Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie reki małej nie mam więc nie pozostaje nic innego niż zamówić z niemieckiego ebaya m400.Oglądałem dzisiaj te pióra i musze przyznac że robią na mnie bardzo dobre wrażenie, a musze przyznac że w swoim zyciu juz wiele piór przerobiłem. Co ciekawe od kiedy chodziłem do podstawówki chciałem Pelikana ale zawsze było mi nie po drodze.

 

Pozdrawiam.


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to gdzie je oglądałeś Galeria Krakowska czy Kazimierz? :) czy może jeszcze jakieś miejsce o którym nie wiem :) i tak z ciekawości to po ile M400 jest w niemczech na ebay'u? Bo szczerze przyznam że tam nie zaglądałem nigdy :) (bo jęz. niemiecki to nie moja bajka :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem po drodze Carefour (Czy jak to sie pisze) i tam widziałem po 800 zł tak więc drogo. Nie sądze żeby w kazimierz było taniej.NA ebay są za 165 - 199 Eu. Tak więc w najlepszym wypadku bedzie to ok 300 zł taniej. Jeszcze sie wacham ale jestem bardziej na tak niz na nie :)


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja też nie sądzę żeby w Kaligrafie było taniej ale sklep dobry trzeba przyznać że w Krakowie najlepszy :)

 

Co do Pelikana to ja bym był na tak - bardzo fajne pióra o świetnej tradycyjnej stylistyce :) ja swego czasu miałem na oku parę M'ek od 400 przez 600 itd ale skończyło się tak jak zwykle - kolejnymi egzemplarzami Duofoldów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NA ebay są za 165 - 199 Eu.

Jeśli piszesz o modelu M400, to wydaje mi się, że coś Ci się musiało pomylić. Za 180-199 euro kupisz od ręki model M800 lub M805 z dowolnie wybraną stalówką, w dowolnym kolorze. Oczywiście wszystko nówka, zwykle z dwuletnią gwarancją.

 

M805

 

Pióra M600/605 i M400/405 są odpowiednio tańsze.

 

M605

M400

 

Wszystko to są ceny "Sofort Kaufen" czyli "kup teraz". Jak masz cierpliwość uczestniczyć w normalnych aukcjach, to kupisz dodatkowo o 25% taniej. Najlepiej uczestniczyć w aukcjach kończących się w sobotę i niedzielę. Wówczas Niemcy balują i odpuszczają licytacje. Snajper i inne podobne systemy są przez Niemców rzadko używane.

Jeśli porównasz ceny z ebay "kup teraz" z cenami Bazarnika, to wychodzi, że płacisz co najmniej o 50% taniej. Jest więc nad czym myśleć. To samo dotyczy wszystkich innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje pomyliło mi sie.Znalazłem m400 za 119 więć jest to o 50% taniej niż w Polsce. kwestia w tym momencie jest jeszcze tego czy lepiej nie dołozyc i nie wziąć m600 :/ a jak jest m600 to juz niedalego jest m800 :D

 

Pozdrawiam


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwestia w tym momencie jest jeszcze tego czy lepiej nie dołozyc i nie wziąć m600 :/ a jak jest m600 to juz niedalego jest m800 :D

Zdecydowanie skieruj swoje zainteresowania w stronę piór o wielkości M800/805 (lub większych). Mam Watermana Liaison, gabarytowo dokładnie takiego jak M800. Mam też Pelikana M600. I ten M600, krótszy niby tylko o centymetr od Watermana, to filigranowa zabaweczka. Nie wyobrażam sobie pisania piórem jeszcze mniejszym, wielkości np. M400. Oszczędzaj przez pół roku, weź kredyt, ale kup sobie M800. Albo za 129 euro kup Watermana Liaison. Jeśli chodzi o solidność wykonania bije na głowę Pelikana. I przede wszystkim jest znacząco cięższe, "męskie". Samo pisanie jest bajeczne. Z mojego punktu widzenia ma feler w postaci rozmiaru stalówek. Tylko rozmiary F i M. Mam M, a bym wolał B lub BB. Jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar stalówki, to możesz śmiało kupić to piękne pióro.

