Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zerkam ostatnio na pilota justusa... Mam inne wydatki teraz . Może to i lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zerkam ostatnio na pilota justusa... Mam inne wydatki teraz . Może to i lepiej :)

 

Justus jest super. Tylko faktycznie trochę drogie :/

 

Jednego wymarzonego Pilota już mam (Myu 701) w kolejce do wymarzonych są Capless i Justus.

 

Ale z ciekawych piór to mam coś takiego:

RKY4sNJh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za porady. Po pracy zapoznam się bliżej i poczytam spokojnie.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo spodobała mi się nowa edycja specjalna Lamy Safari All Black. 
Przeczytałem tutaj sporo zachęcających opinii o Safari i zachęcony fajnymi cenami zdecydowałem się na zakup :) 

I tutaj chciałbym zapytać bardziej wytrawnych piórofili o kwestię rozmiaru stalówki - M, F?

Dodam, że piórem robię luźne notatki i masę szkiców więc moje pióra bardziej służą do odręcznego rysowania. Nigdy nie zagłębiałem się w kwestie rozmiaru stalówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo spodobała mi się nowa edycja specjalna Lamy Safari All Black. 

Przeczytałem tutaj sporo zachęcających opinii o Safari i zachęcony fajnymi cenami zdecydowałem się na zakup :)

I tutaj chciałbym zapytać bardziej wytrawnych piórofili o kwestię rozmiaru stalówki - M, F?

Dodam, że piórem robię luźne notatki i masę szkiców więc moje pióra bardziej służą do odręcznego rysowania. Nigdy nie zagłębiałem się w kwestie rozmiaru stalówki. 

 

 

Jesli robisz szkice to mysle ze F jest lepsza opcja. cienka kreska przy szkicowaniu jednak jest bardziej przydatna, bo pobrubic, to zawsze mozna, a w druga strone sie niebardzo da.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli robisz szkice to mysle ze F jest lepsza opcja. cienka kreska przy szkicowaniu jednak jest bardziej przydatna, bo pobrubic, to zawsze mozna, a w druga strone sie niebardzo da.

 

Słuszna uwaga podobny tok rozumowania przyjąłem. 

Nie wiesz może czy grubości stalówek są w jakiś sposób ustandaryzowane? Czy jest to indywidualna kwestia producenta?

Zastanawiam się czy np F w moim starym Parkerze to taka sama grubość kreski jak F w Lamy? 

 

dzięki za odpowiedz :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może czy grubości stalówek są w jakiś sposób ustandaryzowane.

Jak gwiazdki w hotelach, kazdy ma swoje :)

Moze sie nawet zdarzyc, ze u jednego producenta w roznych kolekcjach np. F bedzie mialo rozna grubosc. W skrajnym przypadku F jednym modelu moze byc grubszy, niz M w innym :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Warto nadmienić, że stalówki japońskie są cieńsze niż europejskie .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi - trochę poczytałem wczoraj i powoli nabieram świadomości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pogrzebałem w internecie - znalazłem strony różnych artystów - grafików i okazuje się że Safari to często jeden z głównych wołów roboczych. Do szkicowania zazwyczaj używany jest z cienkimi stalówkami i po przeglądnięciu szkiców na taką się zdecydowałem :)

...no a teraz jak już zamówione to pozostaje tylko czekać  :) 

LAM_Bu%CC%88hne_Int_eShop_1500x600_640x6

 

...stylistycznie bardzo mi się podoba :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe pióro użytkowe . Całkiem fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe pióro użytkowe . Całkiem fajne

 

Takiego własnie szukam

...będzie miało ciężkie ale ambitne życie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyczyścić caplessa.. Bo syfu nazbierał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło Lamy i uważam, że jest super. Stalówka F trafia idealnie w moje gusta jeśli chodzi o szkicowanie a całość prezentuje się bardzo dobrze a jednocześnie dokładnie trafia w mój gust jeśli chodzi o narzędzie użytkowe. 

Zamówiłem razem z konwerterem Z28 i atramentem T51. 

Jedyne co jest trochę rozczarowujące to unboxing - atrament w pudełeczku, konwerter luzem a pióro w takim czymś jakby odciąć jedną sztukę od takiej całej taśmy z fabryki:
 

8933q1yrfmw7_t.jpg

 

rhwl2smy50xk_t.jpg

...spodziewałem się przynajmniej tekturowego pudełka z jakąś kartką z podstawowymi informacjami. 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak ...

