Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot to tylko za granicą. Różnica w cenie duża.

 

Waterman jakiś poziom jeszcze ma. Parker, nie to co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam: wpadł w oko Pelikan m200 ew m205. Jak z jakością? Gdzie najlepiej kupić?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Montblanc i pilot robią o niebo lepsze pióra od Parkera i waterman. Do tych lepszych dodałbym jeszcze sailora, Pelikan, platinum, GvFB i pewnie wiele innych. Z Parkera seria duofold trzyma poziom. Z nieco niższej półki ale też do końca świata starczy i do szkoły i na studia będzie akurat polecałbym lamy 2000. W Polsce fajne pióra na zamówienie robi własnoręcznie Przemysław Marciński...

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam m205. Bardzo dobre pióro

Jaka stalówka? M czy F?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie.

Platinum. Też super marka.

 

Hogg mam oryginalnie f i dokupiona ef

M205 był moim wołem roboczym so momentu kupna caplesa. Całą szkołę średnią nim przepisałem i maturę.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś jakieś sklepy internetowe usa i pl zna gdzie można by było wyżej wymienione pióra kupic ?

I takie pytanie s.t. Dupont to jest ok marka czy raczej odpuszczać? Pytam bo akurat dużo mi się ich przewija w necie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Edytowane przez Szlagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś jakieś sklepy internetowe usa i pl zna gdzie można by było wyżej wymienione pióra kupic ?

I takie pytanie s.t. Dupont to jest ok marka czy raczej odpuszczać? Pytam bo akurat dużo mi się ich przewija w necie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

 

Marka zdecydowanie bardziej niż OK. 

w USA no to https://www.gouletpens.com/ ma bardzi szeroką ofertę.

W Polsce jest kilka sklepów: 

Pióroteka, Scryba, Bazarnik, BuyLux. Niektóre pióra można też próbować kupić na niemieckim Amazonie.  


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki forumowicze prosiłbym o poradę w sprawie kupna pióra a w tym temacie jestem zielony. Moja córka zaczyna we wrześniu szkołę (wiem ze dopiero styczen jest ale wolalbym sie przygotowac wczesniej niz spoznic a czytalem ze czasem z za wielkiej wody warto sprowadzic) i chciałbym jej na pierwszy dzień szkoły jako pamiątka od taty kupic pióro. Wiadomo że nie będzie z niego korzystać do pisania przynajmniej narazie. W kwestii jakości pisania bądź innych technicznych spraw nie znam sie i nie mam zadnych oczekiwań oprócz tego żeby pisało. Natomiast chciałbym żeby to pióro:

-wyglądem bylo bardziej damskie delikatne, (jakieś akcenty różowe albo czerwone mile widziane)

-fajnie jak by trochę złotych (pozlacanych) elementów

Teraz najważniejsze "must have"

-możliwość wygrawerowania na nim dedykacji

 

I taka prośba z racji że nie mam pojęcia na ten temat to czy mógłbym po prosić o takie propozycje do 1200 zł i takie w okolicach 2000 zł i ewentualnie jak jakieś droższe ale warto bo coś super np diamenty czy firma z mega historią albo coś to też bym po prosił.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Rozumiem że chcesz dać córce wyjątkowy prezent, ale moim zdaniem kupno drogiego pióra dla pierwszoklasistki to nie jest dobry prezent. Może poczekaj z tym zakupem do matury lub studiów. Teraz polecam kupić pióro Lamy model safari. Właśnie wypuścili specjalną edycję w pastelowych kolorach - dla dziewczynki super. Pióro to kosztuje ok 100 PLN, zadziwiająco dobrze się nimi pisze, łatwo można wymieniać w nich stalowki (zmiana grubości, lub w przypadku uszkodzenia), jest bardzo lekkie. Naukę pisania zaczyna się od ołówka, później zalecane są pióra wieczne (niestety w naszych szkołach coraz rzadziej), więc przy pewnej pomocy Twoja córka mogła by odrazu zacząć nim pisać. Jak jednak chcesz drogo i ładnie zobacz visconti model mirage lub rembrandt. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o praktyczność potwierdzam. Mam LAMY Safari właśnie, moje ulubione pióro robocze. Nigdy nie zawiodło, zawsze podaje atrament bez zarzutu (najzwyklejszy chińczyk z marketu za 3 zł), nigdy nie "puściło farby" ;) Generalnie mimo tego, że pełnię też reprezentacyjną funkcję, nigdy nie definiowalem się poprzez pióro, zegarek i jakoś dla mnie wstydu nie ma gdy piszę LAMY... A że lubię pióra i zegarki... Cóż poradzić, mam ich kilka ;)...

