Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem kiedyś pióro Parkera, nic specjalnego pod względem artykułu piśmienniczego ;) ale mam sentyment z innych względów jak się można domyśleć. W czym problem: pisze (używam atramentu Pelikana) ale czasem przysycha albo skrobie. Czy jest możliwa wymiana na jakąś inną, sensowną stalówkę? Da się jakoś usprawnić pisanie nim? Mam roboczą LAMY i zero problemów, płynie po papierze e7d3d8969cae1410cdaa127b419be30b.jpgc8df4ed17fb479c1372e02529d85deae.jpg0b90938bd4f2ebc0933316e9b347d44b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam wszystko marki Faberr Castell :) naprawdę kawał dobrej roboty i całkiem przystępna cena. Jeżeli natomiast chodzi o wyższą półkę to tylko i wyłącznie Pelikan.

 

Parkery bazują na własnej marce natomiast pod względem jakości wypuszczają słabe produkty...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOGG - wracając jeszcze do twojego pytania odnośnie stalówki parkera. Pewnie da się wymienić samą stalówkę lub całą sekcję ale nie widzę w tym sensu... najgorzej jest gdy firma idzie na ilość a nie na jakość. Tak właśnie jest z parkerem (w moim mniemaniu) - nie masz gwarancji, że nowa stalówka będzie pisać gładko... porównałeś tego parkera do Lamy. Nooo oni mają genialne stalówki - praktycznie wszystkie lamy piszą bardzo mokro i soczyście :) tutaj drobna uwaga / Lamy mają dziwne określenia na rozmiary stalowej. Podam przykład - lubię cienkie linie dlatego zawsze wybieram Stalówkę F natomiast F od Lamy pisze jak M :D dopiero EF spełnia moje wymagania - niestety ciężko kupić EF w Polsce dlatego swoją stalówkę sprowadzałem z zagranicy :P

 

 

Co do Pilota

 

Uwielbiam Japonię i wszystko co japońskie ale na pilocie się przejechałem :(

 

Mogę wypowiedzieć się tylko o Pilot MR- mój egzemplarz miał zbyt luźne spasowanie naboju co skutkowało szybkim wyparowywanie atramentu... uwierz niesamowicie to irytuje...

 

Podam przykład innego świetnego pióra (uwielbiam demonstratory :D )

 

TWSBI 580 - pióro jest naprawdę genialne i co ważne, szczelne i nie wysycha. Zatankowałem go atramentem równy rok temu i schowałem go do szafki (jakoś się tak złożyło, że testowałem inne pióra). Wyciągam go po roku a tan nadal prawie cały bak atramentu i nic nie zaschło - po przyłożeniu do kartki zaczął od razu pisać tak jakby jeszcze wczoraj był normalnie używany :D

Mieści w sobie sporo atramentu, pisze gładko i nie przerywa. Po prostu cud, miód malina.

 

0c21f5b970a32f517787ef38e658a07d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kriis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada Pilot?

Pilot to klasa sama w sobie.

Justus, falcon, capless.

Bierze pelikana w każdym calu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gederalnie to wcześniej przymierzałem się do Pilota, ale wiedziony resentymentem ;) pomyślałem o Pelikanie. Miałem 100 lat temu w podstawówce :)

Czy żółty Pilot Capless to "żarówa" na żywo, czy bardziej stonowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonowany, ciemno żółty, wpadający lekko w miodowy.

Myślę, że żadna kobieta by tego lepiej nie określiła ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pisze się nim po prostu rewelacyjnie. Capless wart każdej złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Bo zgłupłem :( Jak to w końcu jest z tym żółtym/nieżółtym kolorze w Pilocie?

Takie foto z sieci: cztery żółte i totalnie inne kolory. Są jakieś oznaczenia czy nazwy własne kolorów?

Ktoś wyjaśni łopatologicznie?

 

15992726_PilotYellow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten pierwszy.

Ten 2 pomarańcz.

A ten 3 to brąz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie może mój też..

Pokażezdjęcie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie w opisach widzę "yellow" Żarówy to nie chce, bardziej w oko wpada ten niby brąz /nie brąz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Bo zgłupłem :( Jak to w końcu jest z tym żółtym/nieżółtym kolorze w Pilocie?

Takie foto z sieci: cztery żółte i totalnie inne kolory. Są jakieś oznaczenia czy nazwy własne kolorów?

Ktoś wyjaśni łopatologicznie?

 

 

To samo zdjęcie jest na Facebooku z opisem. Od góry: mandarin, yellow, mustard yellow, yellow black trim. Te nasze to yellow, mandarin to chyba limitowana edycja, trudne do zdobycia.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wielu z nas ma już wybór pióra za sobą, chciałbym zapytać o atrament. Używam teraz Iroshizuku Shin-kai, ciekaw jestem innych rekomendacji. Czy ktoś miał w ogóle okazję pisać Parkerem Penmanem? Tu i owdzie można jeszcze kupić czarny, który produkowano najdłużej, niezbyt sensownie, bo mało kto pisze czarnym.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam atramenty Diamine, taki np. Oxblood w piórze typu demonstrator robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki. Gdzie w Krakowie naprawię pióro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki. Gdzie w Krakowie naprawię pióro? 

 

 Hmm, Pan Marian z ul. Szpitalnej był legendą, niestety zakład zamknięty. Jest na Łużyckiej 55 w Krakowie, Pan Dariusz Sempowicz pod szyldem - Usługi Zegarmistrzowskie, Naprawa Piór Wiecznych. Nie korzystałem, może ktoś zaopiniuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wielu z nas ma już wybór pióra za sobą, chciałbym zapytać o atrament. Używam teraz Iroshizuku Shin-kai, ciekaw jestem innych rekomendacji. Czy ktoś miał w ogóle okazję pisać Parkerem Penmanem? Tu i owdzie można jeszcze kupić czarny, który produkowano najdłużej, niezbyt sensownie, bo mało kto pisze czarnym.

Ze względów praktycznych do pilota lecę na nabojach.

Do pelikana, leje pelikana. Atrament nie jakiś ekstra, ale jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wielu z nas ma już wybór pióra za sobą, chciałbym zapytać o atrament. Używam teraz Iroshizuku Shin-kai, ciekaw jestem innych rekomendacji. Czy ktoś miał w ogóle okazję pisać Parkerem Penmanem? Tu i owdzie można jeszcze kupić czarny, który produkowano najdłużej, niezbyt sensownie, bo mało kto pisze czarnym.

Bardzo lubię pisać Graf Von Faber Castel i Colorverse - drugie są w miarę świeże, ale mają bardzo dobre właściwości i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.