Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by była jakaś fajna cenka to może i ja bym się z wielką chęcią dołączył :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko: Namiki Falcon kosztuje w sklepach internetowych 125-140 USD, przesyłka ok. 30 USD. Przy obecnym kursie wychodzi tylko trochę więcej niż pierwszy lepszy metalowy długopis w papierniczym w centrum miasta;)


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee 30 $ za wysyłkę - przesada

maksymalnie 20 $ i to z ubezpieczeniem

na ebayu jest kilku renomowanych sprzedawców , niektórzy mają autoryzację

Pilot/Namiki np. ten:

http://cgi.ebay.com/NEW-Namiki-Falcon-Coll...1QQcmdZViewItem

 

przeglądam jego sklep od czasu do czasu tani nie jest ale też nie najdroższy

ma niezłą renomę, czasem niezłe wyprzedaże

na terenie kontynetalnych stanów USA wysyłka gratis, gdyby był ktoś na miejscu i zamówił

miałoby to sens, zero cła i vatu, bez kosztów wysyłki, przy tym kursie dolara to falcon

jest Wasz za mniej więcej 300 PLN


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za link.

Zastanawiam się teraz nad możliwością naliczenia cła w przypadku jednej przesyłki z 5 piórami a ew. 5 przesyłkami z 1 piórem. Jeżeli rzeczywiście znajdziemy wysyłkę za $20, może nie ma sensu zbiorowe zamówienie, ryzyko oclenia wzrasta, a i tak musielibyśmy potem w Polsce sobie nawzajem powysyłać pióra. Nie wiem co na to zainteresowani, może po prostu napisać do sprzedawcy (mogę się tym zająć) jakiego rabatu udzieliłby na samo pióro przy zbiorowym zamówieniu, ale indywidualnych wysyłkach?

Sorry że nie na PM, ale rzecz dotyczy co najmniej 5 osób, a może i innym się przyda.


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA będe od 28 kwietnia tyle że lece tam na 2 spotkania co zajmie mi 4 dni, i nie za bardzo będe miał czas na wysyłki dlatego też poszukam jakiegoś stacjonarnego sklepu. W miare możlwości moge kupić pare szt dla forumowiczów, do piór w bagażu w końcu żaden celnik nie powinien się przyczepić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli mamy jakiś tydzień na decyzję? Napisałem w tej chwili do fountainpenshospital i nibs.com, już wcześniej się z nimi kontaktowałem, dobre opinie, dobry kontakt, zobaczymy czy dadzą rabat. Nie orientuję się w cenach / dostępności Falcona w sklepach stacjonarnych, RRP to $170, czyli jeżeli rzeczywiście tyle kosztuje, to przy dobrej cenie w sklepie internetowym, wysyłce do Polski i nawet ocleniu i tak by się opłacało, tyle że oczywiście przez Kolegę Forumowicza szybciej i bezpieczniej.


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo tylko nie zapomnijcie o mnie :D

Timeless jak byś był taki dobry i podesłał link do sklepu z którego byśmy brali pióra żeby już coś konkretnie wybrać, to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by się decydował to do 27 do godzin wieczornych, musiałbym wiedzieć ile szt tego w wypadku znalezienia sklepu zakupić, podcza delegacji będe raczej nieuchwytny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fountainpenhospital.com/Index_S...se/showcase.asp

lub tutaj:

http://www.nibs.com/NamikiFalconPage.htm

W tych sklepach udzielono mi informacji, że wysyłka do Polski jest możliwa, w pierwszym za $31, w drugim uzależniona od odpowiedzialności sprzedawcy za losy przesyłki (podano mi szeroki przedział cen). Do obu sprzedawców napisałem z pytaniem o rabat, jak odpowiedzą, natychmiast zapostuję. Poza tym pióro jest dostępne jeszcze w wielu sklepach:

http://www.worldlux.com/cgi-bin/navigate.c...ct=&filter=

http://www.joonpens.com/Namiki_Falcon%20Collection_pens.html


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ceny we wszystkich sklepach są bardzo do siebie zbliżone, więc z mojej strony wybór sklepu nalezy do was. Osobiscie nie miałem żadnego doświadczenia z tymi sklepami więc nie chce się wypowiadać który wybrać najlepiej.


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam odpowiedź od Fountain Pen Hospital, tłumaczenie chyba nie będzie konieczne, jednak w razie czego służę pomocą:

We can make the price $128 for 5 or more pens. It would save you significantly in shipping cost if the pens can be shipped together as the shipping cost only goes up approximately $5 for each additional pen, after the first pen.


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest tu kilku znawców tematu, więc poproszę o radę. Szukam nowego pióra dla siebie. A że pióra uwielbiam, mam trochę sprecyzowanych wymagań.

 

Co mieć MUSI:

1. Zakręcana skuwka.

2. Tłoczek (zdecydowanie najlepiej zintegrowany, choć jeśli coś mnie znokautuje, to przeboleję taki nabojowaty...)

3. Generalnie nie lubię złota. Ale ciężko w moim budżecie o pióra bez złoceń, więc na śladowe ilości na stalówce mogę się zgodzić...

