Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę - czy ktoś może wie jak się ma stalówka B Pelikanie M150 do Pelikana Souverana M600? Chodzi mi o jej szerokość. Czy będą takie same czy jest różnica w grubości linii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Montegrappa Fortuna dołączyła do mnie - szukałem czegoś ze stalówką F - tu taka jest i na żywo wygląda pięknie. Fajna sprawa to wkręcany tłoczek.
c85232b2a0f4756d8e5826b5aaad2113.plist

a18596abb094d6c27a0dac6df0bde4a9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z m800 powinieneś być zadowolony, to naprawdę świetne pióro. Jedne z najlepszych jakie miałem. 
Natomiast co do Montegrappy powyżej, to mam model Ducale i niestety to moja ostatnia Montegrappa.

W moim przypadku pióro brudzi palce, ma mikropęknięcie w obudowie spływaka (wada produkcyjna), no i niestety po kilku dniach nieużywania stalówka jest sucha i wymaga rozpisywania. Ten drugi problem raczej nie jest wynikiem pierwszego ponieważ żony Parola ma to samo.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z m800 powinieneś być zadowolony, to naprawdę świetne pióro. Jedne z najlepszych jakie miałem. 
Natomiast co do Montegrappy powyżej, to mam model Ducale i niestety to moja ostatnia Montegrappa.
W moim przypadku pióro brudzi palce, ma mikropęknięcie w obudowie spływaka (wada produkcyjna), no i niestety po kilku dniach nieużywania stalówka jest sucha i wymaga rozpisywania. Ten drugi problem raczej nie jest wynikiem pierwszego ponieważ żony Parola ma to samo.

Moja pierwsza - zobaczymy - na codzień pisze Sailorem 1911 L i Montegrappa wyjęta po kilku dniach pisze bez problemu bez potrzeby rozpisywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 14:52, 70' napisał:

...Ten drugi problem raczej nie jest wynikiem pierwszego ponieważ żony Parola ma to samo.

 

Mam Parolę, złego słowa nie powiem, nawet polecam. Może to sprawa atramentu, Parola nie lubi się z bardzo nasyconymi (np. KWZ), ale z większością współpracuje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w moim nowym pelikanie m800 od razu załatwić wymianę stalówki. Pióro ma F a ja chcę B. Nie udało mi się od ręki takiego znaleźć. Czy ktoś ma doświadczenie z procedurą pelikana bezpłatnej wymiany w ciągu 4 tygodni od zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj najpierw jak przyjdzie i wypróbuj - europejskie pióra piszą dość mokro i grubo - może jednak ta ef-ka będzie dobra...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przy pewnej okazji jakieś 8 lat temu. Tak sobie mi się nim pisze/podpisuje. Kwestia taniego pióra? Głównie podpisuje papiery i się zastanawiam czy inwestując w coś trochę droższego będzie lepiej?

20200831_082023.jpg

20200831_082041.jpg

20200831_081935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej? Niekoniecznie. Mi akurat najlepiej pisze się tanim LAMY

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj najpierw jak przyjdzie i wypróbuj - europejskie pióra piszą dość mokro i grubo - może jednak ta ef-ka będzie dobra...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Nie będzie. Mam trochę pelikanów. Ale souverana żadnego więc rzeczywiście sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎31‎.‎08‎.‎2020 o 08:36, RoKoKo napisał:

Dostałem przy pewnej okazji jakieś 8 lat temu. Tak sobie mi się nim pisze/podpisuje. Kwestia taniego pióra? Głównie podpisuje papiery i się zastanawiam czy inwestując w coś trochę droższego będzie lepiej?

