Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Topaz napisał(-a):

Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.

 

 

Encre Noire od Lalique – faktycznie może mieć „dziwnie pachnący odcień" jak na atrament ;)

 

Jeśli chodzi o czarny to używam Pelikan Edelstein ONYX i mi pasuje ;)

Edytowane przez piotrnad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc Mystery Black - świetna głębia i to co lubię szybko schnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujnik, @Szolders, @Pamiko, dziękuję za podpowiedzi, Encre Noire to niewinny żart na prima aprilis

 

50bd840086797a68med.jpg

 

@piotrnad dobrze go posumował - „dziwnie pachnący odcień" .

 

Ale dziękuje wam za podpowiedzi, bo chociaż czarnego prawie nie używam to propozycje są ciekawe. Dla mnie absolutnie czarnym jest nieśmiertelny chiński HERO Black.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.
 
 
No to jak EN nie spełnia wymagań to podam adres na PW i chętnie Cię od niego uwolnię bo to jeden z moich ulubionych 
Brat używa Permanent Black Montblanc. Jest bardzo czarny, świetnie kryje, ma dobry przepływ, ale relatywnie długo schnie. No i raczej do codziennego pisania bo nieużywany długo potrafi przyschnąć.
Ja wybrałem De Atramentis Archive Ink. Schnie w zasadzie od razu, pięknia głęboka i nasycona czerń nawet ze stalówką F Sailora.


1283e9ac2c38958a56d5ddb385fb8215.jpg&key=85197fc47c2d205b4b8ddef865d710c669f688c3f4d54c42708bfdb70f8ef1af

Edit:
Tutaj moje ulubione połączenie w temacie
czerni.

561a9c940e061d5d1f8f6088220b857d.jpg Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sailor 1911L Ringless Blackout 21K H-F

...pióro mocniejsze jest od miecza*


*"wyłącznie jeśli miecz jest bardzo mały, a pióro bardzo ostre"
Terry Pratchett "Blask Fantastyczny"


fb0e8f9849d59409bf70ec5a4c8b6144.jpg&key=88c927a42ee36dd48bca509ec3d3dcef99bb1f33d57ead1d3a79c88ac0f2def0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw na dzisiaj Jinhao 159 i Citizen Marinaut.

 

658d226ed3440609med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie dokładnie takie samo Jinhao, ale zaczynam mieć obawy czy dojedzie. Do Polski, od momentu zakupu dotarło w pięć dni, a w Polsce Amba go wzięła. Od miesiąca w statusie widnieje komunikat,  że jest w doręczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, van gunt napisał(-a):

Jedzie do mnie dokładnie takie samo Jinhao, ale zaczynam mieć obawy czy dojedzie. Do Polski, od momentu zakupu dotarło w pięć dni, a w Polsce Amba go wzięła. Od miesiąca w statusie widnieje komunikat,  że jest w doręczeniu.

Dojedzie, moje czołgało się 3 tygodnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Kaweco świetnie sprawdzało, złego słowa o nim nie nie powiem. Niestety zgubiłem, ale myśle o tym żeby odkupić sobie to pióro.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni formumowicze, szukam pióra dla żony. Dotychczas używała Watermann Perspective (czerń i złoto), ten zestaw kolorystyczny jest OK, może też być białe lub perłowe. Co polecilibyście do 1000 zł? Raczej funkcja reprezentatywna niż co codziennych notatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup żonie pelikana. Będzie zadowolona. Jak dobrze poszukasz to spokojnie pięknego z dwukolorowa stalówka znajdziesz. Szukaj w sklepie timetrend.pl. Oni są właścicielami salonów kaligraf i czasami można tam kupić za pół ceny ekstra pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, póki co stanęło na zamówieniu przedniej części do dotychczasowego pióra, zdziwiłem się, że jej koszt to około 20% ceny nowego pióra, a przecież dochodzi jedynie sama obudowa... ale może taka polityka firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakiś fajny granatowy atrament. Żeby nie wpadał w zielony ani szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny - rozumiem, że mniej popularny, ale nadal ciekawy - Diamine Majestic Blue, Aurora Blue, Cobalt Blue Graf von Faber Castell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Chyba najbardziej Cobalt Blue wpadł w oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to klasyk od Kaweco?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.