Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Sam musisz wiedzieć czy ciężkie pioro ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie piórem ma co dzień sprawiać przyjemność. Jeżeli da Ci to pióro za 100zł., to je kup i już. Jeżeli jednak ma w tobie budzić skrzywienie niedosytu, to nie ma co się męczyć za własne pieniądze.

Osobiście miałem etap fascynacji metalowymi piórami, co było trochę odreagowaniem na plastik piór z jakimi kojarzyło mi się dzieciństwo w PRL. Potem jednak stwierdziłem, że metalowe są właśnie niezbyt poręczne w pisaniu z uwagi na ciężar i odkryłem celuloid. Ja akurat jego ciepły dotyk i mieniącą się kolorystykę uważam za plus. Ale oczywiście każdy ma inny gust - Twój wyraźnie ciąży w stronę  kategorii "ascetyczność" i "rurkowatość". Kaweco Elite jest więc wizualnie świetnym wyborem. Połączenie okrągłej skuwki i tradycyjnego dla tej marki ośmiokąta jest, użyję wyświechtanego zwrotu, dyskretną elegancą. 

Ale co do ciężaru i tego, jak będzie leżeć w ręce, zwłaszcza kogoś, kto ręką nisko trzyma pióro nie mam pojęcia. Trzeba sprawdzić samemu..

 

Może jednak lepiej kup na początek, po epoce długopisów, pióro za te 100zł a nawet mniej i jeżeli uznasz, że to wystarczy, nie ma sensu kupować droższego. Jeżeli zaś będziesz czuł niedosyt, to spokojnie kupisz drugie, lepiej przemyślane niewiele tracąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT. Zgodnie z powyższym akapitem strafiłem na Kaweco Elite i bardzo mi się spodobało. Uważacie że warto? To jednak duże i dosyć ciężkie pióro.

Kaweco to dobry wybor. Solidny sprzet. To pioro nie jest jakos przerazajaco duze, sa wieksze i da sie nimi pisac :)
Jezeli chcesz pioro w rozmiarze slim to moze Aurora Magellano. Cena nie powinna jakos bardzo odbiegac od Twojego budzetu (chyba okolo 100 Euro).
Moze nie jest to marka tutaj szczegolnie popularna ale cieszaca sie naprawde duzym uznaniem i warto sie nia zainteresowac :)
Podobnie zreszta jak Visconti, czy Omas. Visconti ma chyba w Twoim budzecie  podstawowy model classic
Jak nie chcesz wydawac za duzo kasy to w dobrej cenie jest jeszcze tego typu Lamy Logo i Scala w dobrej cenie.
 

Wyceluj w pilota justusa :)

Interesowalem sie tym piorem, szczegolnie jego stalowka o zmiennej charakterystyce. Prosty i pomyslowy bajer.  Ma niestety dla mnie wade w postaci jakiejs faktury na korpusie, a gladkich nie widzialem. Takze z japonskich pior pozostal na placu boju tylko Sailor 1911L przeciwko Visconti Homo Sapiens i Montegrappa Ducale :) Napewno nie kupie juz kolejnego Maisterstucka, chociaz jest to moim zdaniem pioro idealne :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omas (może jeszcze 360?) (300-400zł)??????

 

Powiedz, gdzie są a kupię dwa   :D  :D

 

p.s. edytowałem, bo rzeczywiście Visconti classic można po tyle kupić, ale to brzydactwo. Niemniej przepraszam.

Edytowane przez Jeszywas Chachmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców, ja nim nie jestem; używam w domu starego chińskiego pióra, ma chyba w granicach 20 -30 lat.

Żona posiada przedstawionego na zdjęciach Waterman'a, czy on rzeczywiście jest Francuski?? Czytałem w tym temacie, że Waterman produkuje w Chinach, ale nie wiem od jak dawna, to pióro jest w domu około 8 lat +/- 2-3 lata.

 

:)

post-68064-0-82537100-1478543977_thumb.jpg

post-68064-0-04824000-1478544011_thumb.jpg

post-68064-0-78875300-1478544030_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omas (może jeszcze 360?) albo Visconti w budżecie kolegi (300-400zł)??????