Waterman Liaison

Dosyć trudno dostać czarne, ale inne kolory też są eleganckie. Wrzuć w google "waterman liaison", a znajdziesz mnóstwo linków do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tymi cenami Pelikana na Niemieckim Ebay'u to mnie zachęciliście :wink:

 

Co do Waterman vs Pelikan to ja wolę Pelikan'y - wg mnie jakość produktów ta sama - natomiast wg mnie i z tego na ile obserwuję takie zjawiska to w Pelikanach jest mniejsza szansa trafienia na felerny egzemplarz jeśli wybieramy z pośród tych naprawdę tanich piór (wiadomo że nie mówimy tu o wysokich modelach :D ) - Watermana oczywiście też można kupić btw sam piszę Watermanem Allure (nawet u nas na Allegro to koszt ok 70zł ) i jest naprawdę super za tę cenę - śmiga po kartce aż miło i 0 skrobania (a pióro na uczelnię specjalnie kupiłem tanie bo wiadomo jakie tam panują warunki - ciągle coś szybko trzeba napisać a to się obrócić a tu się coś zahaczy itd a pióra nie lubią upadków po za tym jest narażone na odbicia, otarcia itd w stopniu znacząco większym niż np w biurze... - jako tzw wół roboczy spisuje się wspaniale :) ) - natomiast wracając do tanich Watermanów to widziałem już kilka egzemplarzy które nie tylko skrobały papier (nigdy nie zapomnę tych "wspaniałych" przeżyć z Apostrophe :evil: ) to jeszcze atrament po prostu wyciekał z nich - nie tak że wszystko plamiły ale stalówka zawsze była brudna niesamowicie bo atrament wyciekał do skuwki (powoli bo powoli ale ogólnie lipa)... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A takie pióra jak Duke ???

 

Obrazek

 

Opis:

Duże pióro wieczne w kolorze czarnym ,wykończenia srebrne,zakręcana skuwka. Pióro wyposażone jest w tłoczek.

 

aj... pojechałem wczoraj zdecydowany w końcu kupić pióro... kulkowe :D

no wiecie, bo praktyczne bardziej :) Upatrzony wcześniej Pelikan.... ładny, cena też (190pln). No ale jakiś taki byłem niezdecydowany, bo za 200 pln już stalówka...

No i po namowach Pani kupiłem Duke'a - tyle, że komplet kulkowe + stalówka.

Poprosiłem o zmianę koloru kulki na niebieską, dokupiłem naboje niebieskie i do domu.

Tutaj okazało się, mimo, że próbowąłem na miejscu, że kulka skrobie papier i nawet na takim od drukarki brzydko rozlewa malutkie pajączki.

Założyłem nabój do stalówki... ooo czarne się okazało. A na opakowaniu niebieskie napisane jest?

No nic, jakiś niemiecki chińczyk się pomylił.

 

Pióro pisze równie fatalnie jak kulka. a nawet gorzej. Po dziesięciu minutach trzeba rozpisywać od nowa.

 

Dzisiaj jadę oddać w cholerę i kupię jakiegoś Pelikana do 300 pln ( raczej ) - juz wiem, że stalówkę.

 

Ten Duke kosztował... 75pln/kpl. Po raz kolejny stara prawda - nie ma rzeczy tanich i dobrych. Albo są tanie, albo dobre.

 

I tyle.

 

Trzymajcie się z daleka od Duke'a.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oszczędzaj przez pół roku, weź kredyt, ale kup sobie M800. Albo za 129 euro kup Watermana Liaison.

 

 

Nie jestem dobry w oszczędzaniu.Ostatni raz tak oszczedzałem żeby kupić MB i juz nie chce tego jeszcze raz przeżywać. Na zegarek- to rozumiem :D Co do Watermana to jestem raczej zrażony. Poza tym bardzo pasuje mi ten bardzo klasyczny styl Pelikana. Zobaczymy jaki bedzie efekt.dałem sobie czas do namysłu do końca tygodnia:D

 

 

Pozdrawiam


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowąłem na miejscu, że kulka skrobie papier i nawet na takim od drukarki brzydko rozlewa malutkie pajączki.

