Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Co polecacie za około 600zł? Pióro do użytku codziennego. Żeby się fajnie i lekko pisało i od razu bardzo proszę o polecenia miejsca, w którym tak owe można kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli traktujesz tylko jako narzędzie to LAMY. Gdzie? Wpisz w szukajke, jest w sklepach

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Polecam Platinum 3776 ze stalówką M, może ciut drożej niż 600 zł ale jak dla mnie super do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konradl, więcej szczegółów, ale polecę Cross ATX albo Pelikan M205. A Ty czarnego koloru nie znosisz może, albo wolisz pisać ciężkim piórem ? Zajrzyj w Krakowie do twojepioro.pl kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorznip

Dzięki za rekomendację. Bardzo podoba mi się w tej wersji:

image.thumb.jpeg.f7a16f6b1340d6173a65dc65c3f4db6e.jpeg
 

@Topaz

Dziękuję za rekomendację sklepu. Jeśli chodzi o samo pióro to podoba mi się stylistyka pióra powyżej. Bardzo podoba mi się również wygląd np. zielonego Montegrappa Armonia. Ale oprócz walorów estetycznych i tego, że bardzo lubię ciężkie przedmioty, bo zayczajnie masywne wydaje mi się w miarę porządne to nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze pióra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PLATINIUM 3776 ze zdjęcia to lekkie pióro. Jak lubić cięższe, to  polecam VISCONTI serii Rembrandt . Perfekcyjna pióra, stalówki i jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, za radami powyżej, że na pierwszy ogień pójdzie Visconti Rembrandt. Zobaczymy, jak to się rozwinie dalej. Polecacie jakiś konkretny papier/zeszyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradl napisał:

Doszedłem do wniosku, za radami powyżej, że na pierwszy ogień pójdzie Visconti Rembrandt. Zobaczymy, jak to się rozwinie dalej. Polecacie jakiś konkretny papier/zeszyty?

Budżetowy rhodia, top po którego zastosowaniu nie wrócisz do innego to Tomoe River, ew. Midori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszedłem do wniosku, za radami powyżej, że na pierwszy ogień pójdzie Visconti Rembrandt. Zobaczymy, jak to się rozwinie dalej. Polecacie jakiś konkretny papier/zeszyty?

Ja od dłuższego czasu używam notatników Archies Calligraphy i mogę polecić - papier rewelacja, notatnik szyty a do tego genialna skórzana okładka. Używam notatników w kratkę i linie ale są jeszcze w kropki i czyste.
37ff4976a4a96caefea5b3c48928cd4c.jpg
2e7937f40d3585c7f57067dc637be03c.jpg
55f2857295b1a154d37076250d677e68.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafiros

Dzięki za cynk. Pióra to Lamy i Waterman? Polecasz? Używasz nabojów czy tłoczka? W ogóle to jak z uniwersalnością nabojów pomiędzy różnymi piórami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drugie to sailora obstawiam. Inna klasa niż obecne watermany.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sailor 1911 Large - świetne pióro. Używam tłoczka - drugie to świeży zakup Lamy. Też dobre pióro do szybkiego pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, konradl napisał:

@rafiros

Dzięki za cynk. Pióra to Lamy i Waterman? Polecasz? Używasz nabojów czy tłoczka? W ogóle to jak z uniwersalnością nabojów pomiędzy różnymi piórami?

 

Z uniwersalnością jest różnie.

 

P.S. Pierwszj tabelki nie potrafię powiększyć...

 

 

pioromaniak.blogspot.com - 2013-01-18 - 14h-50m-49s.jpg

specyfikacja-naboi.png

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde pióro zawsze przychodzi z chociaż jednym nabojem czy też tłuczkiem.  Strzykawka i igła za 20 groszy załatwiają sprawę napełniania na lata.

Edytowane przez GoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

Sprawdzony patent. I nieograniczony wybór atramentów, w przeciwieństwie do naboi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezenty mikołajkowe na jutro. 

_20201205_144041.JPG

_20201205_144323.JPG

_20201205_144550.JPG

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 159, świetne pióro. Mam 3 i każdy kolor lubię. Stalówki maja jak po japońskiej kontroli jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do jakości w przypadku tego pióra jest rewelacyjny. Stalówka pisze super gładko. Wiadomo, że jest to produkt mocno wzorowany na pewnym znanym piórze znanej marki.  Rozmiar jest spory, ale za ok. 15 zł można się przekonać czy nam pasuje. Na początek "piórowej drogi" w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dobre rzeczy piszecie o tym Jinhao, że nie odmówiłem sobie zakupu w dwóch kolorach za śmieszne pieniądze


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 18:52, rafiros napisał:


Ja od dłuższego czasu używam notatników Archies Calligraphy i mogę polecić - papier rewelacja, notatnik szyty a do tego genialna skórzana okładka. Używam notatników w kratkę i linie ale są jeszcze w kropki i czyste.
37ff4976a4a96caefea5b3c48928cd4c.jpg
2e7937f40d3585c7f57067dc637be03c.jpg
55f2857295b1a154d37076250d677e68.jpg

 

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem tego notesu i szczerze polecam go wszystkim entuzjastom dobrego papieru. Notes zawiera 96 stron (48 kartek) papieru o gramaturze 100g, formatu A5, bardzo dobrej jakości. Używałem już kilkunastu atramentów i z każdym doskonale współpracuje, nie występuje pajączkowanie czy przebijanie, bez problemu można pisać po obu stronach kartki (nawet stalówka do kaligrafii 2 mm minimalnie przebija). Notes jest szyty ręcznie, co umożliwia jego rozłożenie na płasko w każdym miejscu.  Pisanie w nim sprawia dużą przyjemność.

 

Polecam też notesy Rhodia i zeszyty Oxford. Dobry papier to podstawa, co z tego że posiadamy super pióro, atrament o dobrym przepływie, jeżeli używamy papieru słabej jakości o małej gramaturze, to może nas tylko zniechęcić do pisania piórem. Przecież nie chcemy pisać długopisem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mariux napisał:

 

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem tego notesu i szczerze polecam go wszystkim entuzjastom dobrego papieru. Notes zawiera 96 stron (48 kartek) papieru o gramaturze 100g, formatu A5, bardzo dobrej jakości. Używałem już kilkunastu atramentów i z każdym doskonale współpracuje, nie występuje pajączkowanie czy przebijanie, bez problemu można pisać po obu stronach kartki (nawet stalówka do kaligrafii 2 mm minimalnie przebija). Notes jest szyty ręcznie, co umożliwia jego rozłożenie na płasko w każdym miejscu.  Pisanie w nim sprawia dużą przyjemność.

 

Polecam też notesy Rhodia i zeszyty Oxford. Dobry papier to podstawa, co z tego że posiadamy super pióro, atrament o dobrym przepływie, jeżeli używamy papieru słabej jakości o małej gramaturze, to może nas tylko zniechęcić do pisania piórem. Przecież nie chcemy pisać długopisem ;)

 

racja, tylko taki notes nie może majątku kosztować :)

ja korzystam z zeszystów typu brulion 160 kartek na zasadzie kalendarza prowadzę swoje codzienne zapisy. dla mnie stosunek cena/jakość jest ok. wiadomo papier ma duuuże znaczenie ale są tańsze sposoby dobrego pisania :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.