 

Powiedz, gdzie są a kupię oba  :D  :D

 

http://wiecznepiora.eu/piora_wieczne_visconti_Classic_Vintage

Mozesz brac nie wychodzac z domu :)

 Edit Jest tez tu w tej samej cenie 

http://www.viscontisklep.pl/pl/p/Pioro-wieczne-VISCONTI-CLASSIC-VINTAGE-Marable-Black/225

Slowo sie rzeklo. Czekamy na galerie Twoich nowych nabytkow :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omas (może jeszcze 360?) (300-400zł)??????

 

Powiedz, gdzie są a kupię dwa   :D  :D

 

p.s. edytowałem, bo rzeczywiście Visconti classic można po tyle kupić, ale to brzydactwo. Niemniej przepraszam.

A w ktorym miejscu napisalem, ze Omas kosztuje okolo 300-400 zl ? O urodzie classica nie ma co gadac, tez mi sie nie bardzo podoba ale jest :)

 

egzo18 widzialem te oba wykonczenia. Ja jakos nie specjalnie dbam o moje pisaki i w przypadku porysowania taka powierzchnia jest trudna do naprawy :)

Podobnie zreszta z piorami metalowymi i lakierowanymi.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pióra nigdy nie noszę luzem.

Albo w kieszonkę koszuli, albo do plecaka, ale w etui. :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Visconti Classic to podobno szajs. Lepiej już Rembrandta. Ja miałem dwa Kaweco- najtańsze Sporty i generalnie nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaweco sport, to całkiem fajne pióro jest.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bylo z nimi nie tak?

Co prawda są to tanie pióra, ale tworzywo było na tym samym poziomie co w chińczykach za dollara na Aliexpress. Stalówki przerywały- sklep wymienił mi na nowe, jedna później dalej przerywała. Płukanie nie pomagało. Podobno była jakaś wada konstrukcyjna spływaka w tej partii i problem rozwiązany. Zakupiłem trzeciego Sporta z nowej dostawy z innym spływakiem nowego typu i miał ten sam problem. Miałem również w rękach aluminiowego Sporta i z nim nie było żadnych problemów, ale to tylko świadczy o niskiej kontroli jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Specjal ma tę samą stalówkę co moje pióro Kaweco Dia 2. A dla mnie jest ona rewelacyjna :)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, tuż po uzupełnieniu atramentu...

 

post-5058-0-07260500-1479131470_thumb.jpg

 

post-5058-0-34906000-1479131672_thumb.jpg

 

post-5058-0-52674400-1479131722_thumb.jpg

 

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, tuż po uzupełnieniu atramentu...

... i krzyzowki bedziesz teraz rozwalal ? :)

A tak na powaznie, to ten Dia 2 coraz bardziej mi sie podoba. Patrzylem na ich oferte ale wszystkie stalowki sa tylko stalowe, a ja jakos nie bardzo to lubie. Kiedys po bardzo dlugim czasie "odlogowania" pojawily sie wzery jak krople atramentu i jakos od tej pory unikam stali.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiego doświadczenia. póki co to jestem b. zadowolony. polecam


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kiedys po bardzo dlugim czasie "odlogowania" pojawily sie wzery jak krople atramentu i jakos od tej pory unikam stali.

Z tego co wiem cierpiała na to któraś z generacji Watermana Hemisphere. Nie powinno być śladów korozji nawet przy używaniu atramentów IG. Jak kupuję jakieś lepsze pióro to musi mieć ono stalówkę ze złota tak dla zasady, ale generalnie wolę pisać stalowymi, są twardsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od biedy zawsze można zanieść do złotnika celem pozłocenia :D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne pióro dla kobiety

Budżet powiedzmy 200 PLN

Będzie używane dosyć intensywnie

 

Mógłbym prosić o poradę ?

 

napicane z P8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe A proszę bardzo  :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiety... lamy al star, kolorowe, ładne, dobre, wytrzymałe i w budżecie się mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne pióro dla kobiety

Budżet powiedzmy 200 PLN

Będzie używane dosyć intensywnie

 

Mógłbym prosić o poradę ?

 

napicane z P8

 

a coś więcej, co lubi w jakim stylu, etc. byłoby łatwiej  :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.