Założyłem nabój do stalówki... ooo czarne się okazało. A na opakowaniu niebieskie napisane jest?

No nic, jakiś niemiecki chińczyk się pomylił.

 

Pióro pisze równie fatalnie jak kulka. a nawet gorzej. Po dziesięciu minutach trzeba rozpisywać od nowa.

 

Dzisiaj jadę oddać w cholerę i kupię jakiegoś Pelikana do 300 pln ( raczej ) - juz wiem, że stalówkę.

 

Ten Duke kosztował... 75pln/kpl. Po raz kolejny stara prawda - nie ma rzeczy tanich i dobrych. Albo są tanie, albo dobre.

 

I tyle.

 

Trzymajcie się z daleka od Duke'a.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

Nie chcę wspominać że "A nie mówiłem" :wink: Dwa że zobacz sobie Waterman Allure stylistyka nie powala ale bardzo solidne jak już wyżej pisałem i naprawdę gładziutko pisze wg mnie pobija bod tym względem wiele droższych piór... jeśli nie musisz się gdzieś z nim super reprezentacyjnie pokazywać (czyt. nie jesteś w TV i cały świat będzie się czepiał że takim to nie wypada) to uważam że jest doskonały za tę cenę (właśnie 75zł) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Jak powiedziałem, tak zrobiłem.

Pojechałem i oddałem nieszczęśliwego Duka.

No i ... oczywiście przekroczyłem budżet, ale akurat to nie powinno nikogo na forum dziwić :mrgreen:

i tak oto stałem się posiadaczem tego wspaniałego pióra : Waterma Expert, kolor czarny mat + srebro, stalówka F.

 

post-895-0-81275300-1330800295.jpg

post-895-0-25424600-1330800296.jpg

 

post-895-0-63264300-1330800297.jpg

post-895-0-08235600-1330800298.jpg

 

post-895-0-59654600-1330800299.jpg

 

pisząc nim czuję się tak, jak wtedy kiedy kupiłem pierwszy zegarek z duszą, Certinę DS Pilot Automatic...

 

ktoś kto już kiedyś pisał piórem, wie jak dużą sprawia to przyjemność.

ktoś, kto nigdy nie próbował... cóż... czas ucieka, warto spróbować...

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

Gratulacje Peacemaker - niech piórko dobrze i długo służy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expert to naprawdę dobre pióro za dobrą cenę - wg mnie to taki tańszy Allure tylko w dużo bardziej eleganckiej formie która było nie było naprawdę fajnie się prezentuje :D btw ile za niego zapłaciłeś? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z podjecia decyzji, ale w ostatnich latach watermany, pelikany te budżetowe i nie tylko, nie mówiąc już o Parkerze znacznie obniżyły loty. Ja dużo piszę i na placu boju z kilku firm pozostał Sheaffers. Mam kilka zawsze pod ręką, katuje je po kilka godzin dziennie, szczególnie Prelude jest tani i niezawodny, również z cienkopisząca stalówką F. Nie mam doświadczenia w przedziale ok 1K PLN

pozdrawiam wszystkich miłośników pisania piórem

Stanisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

jak napełniacie pióra z kałamarza to na stalówce zostaje resztka.

Jak wytrę szmatką - zostaje mniej, potem znowu i znowu ale zawsze trochę zostaje...

Jak to usunąć?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma może Parkera Duofold lub wcześniej miał? Bardzo podoba mi się ten Parker ale wcześniej chciałbym znać opinie osób, które miały okazje nim pisać...

 

Ja mam - tzn łącznie 5 Duofoldów :wink: (od takich po 80lat po najnowszą bursztynową szachownicę Centenial) - powiem tak - naprawdę świetne pióra - nie zawiedziesz się na pewno - piszą świetnie, śmigają po papierze aż miło i jakość wykonania naprawdę dobra (ale też okupione jest ceną - ok 1,6 - 1,7k zł uśredniając ceny). To co pokazujesz w linku to srebrny Duofold Esparto - naprawdę świetna sztuka - sam miałem okazję kiedyś dobrze kupić ale mi uciekł no i do tej pory tak jakoś się u mnie nie pojawił ale jakością na pewno nie odbiega od reszty - po za tym że kosztuje ok 3k zł za sam materiał z którego jest wykonany :wink: Co do stalówki jeszcze to są dosyć sztywne (18k) ale działają gładziutko więc nawet całkiem szerokie F pisze naprawdę fajnie ;)

 

Pytanie:

 

jak napełniacie pióra z kałamarza to na stalówce zostaje resztka.

