :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-Motion jest w drodze. Gdy będzie już u mnie, obowiązkowo wrzucę jakieś zdjęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

303_1.jpg?__no=1

 

851_2.jpg?__no=1

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie. Jak wrażania z użytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Ładne.Tylko nie używaj do poprawiania.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model FC i fajny jest, tylko za gruby, żeby coś dłuższego pisać. Ostatnio kupiłem Kaigelu z Chin i bardzo fajne pióro z drobne pieniądze. Wykonanie nie takie jak FC ale warte tej kasy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku dniach używania pióra i na razie jestem zachwycony. Piszę się przecudnie i płynnie. Niby ta sama stalówka, co w moim popsutym Black Leather, ale jest jakby lepiej. :)

 

Więcej konkretów za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan,

Przymierzam się do tego pióra. Zastanawiam się czy drewniany korpus przetrwa próbę czasu.. myślałeś o tym? Masz jakieś info na ten temat? Może przesadzam Jestem od lat użytkownikiem Watermanna Hemisphere i jest to pióro, którego nie jestem w stanie zniszczyć. Super pisze i nadal sensownie wygląda.

 

Daj znać jak pióro się sprawuje. Pozdrawiam.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal testuję pióro, więc ciężko będzie mi odpowiedzieć na pytanie, jak się ono sprawuje. Póki co, jest rewelacyjne. Na uwagę zasługuje rozmiar pióra - jest krótkie i nie do każdej dłoni się nadaje. Podoba mi się natomiast to, że żaden plastik nie trzeszczy (bo praktycznie go nie ma), a pióro chodzi równo. Co zaś tyczy się korpusu - nie mam pojęcia, jak będzie się on zachowywał. Rozumiem, że boisz się odbarwienia, czy przetarć?

 

Przy okazji zapytam jeszcze o jedną rzecz. Panowie, jakich atramentów używacie na co dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanego. Swój własny ulubiony i niepowtarzalny odcień bagienno-świerkowej zieleni uzyskuję z wymieszania Pelikanów 4001 zielonego z czerwonym i odrobiną niebieskiego. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan, tak, boję się przebarwienia, przetarć i upaprania drewna atramentem...


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wygląda okropnie. Może to pióro nie wytrzymało tych wszystkich błędów, jakie codziennie poprawiam swoim uczniom z angielskiego. A może po prostu, model ten to zwykła beznadzieja.

 

Z doświadczenia wiem, że nauczanie angielskiego potrafi wykończyć człowieka. Okazuje się, że wieczne pióro również  ;)

 

btw, E-motion prezentuje się świetnie, w swojej klasie cenowej wygląda na naprawdę fajną opcję.


keep cool but care

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanego. Swój własny ulubiony i niepowtarzalny odcień bagienno-świerkowej zieleni uzyskuję z wymieszania Pelikanów 4001 zielonego z czerwonym i odrobiną niebieskiego. :-)

 

Jesteś chyba na jakimś wyższym poziomie wtajemniczenia. :) A na poważnie - co warto kupić? Nie musi to być jakieś super tanie.

 

Istvan, tak, boję się przebarwienia, przetarć i upaprania drewna atramentem...

 

Myślę, że drewno na pewno jest jakoś zabezpieczone przed takimi historiami, ale pozwól, że nie będę testował. ;) W każdym razie, czas pokaże, czy takie rozwiązanie ma sens i przyszłość.

 

btw, E-motion prezentuje się świetnie, w swojej klasie cenowej wygląda na naprawdę fajną opcję.

 

Dzięki.

 

/W wolnej chwili wrzucę kilka zdjęć porównawczych obu piór FC, jak również Parkera Urban.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.