 

 

Z piórami jak z zegarkami, różnie to bywa, nie zawsze cena idzie za jakością pisania, większość droższych pisze jednak lepiej niż "szkolna półka". Trzeba porównać, wziąć do ręki. Są polskie Fora piórowe, można poczytać opinie o budżetowych piórach i jakieś sobie wybrać jako alternatywę dla Twojego Watermana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waterman to robi nawet niezłe pióra. Mam takiego, tyle, że w stali. Pisze się nieźle. Wiele zależy od atramentu zmień na np. Pelikana 4001, tanie a dobre. Używam do podpisywania, daje radę, a np. do tego samego pióra wleję szefera i lipa. Ledwo ledwo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 08:37, Hogg napisał:

Druga LAMY w moim piórniku :) Kolor w realu nie tak oczo... bitny ;) Takie światło.
Co powiem: pierwotnie użyty oryginalny atrament LAMY, pióro kiepsko podawało, stalówka drapała, przerywała pisanie. Wymiana na tłoczek, wlew chińskiego atramentu za 5 plnów (podrożał skubany :D) i.... Śmiga jak trzeba
b15134e514db79f78ff872db3e801a1e.jpg4aff5c5bead08bab71196e11ebd6e735.jpg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 

Mam takie pióro w tym samym kolorze i ze stalówką EF. Przesadziłem z nią, bo pisze sztywno jak gwóźdź. I tu zgadzam się z kwestią atramentu, z niektórymi nie chce w ogóle współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję najtańszego chińczyka i moje LAMY śmigają jak marzenie

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat najchętniej leje Montblanc i coraz częściej chodzi mi po głowie zakup MB 149 - muszę obejrzeć , przymierzyć się i podjąć decyzje.

509ebeb380772b08e6aa555ed71d49a7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam czasem do podpisów, bo uważam że do codziennego skrobania nieco za duży.
146 byłby idealny, ale i tak najczęściej piszę i rysuję teraz Pelikanem 1931 - Originals of their Time ze starówką zmienioną na oryginał z lat trzydziestych lub GvFC Classic

Piotrek


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michalop napisał:

Mam i używam czasem do podpisów, bo uważam że do codziennego skrobania nieco za duży.
146 byłby idealny, ale i tak najczęściej piszę i rysuję teraz Pelikanem 1931 - Originals of their Time ze starówką zmienioną na oryginał z lat trzydziestych lub GvFC Classic

Piotrek


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

Podchodziłem do 146 dwa razy i mimo najszczerszych chęci sprzedawałem, trochę za małe. Bardzo mi się podobają MB, ale jakoś nie ten rozmiar - nie piszę, że lubię olbrzymie pióra, bo np homo sapiens oversize jest dla mnie za duży, natomiast trochę mniejsze pióro, ze stalówką #6 jest idealne :)

aktualnie jadę równo tym zestawem (wiem, monotematyczne ;))

etui wykonane przez @Pepcioza

 

IMG_20200903_205823.thumb.jpg.7b0927eae8c6258ac4e071b7aaa41586.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak pelikan idzie do wymiany stalówki. Minimum 1,5 tygodnia a jak nie będą mieli B to do Niemiec i minimum miesiąc. Rozpłaczę się. Pióro fenomenalne. Powiem szczerze ma gdzieś taką duszę. Zupełnie inaczej je odbierz niż MB. Jakiś taki klimat vintage. Jakbym się przeniósł do lat 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 14:55, mandaryn44 napisał:

Waterman to robi nawet niezłe pióra. Mam takiego, tyle, że w stali. Pisze się nieźle. Wiele zależy od atramentu zmień na np. Pelikana 4001, tanie a dobre. Używam do podpisywania, daje radę, a np. do tego samego pióra wleję szefera i lipa. Ledwo ledwo.

 

 

Dokładnie tego atramentu używam od samego początku. Nie mam pióra na porównanie więc ciężko mi powiedzieć czy to wina marki lub klasy produktu.

Od wieków nie byłem w galerii, gdzie mają sklep LAMY żeby sobie potestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga tez solidne przepłukanie pióra. Ciepła woda z płynem do naczyń. Zamocz na moc w szklance. Potem przedmuchaj ustami - woda do ust i od strony gwintu mocno. Mi nawet mb tak się udało "naprawić" bo gdzieś nagle zaczął skrobać i kiepsko atrament podawać. Jak to nie pomoże to można do wody /pół szklanki/ dodać kilka kropel amoniaku ale śmierdzi niemiłosiernie. Jak i to nie pomoże to tylko serwis. Wymiana zespołu stalówki kiedyś w takim piórze płaciłem 40 zł ale to było ładnych parę lat.

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.