Jak wytrę szmatką - zostaje mniej, potem znowu i znowu ale zawsze trochę zostaje...

Jak to usunąć?

 

To jest jedynie chyba kwestia wprawy :wink: no i tego czym ścierasz ten atrament - ja np używam mocno nasiąkliwych materiałów - polecam chusteczki higieniczne :wink: teraz moja krótka instrukcja:

 

1. Po napełnieniu wyciągam pióro z buteleczki

2. Wycieram korpus (uchwyt)

3. Wycieram dokładnie wszelkie nierówności korpusu (uchwytu)

4. To samo tylko że ze spływakiem (tzn wszelkie nadmiary itd)

5. Czas na stalówkę i tutaj wycieram najpier:

a)część przy korpusie

b)boki stalówki

c) (to o co pytasz) jednym pociągnięciem dosyć powolnym przejeżdżam wzdłuż nacięcia co sprawia że stalówka jest idealnie czysta :mrgreen:

____________

PS. Co do punktu 5c to zależy od stalówki np w powyższym przykładzie Duofolda jak i wszelakich innych piórach na luzie to zdaje egzamin celująco - wyjątkiem jest np moje Visconti Opera Club której tak za chiny się na da wytrzeć i trzeba po prostu po wytarciu boków wytrzeć nacięcie raz a szybko i to co zostanie na skrzydełkach grotu stalówki zetrzeć już powoli :)

 

(ale instrukcja xD aż normalnie się chyba klasyfikuje na "pomógł" :roll: :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam - tzn łącznie 5 Duofoldów ..... piszą świetnie, śmigają po papierze aż miło i jakość wykonania naprawdę dobra (ale też okupione jest ceną - ok 1,6 - 1,7k zł uśredniając ceny)....

Polecam gorąco ebay.de. Przy odrobinie cierpliwości można ustrzelić nowego Duofolda już za 130 euro. To sporo taniej niż podane wyżej 1600 zł.

 

Co do stalówki jeszcze to są dosyć sztywne (18k) ale działają gładziutko więc nawet całkiem szerokie F pisze naprawdę fajnie...

Czy w Parkerach szerokość stalówki F znaczy coś innego niż w takich np. Watermanach czy Pelikanach? W tych ostatnich F to stalówka cienka (z typoszeregu EF - F - M - B - BB i niekiedy 3B). Szerokość F jest w Pelikanach bardzo skromna, powiedziałbym obraźliwie nikczemna. Podobnie - raczej dużo gorzej - w Watermanach. Co zatem znaczy określenie "całkiem szerokie F" w odniesieniu do Parkerów? Oczywiście wiem, że szerokość F u różnych producentów może nie oznaczać fizycznie tego samego. Ale żeby F miało być czymś całkiem szerokim, to się nie spodziewałem.

A może po prostu jakieś przejęzyczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "całkiem szerokim F" miałem właśnie na myśli to że grubości stalówek różnych producentów nie są znormalizowane i u każdego co innego :wink: więc chodziło mi o to że jak na F jest całkiem szerokie :) Co do Duofoldów to że napisałem że tyle kosztują nie znaczy że je za tyle kupiłem :) za ani 1 nie dałem tyle co wołają u nas w sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie za odpowiedź :grin:


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ceny piór w polskich sklepach, to delikatnie mówiąc... przeginają. Waterman Serenite w większości sklepów w Warszawie kosztuje powyżej 3tys. Swoje kupiłem w sklepie we Francji u autoryzowanego dilera, za 1250zł.

 

To samo zrobiłem z Duofoldem Pearl & Black (Polska 1,6tys zł Francja- 800zł)

 

Pozdrawiam

Ariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.