Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem z jednej i drugiej metody. Tłoczki i naboje. Znacznie wygodniejsze są tłoczki a po drugie tłoczek nadaje pióru taki jakiś fajny charakter. Poczucie obcowania czymś z duszą. Nabój tego nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2021 o 22:16, mandaryn44 napisał(-a):

Tłoczki do pelikana są wszędzie bo są standardowe. Parker ma inną średnicę dziurki, szerszą. Więc są inne. Ale też dostępne są wszędzie.

 

W dniu 1.09.2021 o 22:29, Peterson napisał(-a):

Dzieki za odpowiedz.


Chodzilo o Parkera i Watermana, Pelikan jest z tlokiem dlatego go uzywam😀

 

Mozna gdzies np. pojechac i kupic, czy tzw. wszedzie to kazdy sklep internetowy?

Z powyższych cytatów wynika, że obaj piszecie o tłoczku, ale każdy ma na myśli chyba coś innego ;) Nie chciałbym się czepiać, ale może ustalmy (dla mniej wtajemniczonych) czy mowa o "tłoczku" (częściej nazywanym konwerterem) będącym dokupowanym (lub na wyposażeniu) oddzielnym elementem pióra i alternatywą dla naboju, montowanym w miejsce tego naboju, czy o "tłoczku" w rozumieniu piston filler, czyli tłoczka wbudowanego na stałę w korpus pióra w którym zbiornikiem na atrament jest właśnie korpus. Poza tym fajnie byłoby jakby ktoś niewtajemniczony (a nawet wtajemniczony) czytając ten temat wiedział o czym mowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ICE napisał(-a):

 

Z powyższych cytatów wynika, że obaj piszecie o tłoczku, ale każdy ma na myśli chyba coś innego ;) Nie chciałbym się czepiać, ale może ustalmy (dla mniej wtajemniczonych) czy mowa o "tłoczku" (częściej nazywanym konwerterem) będącym dokupowanym (lub na wyposażeniu) oddzielnym elementem pióra i alternatywą dla naboju, montowanym w miejsce tego naboju, czy o "tłoczku" w rozumieniu piston filler, czyli tłoczka wbudowanego na stałę w korpus pióra w którym zbiornikiem na atrament jest właśnie korpus. Poza tym fajnie byłoby jakby ktoś niewtajemniczony (a nawet wtajemniczony) czytając ten temat wiedział o czym mowa ;)

Moj Pelikan to piston filler, a pozostale dwa niestety „przyszly” do mnie jako nabojowe. 
Jak zyc ?


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Chłopie. My tu świetnie wiemy o czy mówimy. O co Ciebie chodzi ???????

No chyba niekoniecznie ;)

W dniu 1.09.2021 o 20:59, Peterson napisał(-a):

Mam dwa pytania:

- czy i ewentualnie gdzie mozna dobrac i kupic tloczki do Parkera i Watermanna

W dniu 1.09.2021 o 22:29, Peterson napisał(-a):

Chodzilo o Parkera i Watermana, Pelikan jest z tlokiem dlatego go uzywam😀

 

4 godziny temu, Peterson napisał(-a):

Moj Pelikan to piston filler

Jak widać, kolega @Petersonużywa określenia tłoczek, zarówno dla systemu piston filler, jak również konwertera :) Co prawda nie jest to jakimś szczególnym błędem, bo faktycznie takie nazwy funkcjonują w obu przypadkach, ale dyskusja zrobiła się nieco chaotyczna, szczególnie dla kogoś niewtajemniczonego, który po jej przeczytaniu kupi pióro tłokowe np. Pelikana M200 zamiast na naboje Pelikana P200+konwerter i później będzie się zastanawiał, jak ma go napełnić przy pomocy i igły i strzykawki ;) Ale nie ma się co unosić, bo nie miałem zamiaru nikomu niczego wutykać, poprostu chciałem zauważyć, że zrobiło się lekke zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam nazwy ale kiedyś widziałem takie pióro w kształcie cygara - w censie chodzi mi o grubość - pokryte chyba drewnem  - ktoś coś ?

 

Już mam

 

pioro-wieczne-e-motion-faber-castell-dre

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam konwertery i nie tylko…, male piorko tez sie znalazlo, pojdzie dla syna na rozpoczecie roku szkolnego.

Przy okazji kilka ladnych rzeczy do przemyslenia „na potem” 

FA5DECE9-E0B6-4666-AB51-E83D21D77C3E.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Peterson napisał(-a):

No dobra mam konwertery i nie tylko…, male piorko tez sie znalazlo, pojdzie dla syna na rozpoczecie roku szkolnego.

