Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam, że przynajmniej częściowo przez Was i przez ten temat dzisiaj takie dwa się pojawiły 🙂

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Kaweco Sport zielone, ale się nim nie pochwalę bo zostało w pracy. Dziś się bawię Platinum Century, jestem zachwycony tym piórem już od ponad 2 lat.

 

IMG_20201031_150416.jpg

IMG_20201031_150423.jpg

IMG_20201031_150416.jpg

IMG_20201031_150423.jpg

Edytowane przez Mariux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LAMY Dialog 3- ładne, ale nie polecam do codziennego pisania.

 

e03aa4e84641bc8f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LAMY Dialog 3- ładne, ale nie polecam do codziennego pisania.
 

Dialog zawsze mnie jarał. Źle się pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem napalony na ten model LAMY, teraz już bym go nie kupił. Pióro jest zaprojektowane do jednorazowych podpisów, za grube do wygodnego, dłuższego pisania. Mimo kosmicznej technologii zamknięcia, zasycha (bez znaczenia jaki atrament zalany jest) po dwóch dniach, trzeba rozpisywać. Robi wrażenie na spotkaniach ale ogólnie nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeeh, dzięki za odp. To, że za grube, to nie problem, bo ja właśnie piórem tylko podpisuję lub parafy stawiam, ale zasychanie to lipa... swoją drogą dziwne, bo ten model kupę lat jest ma rynku i był przecież liftingowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota osobiście nie mam, ale wielokrotnie nim pisałem, polecę go bardziej niż to LAMY. Czemu kupiłem LAMY a nie Pilota ? Bo Pilot mimo, że wygodniejszy w uchwycie nie przemawia do mnie tym systemem długopisowym, jak w chińczykach. Ale samo pióro jest bardziej ergonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamy mam, ale zwykle Safari... Najlepsze i niezawodne. Sztuk dwie ;) Mam jeszcze Parkery, ale jakością odbiegają od LAMY

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lamy Safari, ale nie mogłem się przyzwyczaić do wyprofilowanego uchwytu to mi bardzo przeszkadzało w tym piórze. Dałem synowi on się uczy pisać i trzymać poprawnie pióro, u niego się sprawdza. Ja trzymam pióro pod różnym kątem, z Lamy tak nie potrafię. Poza tym to bardzo udane pióra w miarę tanie i solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Hogg napisał:

A jak się ma do Pilota Capless'a?

Hogg
 

Jest gruby ale pisze się nim fantastycznie. Stalówka jest maślana i gładko sunie po papierze. Najwięcej wypisałem 3 strony formatu A4 jednym podejściem i nie zauważyłem dyskomfortu. Pióro jak i stalówka zrobione są z wysokiej jakości materiałów, jest bardzo solidne. Jedyny mankament to mały tłoczek na atrament. Trzeba dość często napełniać. Polecam jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
17 godzin temu, Topaz napisał:

Pilota osobiście nie mam, ale wielokrotnie nim pisałem, polecę go bardziej niż to LAMY. Czemu kupiłem LAMY a nie Pilota ? Bo Pilot mimo, że wygodniejszy w uchwycie nie przemawia do mnie tym systemem długopisowym, jak w chińczykach. Ale samo pióro jest bardziej ergonomiczne.

O jakich chińczykach-prekursorach piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

egzo18 - rozumiem, że to było do Topaza?

Zawsze wydawało mi się, że Pilot był pierwszy, Być może Topazowi chodziło o Platinum Curidas? Budżetowa alternatywa dla Caplessa, ale nie chińczyk i nie prekursor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, norbie napisał:

egzo18 - rozumiem, że to było do Topaza?

Zawsze wydawało mi się, że Pilot był pierwszy, Być może Topazowi chodziło o Platinum Curidas? Budżetowa alternatywa dla Caplessa, ale nie chińczyk i nie prekursor.

Tak tak.

Do niego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, colector napisał:

Jest gruby ale pisze się nim fantastycznie.

Potwierdzam w 100%, najlepiej piszące pióro jakie miałem i bardzo wygodne.

IMG_20201102_144909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbie, @egzo18, miałem na myśli chińskie i nie tylko długopisy, które aktywuje się wciskaniem przycisku, ja wolę w długopisach i piórach inne systemy. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O długopisach to ja nie wiem nic.

Ja siedzę w piórach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, egzo18 napisał:

O długopisach to ja nie wiem nic.

Ja siedzę w piórach :)

Ja również siedzę w piórach, ale faktem jest że czasami trzeba pisać długopisem np. na drukach pocztowych, żeby odbiło kopię. Poza tym nie każdy papier dobrze przyjmuje atrament, zwłaszcza zeszyty słabej jakości o małej gramaturze, wtedy pióro przebija na drugą stronę i lepiej pisać długopisem 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papier złej jakości radą jest pióro dawkujące mało atramentu.

Capless ze stalówką F idealny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.