Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, GoBo napisał(-a):

Wygooglaj "pióro kulkowe  na zwykłe naboje" , moje pisze jak M i starcza na dłuuuugo, a potem wystarczy nabój napełnić  strzykawką.

Jeżeli chodzi o pióro kulkowe naboje to ja pisałem czymś takim

http://www.ulisses.net.pl/1593,Pioro-kulkowe-Herlitz-MY-PEN

i nabije to miało w tym stylu https://allegro.pl/oferta/naboje-do-piora-kulkowego-my-pen-herlitz-7877530939

Pisałem czymś takim w liceum i było to zarówno nieekonomiczne a napełnienie tych naboich strzykawką wydawało mi się  niechlujne i upierdliwe.

Moje pytanie dotyczyło raczej coś w tym stylu

https://archiwum.allegro.pl/oferta/parker-wklad-do-piora-kulkowego-niebieski-czarny-i6047524339.html

 

P.s. Teraz wiem o jaki typ pióra Ci chodzi teraz się dokształciłem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zona pisze piorem kulkowym monteverde i ma klasyczny konwerter do atramentu

najlepiej pisze na atramentach monteverde i herbin

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby ktoś chciał wypróbować chińskie Jinhao 159, to oddam po kosztach za 20 zł + koszty wybranej przesyłki. Pióro jest nowe prosto z Chin, było raz napełnione, jest duże i ciężkie, pisze się nim całkiem dobrze, ale daje grubą kreskę, można powiedzieć rozmiar B. Jak najbardziej do podpisywania, ale nie do robienia notatek. Jakby coś, piszcie PW.

P.s.
Nie wiem dlaczego przez Tapatalk wklejają mi się zdjęcia Montblanca. Jinhao to oczywiście pierwsze zdjęcie.
bc3c6dfd2c8f3b8fc4bfed8baa9fad3f.jpg&key=803c9e0a6e1a2313da853c4bb9581561e9be0b20411bff3fbfd867bbeb040359


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam miłośników zacnych pisarskich rekwizytów.

Niestety zajrzałem do tego wątku i się zaczęło :P 

Piórem pisałem od zawsze do czasu, jak zacząłem pracować wyłącznie fizycznie. Mało okazji do pisania powodowało wysychanie atramentu i siłą rzeczy mój ulubiony Ballograf Series 2000 wylądował na stałe w szufladzie. Przeleżał ze 25 lat, do czasu zajrzenia do tego wątku. Obecnie się moczy w wodzie destylowanej z płynem (jak radzili mędrcy forumowi) i czeka na odpalenie. Ale są wątpliwości.

Po pierwsze, czy dostanę naboje/tłoczek? Przeglądałem czeluście internetów i nie widzę dedykowanych akcesoriów. Kiedyś te pióra były w obiegu, więc kupowało w sklepie się "naboje do Ballografa" i tyle. Teraz rozmaitość systemów stwarza prawdopodobieństwo zakupu nieodpowiednich naboi. Czy miał ktoś styczność z Takim piórem i mógby podpowiedzieć jakiego typu naboje czy tłoczek kupić?

Po drugie: tłoczek czy naboje? Nastawiam się na zakup atramentu i nabijanie ewentualnie strzykawką. Co łatwiejsze, bardziej praktyczne, mniej mazania się? Ile razy można ewentualnie nabijać jeden nabój? Jakie rozwiązania Wam się najbardziej sprawdzają. 

Pisania będę miał niewiele, bardziej dla frajdy i rozruszania ręki mocno odwykłej od tej czynności.

Po trzecie: czy ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów pamięta taki atrament z lat `60 "Sigma" i polecił by coś podobnego?

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi i wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nabojach Ballograf nic mi nie wiadomo, ale jeżeli chodzi o atrament SIGMA  z Krakowskich Zakładów Materiałów Biurowych, to po tylu latach nawet mając próbkę trudno jednoznacznie stwierdzić jaki to był odcień niebieskiego. W moim kałamarzu jest atrament w typie niebiesko-czarny taki blue black trochę jak Waterman Mysterious Blue (niebiesko-czarny) lub Platinum Blue Black.

 

df3d6a397bdb8210med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 12:53, mandaryn44 napisał(-a):

Czy ma ktoś może na zbyciu atrament Pelikana Edelstein Amethyst? Ale w butelce, nie naboje. Ewentualnie może polecić jakiś atrament fioletowy supergładki ale nie Shaeffer ani 4001.

Od lat używam Watermana Encre Violette/Purple Ink. Mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do pisania na co dzień to jak @krajcarek, polecam Waterman Tender Purple, zero problemów z piórami, sam od lat nim piszę jako alternatywa niebieskich, a jak ma być coś w kolorze Edelsteina  to polecę Rohrer & Klingner Solferino (do dostania w polskim necie).

 

Edytowane przez Topaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od zawsze pelikana violet I jest super. Ale zauważyłem że w jednym piórze mi słabo podaje. Do niczego nie nadawał się Schaeffer violet. Suchy. Słabo podawany atrament. Ale może właśnie coś innego bym użył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fioletowych o bardzo ładnym cieniowaniu to ferris wheel press grape ice pop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość obficie na Tomoe River ze stalówką M, ale jeszcze w normie, czyli nie leje. Na midori jest ok, na zwykłym papierze bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ja właśnie lubię obficie.

No to będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 17.02.2021 o 12:53, mandaryn44 napisał(-a):

Czy ma ktoś może na zbyciu atrament Pelikana Edelstein Amethyst? Ale w butelce, nie naboje. Ewentualnie może polecić jakiś atrament fioletowy supergładki ale nie Shaeffer ani 4001.

Iroshizuku yama-budo. Montblanc lavender purple. Bardzo dobre. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, norbie napisał(-a):

Iroshizuku yama-budo. Montblanc lavender purple. Bardzo dobre. Polecam.

Yama budo to klasa, ale kolor barszczu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzienne pisadłoe48fe1f9146d741bebff83ba1cb71b57.jpg

 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny  B) 

w szkole mialem pelikana mk30, zdumiewajaco podobny do twojego mb

 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , może jeszcze jedno😊

9C2A87CE-75A7-4375-942B-5CF452008235.jpeg

9433F58A-BAF1-445F-8315-B95D3562CDE5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.

 

c4458ba838ae6e56med.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Topaz napisał(-a):

dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego

 

 

pigmentowy sailor jest genialny ale niszczy splywak

w japonskich piorach mam pilota black tego w duzej butelce a w sheafferach i pelikanach dunhill black

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.