Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

 
racja, tylko taki notes nie może majątku kosztować
ja korzystam z zeszystów typu brulion 160 kartek na zasadzie kalendarza prowadzę swoje codzienne zapisy. dla mnie stosunek cena/jakość jest ok. wiadomo papier ma duuuże znaczenie ale są tańsze sposoby dobrego pisania

Ja kupuje Archies Calligraphy 240 kartek w promocji po około 66 zł za sztukę. Jak jest promocja to kupuje kilka sztuk i mam na dłuższy czas. Taki notatnik starcza mi na 3 miesiące czyli nie wchodzi bardzo drogo a jakość jest na prawdę na wysokim poziomie o przyjemności pisania nie wspomnę. Jedynie skórzana okładka faktycznie była droga ale to jednorazowy wydatek i tylko zmieniam w niej notatniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja za swój brulion płacę ok 20 zeta. Cieszy mnie niezmiernie - zwyczajny a dobry :) i pełno treści na koniec roku w nim zawieram :) na półce niczym roczniki stoi ich już kilka :)

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe u mnie zeszyt robi za kalendarz - planer dnia :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tego taki kalendarz z każdym dniem osobno na stronie. Ale nie przywiązuje wagi do modelu. Ma być wygodnie, pisze w nim wszystkim co jest pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie Moleskina, do cieńszych stalówek i oxforda 90 gram do grubiej piszących. Oxfordy są świetne pod tym względem. Nic nie przebija papieru, zadnych pajączków, strzępienia czy prześwitywania, nawet jak pióro podaje dużo atramentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 19:55, mandaryn44 napisał:

A niedyskretnie zapytam co Wy zapisujecie w tych notatnikach ?

Od danych statystycznych dot. życia, hobby, sportu itp. po prywatne zapiski, dosłownie wszystko co w przyszłości wykorzystam, byle był pretekst do pisania piórem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. W sumie byle był pretekst. Ja na szczęście służbowo używam pióra, a właściwie kilku, i dlatego nie mam takiego notesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mandaryn44 napisał:

No tak. W sumie byle był pretekst. Ja na szczęście służbowo używam pióra, a właściwie kilku, i dlatego nie mam takiego notesu.

Służbowo też używam, codziennie podpisuję kilkadziesiąt pism, ale w domu też mam potrzebę pisania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Taki eksperyment z Chin przyszedł, tylko stalówkę źle kliknąłem, ale ciekawie się nią pisze.

Pióro za parę groszy ale bardzo dobrze wykonane, całe ze stali, solidne i ciężkie. Zamawiam jeszcze jedno B)

 

IMG_20201222_152440.thumb.jpg.959697fc6e4ab48ac26702a550b4b586.jpgIMG_20201222_152424.thumb.jpg.7d0b135bdc730d755e37907e346bf549.jpgIMG_20201222_152311.thumb.jpg.8fc3c8296d089dfe6b60caa964d1678c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nie, normalnie tłoczek na atrament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak na chińczyka wysoko...

gratulacje znaleziska... świetnie :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na konwerter (tłoczek) to jest i na naboje, to ten sam system przecież. Chyba, że jest system wbudowany na stałe. Według mnie im bardziej ciężkie pióro tym gorzej do pisania - łapa szybciej się męczy. Ale widzę, że dużo osób łączy wagę z solidnością i jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
2 godziny temu, opiotr napisał:

Jak jest na konwerter (tłoczek) to jest i na naboje, to ten sam system przecież.

Tak wiem o tym.

2 godziny temu, opiotr napisał:

Według mnie im bardziej ciężkie pióro tym gorzej do pisania - łapa szybciej się męczy.

Według mnie również, ale ja nie zapisuję piórem całych stron, robię tylko zapiski lub się podpisuję, więc ciężkość nie gra tu żadnej roli.

2 godziny temu, opiotr napisał:

Ale widzę, że dużo osób łączy wagę z solidnością i jakością...

Być  może źle się wyraziłem, po prostu to pióro za 20 złotych wygląda naprawdę solidnie i dobrze! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od pewnego czasu korci mnie rozpoczęcie przygody z piórem. Na razie nie zdecydowałem się na konkretny zakup.

W rodzinnych drobiazgach leży natomiast pióro marki Garant - o której nigdy nie słyszałem :-). 

Wykonane jest z plastiku, okucia nie wyglądają najlepiej, natomiast stalówka jest złota.