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki forumowicze prosiłbym o poradę w sprawie kupna pióra a w tym temacie jestem zielony. Moja córka zaczyna we wrześniu szkołę (wiem ze dopiero styczen jest ale wolalbym sie przygotowac wczesniej niz spoznic a czytalem ze czasem z za wielkiej wody warto sprowadzic) i chciałbym jej na pierwszy dzień szkoły jako pamiątka od taty kupic pióro. Wiadomo że nie będzie z niego korzystać do pisania przynajmniej narazie. W kwestii jakości pisania bądź innych technicznych spraw nie znam sie i nie mam zadnych oczekiwań oprócz tego żeby pisało. Natomiast chciałbym żeby to pióro:

-wyglądem bylo bardziej damskie delikatne, (jakieś akcenty różowe albo czerwone mile widziane)

-fajnie jak by trochę złotych (pozlacanych) elementów

Teraz najważniejsze "must have"

-możliwość wygrawerowania na nim dedykacji

 

I taka prośba z racji że nie mam pojęcia na ten temat to czy mógłbym po prosić o takie propozycje do 1200 zł i takie w okolicach 2000 zł i ewentualnie jak jakieś droższe ale warto bo coś super np diamenty czy firma z mega historią albo coś to też bym po prosił.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Może takie jak poniżej? Żywe kolory, dziewczynce powinno się spodobać, budżet 1100zl (montegrappa spicy explosion)

 

ISMIA3I1-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szlagier, pióro z 2 000 zł dla pierwszoklasitki, to w mojej opinii raczej symboliczny prezent, pisać nim nie będzie, z wielu powodów. Jeżeli ma pisać, to kup LAMY Safari, 100% rekomendacji lub Cress z serii Botanica (ma wszystkie opisane cechy, cena jak za pióro do szkoły, znajdziesz w sieci). Jeżeli na pamiatkę, to Visconti serii Van Gogh model z serii impresjoniści, sprawdź w sieci, sam wybierz kolorystykę. Lub Caran D'ache model z serii Ecridor. Zostaje jeszce oczywiście PELIKAN np. model M205 Star Ruby, limitowana wersja 2019, albo wkrótce (do września będzie w sprzedaży ) M205 Moonstone limitowana wersja na 2020, pomysł na podkreślenie roku rozpoczęcia szkoły idealny. Sprzedają w pięknych zestawach z limitowanym do nich atramentem, znajdziesz w sieci (zwłaszcza Star Ryby jest perfekcyjny dla dziewczynki, ale i Moonstone niczego sobie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak pióro jako prezent ewentualnie do pisania kiedyś tam w przyszłości ale celem jest bardziej jako ładny podarunek podoba mi sie ten pomysł z pelikan serią na 2020 tylko jakoś nie mogę znaleźć na necie jak wygląda ale pewnie dlatego że jeszcze go nie ma. Tylko tak jak pisałem ważną dla mnie rzeczą jest możliwość wygrawerowania a nie wiem czy na każdym jest taka możliwość.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem. Pióro dla dziecka. Kup jej jeszcze zegarek mechaniczny. :D Albo przyznaj po prostu, że to dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem. Pióro dla dziecka. Kup jej jeszcze zegarek mechaniczny. :D Albo przyznaj po prostu, że to dla Ciebie.

Dla siebie przy okazji też znalazłem ale długopis https://www.ashford.com/us/accessories/s.t.-dupont/defi/defi-star-wars/405811.pid?nid=cpg_cat5015&so=1 piórem nie mógłbym bym pisać bo nie typowo trzymam długopis wszystkimi 5 palcami na raz jakoś tak się nauczyłem choć wszyscy próbowali mnie od uczyc takiego trzymania nawet takie nakładki mi na długopis specjalne zakładali w szkole ale nic to nie dało i tak trzymałem po swojemu.

I naprawdę dla corki tak jak pisałem jako upominek podarunek.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę dla corki tak jak pisałem jako upominek podarunek.