Powinno być pudełko Lamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak ...

Powinno być pudełko Lamy

 

Napisałem już w tej sprawie do sklepu, niby nigdzie nie pisali, że jest jakieś pudło, ale wiem, że Safari ma tekturowe pudełeczko i coś w rodzaju ulotki wewnątrz (nie wiem czy wszystkie edycje)

Zobaczymy co powiedzą - raczej sklep powinien być pewny bo to oficjalny sklep LAMY na pl. 

https://www.lamyshop.pl/pl_en/fountain-pen-lamy-safari.html?sel=1265

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak ...

Powinno być pudełko Lamy

 

No i odpowiedzieli... 

 

"Panie Bartoszu, nie załączamy kart gwarancyjnych do piór, gdyż do zgłoszenia jakiejkolwiek wady przy produktach Lamy nie będzie Pan potrzebował ani owej karty, ani paragonu. Wystarczy sam produkt.

Jeżeli chodzi o kwestię pudełka, to są one płatne. Lamy nie dolicza do ceny produktu żadnych dodatkowych gratisów i dodatków, stąd tak niska jak na te produkty cena."

 

Hmm to pudełko to koszt 3 zł wg innej strony więc nie wiem czy nie lepiej podnieść cenę o 3 zł i mieć dobrą prezencję przy otwieraniu przesyłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odpowiedzieli... 

 

Hmm to pudełko to koszt 3 zł wg innej strony więc nie wiem czy nie lepiej podnieść cenę o 3 zł i mieć dobrą prezencję przy otwieraniu przesyłki :)

W sumie to liczy się pierwsze wrażenie :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełka w jakim dostawałem swoje Safari to coś takiego:

choosing_keeping_write_lamy_fp_yellow_bo

 

Może i bardziej gustowne, ale to kawałek kartonika z dziurami ;D Nic nie dopłacałem, było w cenie w Piórotece

 

Mi Lamy idealnie pasuje ze stalówką M - na dwie wprawdzie jedna trafiła się lepsza, a druga gorsza, ale tą gorszą wymieniłem na stuba 1,5mm ;] Design ciekawy, nadal nowoczesny, ale trochę jak pióro szkolne, w sumie co z tego, jak piszę się tym lepiej niż niejednym eleganckim, "wyjściowym" piórem. :) Muszę w weekend pojechać do rodziców odebrać paczką z Al-Starem, zobaczymy jaka się trafi stalówka, bo dużo ludzi narzeka na brak powtarzalności jeżeli chodzi o jakość stalówek, co w sumie jest charakterystyczne dla większości producentów współczesnych piór ;]

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełka w jakim dostawałem swoje Safari to coś takiego:

 

 

Może i bardziej gustowne, ale to kawałek kartonika z dziurami ;D Nic nie dopłacałem, było w cenie w Piórotece

 

Mi Lamy idealnie pasuje ze stalówką M - na dwie wprawdzie jedna trafiła się lepsza, a druga gorsza, ale tą gorszą wymieniłem na stuba 1,5mm ;] Design ciekawy, nadal nowoczesny, ale trochę jak pióro szkolne, w sumie co z tego, jak piszę się tym lepiej niż niejednym eleganckim, "wyjściowym" piórem. :) Muszę w weekend pojechać do rodziców odebrać paczką z Al-Starem, zobaczymy jaka się trafi stalówka, bo dużo ludzi narzeka na brak powtarzalności jeżeli chodzi o jakość stalówek, co w sumie jest charakterystyczne dla większości producentów współczesnych piór ;]

 

Popieram, nawet jesli kartonik to jakoś to odpakowywanie wygląda :) 

Pióroteka daje teraz jakieś inne pudełko a tutaj taki link: 

https://www.tintadlaplastykow.pl/lamy-safari-white

...dokupujesz albo pudełko V60 za 3zł albo ładniejsze za 21 przy zakupie pióra... no trochę to kiepsko wygląda zwłaszcza w odniesieniu do tych 3 zł ;)

 

...ale mniejsza z tym bo pióro bardzo przypadło mi do gustu a jego lekkość przy rysowaniu jest bardzo przyjemna. 

Stalówka F mnie bardzo przypadła do gustu i cieszę się, że nie wybrałem grubszej, ale w moim przypadku to jest 70% szybkich szkiców i 30% notatek drobnym pismem więc ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot doczekał się czyszczenia

post-81019-1526999400,5204_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne:)

 

Ale samo pióro czy zestaw pióro+atrament? :)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.