Czy wiecie coś o tej marce, czy warto próbować "uruchomić" to pióro, żeby sprawdzić czy pisanie piórem to jest to, czy raczej szkoda czasu?

Dziękuję i pozdrawiam. 

20201226_163904.jpg

20201226_164045.jpg

20201226_163946.jpg

20201226_163922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie są opisy piór z NRD serii Matador Garant. Skoro złota stalówka to pewnie jakaś lepsza seria była,  na początek wymocz w miękkiej wodzie z płynem do naczyń,  ew. zadzwoń do jakiegoś serwisu - magika od piór. Jest ich kilku w kraju,  na pewno doradzą czy warto spróbować reanimować i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że swojej strony polecam zacząć przygodę,  zwłaszcza jak masz takie cacko.

dokup tylko dobry atrament:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pióro pewnie będzie lepiej pisać niż dzisiejsze premium. Tylko mocno bym się obawiał o stan woreczka myślę, że jeżeli pióro przez kilkanaście lat było nieużywane to należałoby je dać na przegląd do któregoś 'pendoctora' ale na początek można przetestować z samą wodą czy zasysa i nie cieknie. Z drugiej strony to pióro jest chyba dziewicze to trochę jak zegarkami może warto je zachować w gablotce a do pisania kupić jakieś że sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GoBo napisał:

W necie są opisy piór z NRD serii Matador Garant. Skoro złota stalówka to pewnie ...

 

2 godziny temu, pk_kamil napisał:

że swojej strony polecam zacząć przygodę,  zwłaszcza jak masz takie cacko.

dokup tylko dobry atrament:)

 

Godzinę temu, opiotr napisał:

Twoje pióro pewnie będzie lepiej pisać niż dzisiejsze premium. Tylko mocno bym się obawiał o stan woreczka myślę ...

 

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi i informacje.

Z tego co ustaliłem, pióro było używane ale ostatni raz około 40 lat temu.

Kupię atrament, poczytam trochę na ten temat w internecie i spróbuje sprawdzić czy da się je przywrócić do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Calisch napisał:

 

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi i informacje.

Z tego co ustaliłem, pióro było używane ale ostatni raz około 40 lat temu.

Kupię atrament, poczytam trochę na ten temat w internecie i spróbuje sprawdzić czy da się je przywrócić do życia.

trzymamy zatem kciuki i... pochwal się jak idzie Tobie nim pisanie, bo że dobrze to pewne - SOLIDNE pióro, pytam jednak o Twoje odczucia. Te pióro to jak rodzinny relikt :):):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że to pióro 'tłokowe' to przynajmniej nie ma co się obawiać o rozsypanie woreczka. Stalówka chyba bez irydu to pewnie też nie będzie tak gładko pisała po papierze jak dzisiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, opiotr napisał:

Teraz zauważyłem, że to pióro 'tłokowe' to przynajmniej nie ma co się obawiać o rozsypanie woreczka. Stalówka chyba bez irydu to pewnie też nie będzie tak gładko pisała po papierze jak dzisiejsze.

Tak, tłoczek się przesuwa, ale zauważyłem w środku resztki zaschniętego, sproszkowanego atramentu.

Mam obawy czy da się jakimiś domowymi sposobami reaktywować to pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Calisch napisał:

Tak, tłoczek się przesuwa, ale zauważyłem w środku resztki zaschniętego, sproszkowanego atramentu.

Mam obawy czy da się jakimiś domowymi sposobami reaktywować to pióro.

Chłodna, przegotowana woda w szklance, kropelka (jedną) płynu do mycia naczyń i umieszczasz tam pióro na całą noc, najlepiej naciągając do woreczka ta ciecz. Rano kilka razy popomuj i wyprozniaj zbiorniczek, wszystko wyjdzie. Potem kilka razy czysta wodą i gotowe.

Woda musi być przegotowana (destylowana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Chłodna, przegotowana woda w szklance, kropelka (jedną) płynu do mycia naczyń i umieszczasz tam pióro na całą noc, najlepiej naciągając do woreczka ta ciecz. Rano kilka razy popomuj i wyprozniaj zbiorniczek, wszystko wyjdzie. Potem kilka razy czysta wodą i gotowe.

Woda musi być przegotowana (destylowana)

widzę,  że domowe sposoby są sprawdzone:) kiedyś w podobny sposób reaktywowałem do życia swoje stare pióro:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.