Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

widzę,  że domowe sposoby są sprawdzone:) kiedyś w podobny sposób reaktywowałem do życia swoje stare pióro:)

Bo to najlepszy sposób , który prawie zawsze zadziała
Jak on zawiedzie to zostaje myjka ultradźwiękowa ale to już tylko chyba u fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 15:28, Kwiatek napisał:

Taki eksperyment z Chin przyszedł, tylko stalówkę źle kliknąłem, ale ciekawie się nią pisze.

Pióro za parę groszy ale bardzo dobrze wykonane, całe ze stali, solidne i ciężkie. Zamawiam jeszcze jedno B)

 

 

Pokażesz gdzie i po ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafiros napisał:


Bo to najlepszy sposób , który prawie zawsze zadziała emoji12.png
Jak on zawiedzie to zostaje myjka ultradźwiękowa ale to już tylko chyba u fachowca.

dokładnie, wyższa szkoła jazdy - i droższa;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie wrażenie, że odkąd pojawił się wirus jest jeszcze mniej okazji do pisania piórem? 

Edytowane przez iza121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie - częściej siedzę w domu i mam komfortowe warunki do pisania, w zasadzie przestałem używać długopisów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stierlitz napisał:

Wręcz przeciwnie - częściej siedzę w domu i mam komfortowe warunki do pisania, w zasadzie przestałem używać długopisów.

U mnie pewnie tak jest, bo w domu nie piszę, a właśnie głównie w pracy, a w pracy same telekonsultacje i wszystko praktycznie elektronicznie się porobiło 😑 pióra od marca leżą praktycznie nie używane i zasychają 🤐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, zgadzam się z przedmówcą :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Siewca napisał:

Witam

 

Pewnie się kręci tym dziabągiem na górze z pierwszego zdjęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję już znalazłem na YT. Kupiłem to pióro i ni cholery nie wiedziałem że może tak to się ładować. Odkręca się tył wyciąga tłoczek jak strzykawkę i dopiero teraz wkłada się do butelki z atramentem. Następnie wciska się tłok, jak dojdzie się do końca tłoczek przepuszcza atrament i zaciąga go do wnętrza korpusu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego postu sprzed kilku dni, chciałbym pokazać efekt reaktywacji piora, które jak ustaliłem przynajmniej 49 lat przeleżało w szufladzie.

W zbiorniczku było sporo zaschniętego atramentu, miał postać proszku, stalowka i splywak tez były brudne.

Zgodnie z Waszymi radami odmoczylem je w przefiltrowanej wodzie z kroplą płynu do mycia naczyń. Po kilku godzinach namaczania udało się je rozebrać i moczyć dalej pojedyncze elementy. Dzisiaj je wypłukałem i wyczyściłem. Po złożeniu napełniłem atramentem i ku memu zaskoczeniu wszystko działa bez zarzutu.

Stalowka ma grubosc M, ale jest miękka, linia ma zmienna grubosc. Raczej nie nadaje się do codziennego używania, ale fajnie ze się udało.

Dziekuje za rady i pozdrawiam.

20210106_105148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, nie dopuść by zaschło 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że się tak dobrego efektu nie spodziewałem. EXTRA. Gratuluję. No i piękna pamiątka :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pk_kamil napisał:

Powiem szczerze, że się tak dobrego efektu nie spodziewałem. EXTRA. Gratuluję. No i piękna pamiątka :)

Dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim skromnym zestawem piór. Pierwsze z nich to Platinum Prefounte ze stalówką M. Pióro i atrament w kolorze Night Sea. Drugie natomiast to chińskie HongDian 1850. Pióro przyszło razem z tłoczkiem, natomiast o dziwo pasują do niego naboje Parkera. 

 

 

_IMG_20210115_115935058.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarło do mnie z Japonii pióro Pilot Capless Fermo, kolor Dark Blue, stalówka F 18K.

Od typowych Caplessów różni się systemem wysuwania stalówki, zamiast przycisku jest przekręcana końcówka.

Niestety w zestawie nie było konwertera, wiec musiałem je wypróbować z firmowym nabojem, z trochę bladym niebieskim atramentem.

Pisze się bardzo przyjemnie, lekko, stalówka mimo, że jest cienka nie drapie papieru.

Minęła chwila od otwarcia paczki, wiec jeszcze trudno o zdecydowaną opinie, choć pierwsze wrażenie przyjemne. Samo pióro prezentuje się dobrze, jest dość ciężkie, bardzo solidnie wykonane.

20210122_200909.jpg

20210122_201110.jpg

20210122_201136.jpg

20210122_201236.jpg

20210122_201259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne i ciekawe:) choć niestety nie w moim stylu, lubię tradycyjne stalówki:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pk_kamil napisał:

Ładne i ciekawe:) choć niestety nie w moim stylu, lubię tradycyjne stalówki:)

Nie da się ukryć, że Caplessy to dziwadła:-). Pisze się nim znakomicie, a za jakiś czas może się skusze na pioro o tradycyjnej formie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne i ciekawe:) choć niestety nie w moim stylu, lubię tradycyjne stalówki:)

Mam dokładnie to samo.
Dzisiaj miałem okazje podziwiać Montblanc 149 i 146 - i już wiem jakie będzie moje kolejne pióro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w temacie MB 😉

IMG_20210123_194349.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to są pióra... tradycyjne i zakręcane :)

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lamy Al-Star. Mam kilka, w różnych kolorach i pisze się nimi znakomicie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A u mnie kolejne pióro (no premium!) ;)

Jakiś czas temu zachciało mi się pióra all black i kolejny fajny chińczyk dojechał. Nie ma się do czego doczepić naprawdę...

 

C66475C8-26F9-49AE-AA1F-A57E22FC06E1.thumb.jpeg.09eec525a61975a7ae08469674a0a839.jpeg

 

63E48CFC-1B24-4215-89FE-A3E2ACF72C30.thumb.jpeg.b774f329b6a812c12711b830519ab3d0.jpeg

 

83FBA1D3-155D-4ABA-A9A8-A0B0CF705BDB.thumb.jpeg.c14b51b1d2c5dddf2df9790f793ffe20.jpeg

 

0FCC56A8-3F60-4AF3-AF32-8ABBED3ED9AE.thumb.jpeg.1ef19b07f086b84910d400990806c7e5.jpeg

 

A31C3305-606D-4509-A823-C02C7A8D3110.thumb.jpeg.0c2ece13724483a63a34f1941de70c87.jpeg

 

95141081-A913-4A2D-A842-637CB75124F8.thumb.jpeg.b26688a676de420c49f20021234b4b0e.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.