Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluję !

może i pelikanem pisze się lepiej - w końcu słyną ze swych wyśmienitych stalówek ... ale ja moich grafów nie zamienił bym na żadne pióro na świecie.

... do tego starzeją się bardzo szlachetnie. 8)

 

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus

Cóż... już zapałałem do niego wielką miłością. Korci mnie jeszcze perfect pencil ;) Może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus

To pociągnę temat ołówka. Czy są jego różne wersje- w zależności od twardości? Lubie szkicować miekkimi (2-6B), nie wiem jak to się ma w przypadku Grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś wie. Czy istnieje szansa na wymianę samej stalówki w Grafie (ewentualnie- w ramach serwisu całego elemntu ze stalówką)? Coś takiego podobno jest dostępne w Parkerach, można zmienić stalówke bez problemu.

Jak wspominałem kupiłem używane pióro, i stalówka F pisze jak B :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moliwość jest na 100% - pod względem dostępnośći części zamiennych GvFC to ideał.

Zadzwoniłem właśnie do przedstawiciela w Muenster i cena stalówki (najprawdopodobniej z kapilarami) wraz z wymianą wynosi 130 euro.

Pióro trzeba oddać dystrybutorowi . Okres realizacji ok 2 tyg.

 

na marginesie dodam tylko, że GvFC jest bardzo otwarty na potrzeby klienta i w przypadku gdy stalówka rzeczywiście pisze grubiej niż powinna można łudzić się na darmową wymianę. (tak było w moim przypadku - pióro niestety złamało się w "na gwincie" - pomimo iż dawno po gwarancji naprawa została wykonana za darmo.)

 

piotrek

 

P.S. 130 euro to również średnia cena a jaką można kupić to pióro z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus

Serdecznie Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!

Co do wymiany 'gwarancyjnej' chyba bym nie miał serca- wszak jest używane i zapewne się starło. Po prostu pisze znacznie grubiej jak na F przystało :lol:

PS. wstyd się przyznać, ale kupiłem je znacznie taniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem, jak zwykle z resztą. chciałem pióro z zakręcaną skuwką, więc wybór początkowo padł na serię waterman charleston. wiele osób się nim zachwyca, pan w bazarniku bardzo poleca. w międzyczasie odkryłem jednak wyroby firmy fc. co możecie polecić w cenie zbliżonej do owego waterman'a? czy faber-castell e-motion resin parquet w cenie ok. 300 zł to nie jest podejrzana sprawa? a może pelikan tradition m215?


panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam nadzieje ze ktos mi poradzi.Szukam piora do codziennego uzytku.Takiego wola roboczego do notatek na wykladach.Cena do 300zl.Z gory dziekuje za wszystkie propozycje.Pozdrawiam.Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i mam problem, jak zwykle z resztą. chciałem pióro z zakręcaną skuwką, więc wybór początkowo padł na serię waterman charleston. wiele osób się nim zachwyca, pan w bazarniku bardzo poleca. w międzyczasie odkryłem jednak wyroby firmy fc. co możecie polecić w cenie zbliżonej do owego waterman'a? czy faber-castell e-motion resin parquet w cenie ok. 300 zł to nie jest podejrzana sprawa? a może pelikan tradition m215?
zobacz cos z oferty Visconti - maja bardzo dobre i ciekawe piore budzetowe

czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

chce ktos moze Sailora? kupilem kiedys za Waszymi namowami i zdazylem sie od tego czasu nim tylko raz podpisac :oops: piora to jednak nie jest wynalazek dla mnie :oops:

 

odbior najchetniej osobisty bo na poczte nigdy mi nie po drodze, zamienie na kolacje z sushi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pióro to ładny i stylowy gadżet, lecz ja nie mam niestety (lub na szczęście) dylematu jakie wybrac, gdyz pisze lewą reką i gdy usiłowałem swego czasu pisac za pomocą pióra- miałem niebieska krawędź dłoni, a na papierze niebieskie smugi :D

Zresztą dziś to podpisuje głównie faktury, inne teksty piszę na kompie i niedługo oprócz własnego, koslawego podpisu zapomnę w ogóle jak to jest pisac ręcznie... Ech, ten postęp... :?


