Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. Piloty są mało kojarzone :) A to są pióra bardzo wysokiej jakości. Zresztą wspomniane Platinumy też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Waterman Carene tez nie jest złym wyborem zdaje się - bardzo ciekawe wizualnie pióro.

 

Obdarowałem kiedyś takim piórem parę ludzi i powiem, że złego słowa o nim nie mówią :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, myślę że zdecyduje się na MB, ale ogladne też Watermana i Pelikana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Szymon ma racje. W Polsce zakorzenilo sie przeswiadczenie, ze dobre pioro to Parker albo Waterman, Ci zasobniejsi siegaja po Montblanca lub Pelikana i na tym niestety swiat polskich marek premium sie konczy. O Pilocie, czy Sailorze malo kto slyszal i traktuje je rownie egzotycznie jak Aurore, Omas lub Montegrappe. A gdzie jest jeszcze miejsce dla Lamy, Kaweco itd. ? Wystarczy poprosic kolezanke/kolege o wymienienie pieciu dowolnych marek pior. Na pierwszy ogien pewnie pojdzie Waterman, Parker i Pelikan przy czwartym moze byc juz moment zastanowienia, a nazwa piatej marki moze juz byc wyzwaniem nie do przeskoczenia. W kazdym razie takie jest moje doswiadczenie z przecietnym uzytkownikiem pisaka :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w butiku Mont Blanc- myslę że dla osoby, której chcę podarowac pióro najlepszym rozwiązaniem będzie Le Grand 146, ładny kawałek sztuki użytkowej, gdybym miał kupować dla siebie, wybrałbym model M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybor, klasyczne i ponadczasowe pioro.

W podobnym stylu jest Sailor 1911L, jego niewatpliwa zaleta jest cena, a wada niestety kiepska rozpoznawalnosc marki na naszym rynku. Dlatego mysle, ze dla osoby, ktora piorami intersuje sie dosc powierzchownie Montblanc bedzie lepszym wyborem, chociaz dwa razy drozszym :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały misterny plan w gruzach, okazuje się że osoba o której myślę używa piór Waterman, na konwerter lub naboje... LeGrand tylko na tłoczek, jest model le grand 144 właśnie na konwerter, ale to małe pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, tylko czy to nie będzie uszczęśliwianie na siłę- chcę żeby pióro było używane na co dzień a nie odłożone do szuflady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem Twojego zapytania przedzakupowego, ale kwestia jest taka, że skoro ktoś kto ma być obdarowany pisze Watermanami na naboje/konwerter to trzeba rozkminić dlaczego, czy dlatego, że akurat Watermany mają zasilanie na naboje/konwerter czy po prostu komuś wygodniej wymieniać naboje. Bo jakby nie patrzeć nie wszyscy muszą wiedzieć, że jak zapłaci się więcej to z Pelikana czy Montblanc są pióra tłokowe, a z opcji budżetowych to tylko TWSBI. Bo jak ktoś korzysta z konwertera to i z tłoka będzie zadowolony ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napełnianie tłoczkiem nie jest tak uciążliwe jak myślałem, pani z butiku MB zajęło to moment... natomiast urzekł mnie mont blanc rouge et noir- nieszablonowe, cięższe od le grand a przez węża, trochę z jajem i dystansem do tradycji- mimo że nawiązuje do modelu starszego od le grand.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... mont blanc rouge et noir ma taka dość ciekawą wskówkę - co może co po niektorym przeszkadzać.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą, rouge et noir mogę zakupić dla siebie, na prezent może być kontrowersyjny, dlatego stanęło na klasyce i zakupiłemMeisterstückLe Grand, piękne pióro, mam nadzieję że ucieszy obdarowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslałem, że też mógłbym spróbować z piórami wiecznymi, zobaczę jak to jest, jesli przypadna mi do gustuto sobię sprawię rouge et noir, jesli się nie spodoba to trudno, na poczatek bezboleśnie, czy któryś z trzech wskazanych wyróznia się "in plus", czy "jeden pies"?:

 

Kaweco DIA2

 

Pelikan M205

 

Saheffer Instetnsity

 

Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie jeśli ktoś użytkuje to pióro, pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bezboleśnie to kup sobie Kaweco Student. Jest podobne to DIA2 a 2x tańsze. Fajne pioro - studenta mam. Mam jeszcze skyline sport od Kaweco - tez jest ok ale zupełnie inna stylistyka.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i poradę, zacznę od Studenta. Atrament dowolny, czy któryś zatka mi pióro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelikan ma tłokowy mechanizm. Pozostałe naboje i konwerter.

 

Stalówki wszystkie mają stalowe. Trochę inne pisanie niż złotą stalowką z MB.

Z tych trzech Pelikan. Jednak dołożyłbym trochę do pióra ze złotą stalówką, np. Pilot. Pisze się nimi przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat stalówka pelikana potrafi się lekko poddawać :)

Owszem warto dołożyć, do jakiegoś Platinuma, lub Pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelikan ma tłokowy mechanizm. Pozostałe naboje i konwerter.

 

Stalówki wszystkie mają stalowe. Trochę inne pisanie niż złotą stalowką z MB.

Z tych trzech Pelikan. Jednak dołożyłbym trochę do pióra ze złotą stalówką, np. Pilot. Pisze się nimi przyjemniej.

Ja zawsze jestem zdania że na zapoznanie z jakimkolwiek tematem nie warto pchać się w koszta.

Najtańsze ze złota stalowka co można kupić to Platinum Vicoh (300-320pln) + di tego konwerter za 45pln (bo z dostępnością nabojow bywa srednio).

 

Kaweco mają twarde stalowki, ale Pilot MR za szalone ok 90pln ma już lekko poddającą się pod naciskiem.

Na liźniecie tematu można równie dobrze kupić Jinhao, albo Hero za niecałe 30pln które też źle nie pisze i da wstępny obraz czy chce dalej pisać piórem.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi i porady, zwlaszcza, że po przeglądnięciu tematu, widzę że jest to Wasze hobby, zgadzam zgadzam się z Wami trzema, kupiłem za radą Szymona Kaweco, jeśli temat pióra się rozwinie, to z pewnością kupię coś bardziej wyrafinowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.