Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o Lamy, ale bardziej jako o drugim piórze. Ten Hemisphere wyjątkowo mi się podoba w wersji czarnego matu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się podoba, kupuj i się nie zastanawiaj. W najgorszym razie będziesz musiał je trochę rozpisać, albo dopolerować stalówkę choćby przez pisanie po grubym papierze "pakowym". Hemisphere to nie majątek, a dostaniesz bardzo solidne pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szego,

Nie wiem czy oglądałeś:

Warto poznać inne recenzje tego człowieka. Oczywiście na YT jest sporo filmów o tym modelu, także po polsku. Osobiście jeśli chodzi o przystępniejsze cenowo modele wolałbym coś mniej oklepanego np. KaWeCo albo TWSBI (piston filler :rolleyes: ). Pilot to też pewny strzał, choć ich tańsze modele nie podobają mi się wizualnie.

W Waterman Hemisphere spotkałem się z przypadłością "klekoczacego" klipsa, który szybko się poluzował - ta metalowa końcówka skówki nie trzymała go dobrze. Na pewno pióra entry level jak to czy Parker IM albo Sheaffer VFM to nie jest coś po czym można się wiele spodziewać - ich produkcja już dawno przeniesiona do Chin i nawet "prawdziwe" Made in China jak np. Duke oferują technicznie to samo za 1/3 ceny. Oczywiście tak jak przy zegarkach jest to zawsze trochę loterii bo można pechowo trafić, ale zasadniczo to fakt.

Edytowane przez Jeszywas Chachmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, ogólnie jest dobrze, z tym, że nie jestem pewny jak będzie ze stalówką EF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Dawno nie pisałam piórem. Zamówiłam sobie na start Jinhao 911 i atrament Diamine Kelly Green. Muszę przyznać całkiem przyjemny zestaw. Pisze się cienko i lekko. Mi pasuje póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w piórach bardzo ważny jest flex. To w zasadzie esencja pisania piórem. Dlatego używam starych piór. Niestety wiąże się do z plamami na rękach, ale i tak nie zamienię swoich staroci na współczesne. A po zagubionym 2 lata temu prześlicznym no name z założoną przeze mnie stalówką Mabie Todd będę chyba "płakał" do śmierci. Generalnie uznałem, że nie dam rady finansowo iść na 100% zbierając i zegarki i pióra jednocześnie. Niestety więc tych drugich nie zbieram, tylko użytkuję, co najwyżej 3 w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tak. Pióra w zdecydowanej większości, jeśli nie wszystkie, już nie dokupienia. Jeżeli podoba Ci się taka stylistyka, to rozważ Nakayę.

 

Niesamowite pióra vintage i nowe będą do kupienia na Pen Show Poland w Katowicach (09-10.04), o którym już wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha ! Mój pelikan upada na stalówkę, potem upada mi OS, dziś przejechałem mojego pelikana krzesłem....

A więc stanąłem przed wyborem pióra . Tłoczkowe, zakręcana skówka,do 600 zł. Znowu pelikan ? Czy coscinnego?

Zakup tylko w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tajwan się nie chcę pchać ....

Pilot ma tłoki jeszcze , ale ponad budżet .

A który pelikan ? Pewnie m150 m200, albo m205 ( tego miałem ) albo m215. Różnią sie detalami. M150 mniejsze .

Albo zakup zagraniczny i pilot ( w pl ponad 800 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z Kaweco?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok, a ja nadal codziennie używam Tombow Zoom 505 fp. Stalówka - bez zużycia. Obudowa - bez widocznych śladów zużycia. To ostatnie jest ewenementem. Poprzednie pióra wytrzymywały do 2 lat w znośnym wyglądzie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaweco odpada, bo nie jest tłoczkowe .

Z pelikana zostaje mi coś z serji m 150,200,205,215 wszystko praktycznie to samo .

Albo zagraniczny zakup pilota..

I chyba na pilocie się skończy . Heritage 92

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jak ma być tanio, z tłokiem i po europejsku, to poszukaj na ebayu niemieckiego pióra Reform 1745. Są NOS-y poniżej 15$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem. Będzie pilot heritage 92.

Zakochałem się w nim.

Teraz tylko zbierać kasę .

I znowu mi się zakup rewolweru cp oddala :(

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to pióro ze stalówką B. Świetnie wykonane, choć stalówka nie do końca mi odpowiadała. Była bardzo gładka i świetnie zeszlifowana, ale cierpiała na suchoty. Trzeba było lać oryginalny atrament, by pióro pisało dobrze. Drugi raz bym nie kupił, chyba że z Fką (która ma być sucha i nie przebijać na papierze toaletowym). TWSBI to podobno świetne pióra. Można je kupić w Polsce (w fpen.pl). Pelikany niestety w tym budżecie pozostają małe rozmiary, dla mnie za małe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchotą da się zaradzić odpowiednim atramentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pójdę w ponadczasowĄ klasykę i wezmę Platinum 3776

Lepszy stosunek jakości do ceny i fajny system zapobiegający wyschnięciu ;)

Jak kupię , to wrzucę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pójdę w ponadczasowĄ klasykę i wezmę Platinum 3776

Lepszy stosunek jakości do ceny i fajny system zapobiegający wyschnięciu ;)

Jak kupię , to wrzucę fotki.

Pewnie, że tak. Można lać Sailoar i Pilota, ale te atramenty nie są tanie. Jak kupuję pióro za taką cenę to chcę zatankować je czym mi się podoba i ma pisać jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie z tymi droższymi piórami bywa, że są wybredne

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.