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce jakies niedrogie pioro do pisania notatek.Doceniam piekno wiecznych pior.Potrzebuje jednak jakies zwyczjniejsze do notatek.Troche tak dziwnie blyskac piorem ze zloceniami na wykladzie.Cos trwalego i niezawodnego.Podalem wczesniej cene do 300 zl.Wlasciwie to cena obojetna.Chodzi o to zeby jego wyglad nie klul w oczy i nie zwracal szczegolnie uwagi.Nie chce jednak rezygnowac z jakosci.Prosze o jakies konkretne propozycje i uwagi.Pozdrawiam.R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, wypełniałem drukowanym kretyński wniosek o zmianę dowodu osobistegi i zauważyłem, że nie umiem pisać :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Daj spokój, wypełniałem drukowanym kretyński wniosek o zmianę dowodu osobistegi i zauważyłem, że nie umiem pisać :oops:

 

mam to samo :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porto może zwykły Parker Cię zadowoli?

 

Chłopaki zacznijmy listy pisać może ten proces się odwróci :):D :twisted:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykłady Parker Lattitude albo FC e-motion. Raczej coś na wkłady, bo nie widzę sensu taszczenia kałamarza z inkaustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Porto może zwykły Parker Cię zadowoli?

 

Chłopaki zacznijmy listy pisać może ten proces się odwróci :D:) :twisted:

 

i potem skanowac zeby wyslac? :roll: niewygodnie :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys(bardzo dawno temu),kiedy jeszcze nasi rodzice dziecmi byli.uczyli w szkole kaligrafi.Zaluje ze nie bylo mi dane sie nauczyc.Osobiscie uwazam moj charakter pisma za paskudny.Widzieliscie kiedys stare listy?Te wszystkie litrki z pieknymi ogonkami i zawijasami....Ile serca ktos wkladal zeby przelac na papier swoje uczucia.Gdzie to wszystko sie podzialo?Gdzie zmierza ten swiat?Kto teraz pisze listy?Wysylamy te smieszne sms-y.Wszystko ulega splyceniu.Ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porto może zwykły Parker Cię zadowoli?

 

Chłopaki zacznijmy listy pisać może ten proces się odwróci :D:lol: :twisted:

 

i potem skanowac zeby wyslac? :roll: niewygodnie :wink: :lol:

 

Przy okazji można nóżki potrenować biegając na pocztę :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Przy okazji można nóżki potrenować biegając na pocztę :D

 

chcesz mnie zabic chyba :) zreszta na poczcie z 5 lat nie bylem, nie wiem czy potrafilbym sie odpowiednio zachowac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można nóżki potrenować biegając na pocztę :lol:

 

chcesz mnie zabic chyba :lol: zreszta na poczcie z 5 lat nie bylem, nie wiem czy potrafilbym sie odpowiednio zachowac :wink:

 

:D:lol::):lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@porto

 

Jeśli szukasz pierwszego i jedynego pióra, a na dodatek gładko i szybko piszącego ("...do pisania notatek.") to tylko Pelikan.

Ja wziąłbym M215. Ma nowocześniejszy wygląd niż M200, jest też trochę cięższe, a IMO Pelikan robi najlepsze stalówki. Mam jednego od ponad 3 lat, w tym samym czasie musiaŁem kupić 3 Parkery.

 

I żadnych wkładów! Tylko tłoczek. w "baku" pióra mieści się nawet więcej niż w standardowym naboju, Pelikany mają na dodatek prześwitujący fragment korpusu, żeby można byŁo kontrolować ilość atramentu. Starcza spokojnie na 3 dni pisania.

Last but not least, Pelikany są od początku do końca Made in Germany, Hannover. To nie bez znaczenia dla tych, co "nie chcą jednak rezygnować z jakości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje Jeremi.Myslalem wlasnie o jakims Pelikanie.Zaraz obejrze jakas stronke z Pelikanami i znajde ten model.Mozesz mi jeszcze poradzic jakiej grubosci stalowke wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.