 

No właśnie budżet 300-400 zl lub równowartość w walucie obcej. Pióro ma być do codziennych, studenckich notatek. Stalówkę chciałbym raczej cienka- pewnie F.

 

Może być ciężkie i grube, nawet lepsze byłoby takie, niż delikatne. Byłoby miło móc je pomacać przed zakupem w internecie.

 

Mam kilku faworytów:

Pelikan M215, Pelikan M405, ewentualnie Waterman Charleston (tu brak tłoczka doskwiera).

 

I moje pytania:

Czy jest coś bardziej godnego uwagi w moim przypadku?

Czy może skupić się na wymienionych piórach? A jeśli tak, to czy warto dopłacić do droższego Pelikana? (Tańszy nie ma złoceń ;) )

 

Mam nadzieję, ze da się coś z tego zrozumieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Tańszy nie ma złoceń

 

Różnią się nie złoceniami ale głównie stalówką ;)

 

Pelikan M215, Pelikan M405, ewentualnie Waterman Charleston (tu brak tłoczka doskwiera).

 

Z tych 3 wg mnie Pelikan 405 - btw Waterman na luzie może mieć tłoczek (koszt paru zł) tyle że nie jest zintegrowany ale jako konwerter zamiast naboi :)

 

Czy jest coś bardziej godnego uwagi w moim przypadku?

 

Jeszcze możesz się podpiąć pod to powyższe zamówienie na jakieś Namiki ale Pelikan też super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dwa Pelikany różnią się materiałem stalówki. Gdyby M405 wyglądało jak 215, nie zastanawiałbym się ani chwili dłużej. Po prostu odzywa się moja awersja do złoceń i tylko to mnie powstrzymuje.

 

A konwerter... Prawie jak tłoczek. Prawie robi wielką różnicę. Chyba nie podoba mi się aż tak bardzo, żeby to w tym przypadku przeboleć;)

 

Wizualnie dla mnie zdecydowanie 215 wygrywa. Czy różnica między stalówkami będzie aż tak bardzo odczuwalna, żeby wybierać rozsądkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wklejam odpowiedź od Fountain Pen Hospital, tłumaczenie chyba nie będzie konieczne, jednak w razie czego służę pomocą:

We can make the price $128 for 5 or more pens. It would save you significantly in shipping cost if the pens can be shipped together as the shipping cost only goes up approximately $5 for each additional pen, after the first pen.

 

Jak dla mnie bomba :)Czy to znaczy że zaczynamy zbierać zamówienia? ;)

 

jak dla mnie to wstepnioe piszę sie na Namiki ze stalówką m. ALe jeszcze przy składaniu zamówienia potwierdzę.


Patryk
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę na Namiki Falcona ze stalówką M. :mrgreen: Dam jeszcze odpowiedź, bo może wezmę dwa, a drugie z F-ką. Ale to jeszcze podam za dwa dni.

 

A da sie też Sailora zamowić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, żeby nie robić 10 stron pod tytułem "paru gości chce sobie kupić pióra u Wuja Sama" :grin: wysyłam PM do Kolegi KrisJR z zapytaniem o szczegóły techniczne jego ewentualnej pomocy w zakupie. Odpowiedź (jeżeli dostanę w ciągu paru dni) przekażę tu w formie posta. Wtedy zainteresowani będą mogli zadecydować, czy zamawiamy przy pomocy Kolegi czy też sami ze sklepu. W tym drugim wypadku proszę o PM jakie pióro zamawiać i kiedy, wtedy pomyślimy jak to rozegrać. Ja jeszcze nie wiem czy się zdecyduję, wyniknęły pewne inne kwestie, nie-zegarkowe :smile:


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie chyba jednak teraz nie wypali :? dokładnie tak jak u Timeless'a trochę się pokomplikowało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióro nie zegarek, nie ucieknie :grin: Cóż, światowe hobby, polskie zarobki (mówię o sobie) :smile:


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światowe hobby, polskie zarobki (mówię o sobie)

 

Widać nie tylko o sobie ;) my studenci też nie mamy kokosów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to szkoda. Bo się zaczynam przekonywać do Sailora Sapporo ;) Ale piszcie jak się sprawa rozwijać będzie. Ewentualnego zamówienia nie chciałbym przegapić. Nie spieszy się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet gdybym teraz odpuścił, w czerwcu wrócę do tematu, poza tym jeżeli uznamy, że zamówienie zbiorowe naraża nas na cło, może zdecydujemy się pojedynczo? Wymieniony przeze mnie sklep wywarł na mnie dobre wrażenie, kontakt jest świetny, a obiecany rabat myślę wchodziłby w grę, może trzeba zaproponować sklepowi jakieś hasło, każdy kto dokona zamówienia na własną rękę w przeciągu np. 2-3 tygodni i poda hasło, zapłaci mniej. Powinni pójść na to.


Omega-Hamilton-Delbana-Seiko-Citizen-Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.