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

To pióro dla córki to IMHO lekko poroniony pomysł. Teraz nie będzie go używać (!!!), z biegiem lat pióro się zestarzeje i sparcieją w nim gumki ( :) ), a jak córka wreszcie dojrzeje do tego cennego nabytku będzie tak, jakbyś podarował jej GĘSIE PIÓRO i butlę inkaustu. Już widzę jej minę :wacko:

Zejdź na ziemię człowieku i podaruj jej coś, czym się będzie cieszyć TU i TERAZ :)

BTW jak Ty trzymasz te pisaki, tak jak młotek ? :unsure:

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja podobna do zakupu mechanicznego zegarka na komunię - "Jasiu, tu masz prezent, ale dostaniesz za kilka, jak podrośniesz". Raczej wiadomo, kto się bardziej wtedy cieszy, obdarowywany czy obdarowujący.

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja podobna do zakupu mechanicznego zegarka na komunię - "Jasiu, tu masz prezent, ale dostaniesz za kilka, jak podrośniesz". Raczej wiadomo, kto się bardziej wtedy cieszy, obdarowywany czy obdarowujący.

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

No ja na przykład kupiłem siostrzeńcowi (który obecnie 1,5 roku) zegarek, który dostanie na 18-tkę, jako dodatek do prezentu (ustawiony na datę i godzinę urodzin). Kupiłem mu w tym samym miesiącu, w którym się urodził. Nic przesadnie wysokopółkowego, takiego zegarkowego youngtimera  - Seiko SKXa. Ale z racji bycia moim siostrzeńcem przynajmniej pewnie będzie miał w tym wieku pojęcie co to jest mechaniczny zegarek :)

 

Co do pióra, to od dziecka podobały mi się pióra i od rodziców dostałem pióro jakoś w 3-ciej klasie podstawówki - Parkera Vectora. Było to moje pierwsze pióro i mam je do dziś i cieszy cały czas, bo właśnie jest to moje pierwsze i pisałem nim od dnia, w którym je otrzymałem. I osobiście uważam, że jeśli już pióro dla dziecka to takie żeby spróbowało nim pisać (może nie od pierwszego dnia od razu w szkole) i może załapie bakcyla na pisanie piórem. A jak nie, to nic na siłę. 

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na przykład kupiłem siostrzeńcowi (który obecnie 1,5 roku) zegarek, który dostanie na 18-tkę ...

A jak nie, to nic na siłę.

 

A wyobrażasz sobie minę dziecka, które dostało osiemnaście lat temu w prezencie urodzinowym np. magnetowid albo aparat fotograficzny „na błonę” ?

Prezent ma cieszyć obdarowanego, a przynajmniej w pierwszej kolejności jego :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobrażasz sobie minę dziecka, które dostało osiemnaście lat temu w prezencie urodzinowym np. magnetowid albo aparat fotograficzny „na błonę” ?

Prezent ma cieszyć obdarowanego, a przynajmniej w pierwszej kolejności jego :ph34r:

Dlatego, jak napisałem, to będzie dodatek do prezentu jako kaprys wujka, a nie prezent sam w sobie. (wytłuściłem to we wpisie powyżej ale jak widać nie wszystkim to pomaga).

Ja na swoje urodziny jako jeden z prezentów dostałam stary gliniany kufel Hofbräuhaus z kwestią - "stary jesteś, to dostaniesz coś starego". I osobiście bardzo mnie ten prezent ucieszył. Z perspektywy czasu jest on jeszcze o tyle ciekawy, że moje losy potoczyły się tak, że obecnie mieszkam w Monachium, czyli rodzinnym mieście Hofbräuhaus. 

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko @Szymon, „aluzju panjał”. :)

To nie do Ciebie wycieczka tylko uwaga natury bardziej ogólnej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko @Szymon, „aluzju panjał”. :)

To nie do Ciebie wycieczka tylko uwaga natury bardziej ogólnej :unsure:

 

No... cytowałeś mnie, bez pełnego kontekstu i napisałeś co napisałeś, więc mi to wyglądało na zdecydowanie wycieczkę do mnie. 

tenor.gif?itemid=11494789


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik ma całkowitą rację. Nie rozumiecie Panowie dzisiejszej młodzieży. Pióro? Zegarek mechaniczny? To może jeszcze gramofon?! :D I dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że dziecko, gdy dorośnie, kompletnie nie zainteresuje się owym przedmiotem z "duszą", a będzie wolało doładowanie konta na Netflixie?

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechał pilot capless, wybrałem kolor żółty i nie żałuję,bardzo solidnie zrobione, patent mechanizmu rewelacyjny. Pióro pisze bardzo lekko, atrament podaje obficie. W sumie jestem zaskoczony bo japońska M pisze mi grubiej niż moje Lamy M.

post-33544-0-69050300-1578991852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.