Przy okazji kilka ladnych rzeczy do przemyslenia „na potem” 

FA5DECE9-E0B6-4666-AB51-E83D21D77C3E.jpeg

Coś mi się wydaje, że się zaczęło - to wciąga ;)

PS. przy następnej wizycie polecam zabrać ze sobą do domu KWZ Sheen machine - moim zdaniem naprawdę warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ICE napisał(-a):

Coś mi się wydaje, że się zaczęło - to wciąga ;)

PS. przy następnej wizycie polecam zabrać ze sobą do domu KWZ Sheen machine - moim zdaniem naprawdę warto :)

zawsze lubilem piora wiec wiem cos o tym jak to wciaga…


najpierw uruchomiam stare ( juz widze ze Waterman musi miec nowa stalowke wiec poszukamy serwisu)

 

Przy okazji zona i syn tez sie załapali na prezenty.
 

Dziekuje za rekomendacje, sprobuje KWZ w jakims innym kolorze przy okazji, dzisiaj

w sumie nie wiedzialem co chce i kupilem Monteverde.

 

Kilka pior poogladalem… 😍

 

 

 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy zakup, ulubiony model Pelikana czyli 140, tym razem w zielonym wydaniu 😍 Stalówka 14c szerokości EF, a jej zachowanie podczas sunięcia po papierze jest nie do opisania :) - kiedyś jednak potrafili robić pióra. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalówka "sierżant", zdecydowanie mniej zdobna od wspóczesnych złotych wskazówek Pelikana, ale za to nieporównywalnie bardziej elastyczna przy pisaniu przez co świetnie układa się do dłoni.

 

spacer.png

 

Do niedawna dziwiłem się tym, którzy zachwalali "stare pióra" - tak było do momentu zakupu pierwszego vintage :) . Od tego czasu współczesne pióra przestały mnie interesować. Na razie mam dwa "zestawy" które sprawiają mi ogromną radość, czyli dwa Pelikanu 140 i takie małe dodatki, które udało mi się do nich zrobić, żeby je jakoś wyeksponować :)

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ICE napisał(-a):

Stalówka "sierżant", zdecydowanie mniej zdobna od wspóczesnych złotych wskazówek Pelikana, ale za to nieporównywalnie bardziej elastyczna przy pisaniu przez co świetnie układa się do dłoni.

 

spacer.png

 

Do niedawna dziwiłem się tym, którzy zachwalali "stare pióra" - tak było do momentu zakupu pierwszego vintage :) . Od tego czasu współczesne pióra przestały mnie interesować. Na razie mam dwa "zestawy" które sprawiają mi ogromną radość, czyli dwa Pelikanu 140 i takie małe dodatki, które udało mi się do nich zrobić, żeby je jakoś wyeksponować :)

 

spacer.png

Gdzie kupiles tego 140, mialem kiedys ale w tajemniczych okolicznosciach zaginal…

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piórowym forum. Takich rzeczy staram się nie kupować na portalach aukcyjnych chyba, że sprzedający mieszka blisko i można obejrzeć przed zakupem, żeby uniknąć jakiś przykrych niespodzianek ;)

1 godzinę temu, Peterson napisał(-a):

mialem kiedys ale w tajemniczych okolicznosciach zaginal…

Przykra sprawa :(Szkoda, bo to wspaniałe pióro. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Pamiko napisał(-a):

4FCD8CE7-7BBF-495D-B13A-6319F7D14355.jpeg

42F5F3E4-AD9E-4B0B-BFC3-1F9E0EEDE549.jpeg

Piękne pióro i świetnie wygląda jak na swoje co najmniej ćwierć wieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , korci mnie żeby je „zalać” i popisać troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, ICE napisał(-a):

Piękna czterysetka :) Świetne pióro. 

Dzięki! Z pierwszych lat produkcji sądząc po stalówce i braku napisu na ringu skuwki. Tym cenniejsze, że to prezent od Żony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

0B87D017-0FDA-47BE-B92E-79117B87D11F.jpeg

Piękny równolatek tej czterysetki tylko, że jakieś paskudne ptaszysko narobiło mu na czapkę ;) Ale ja jednak wolę zielone okienka :)

8 godzin temu, Chefren napisał(-a):

Z pierwszych lat produkcji sądząc po stalówce i braku napisu na ringu skuwki.

A stalówka z samym napisem, czy z logo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

0B87D017-0FDA-47BE-B92E-79117B87D11F.jpeg

Mą Blą zdecydowanie mają w sobie tą magię! A w dodatku ta ptasia kupa na skuwce! Klasa! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICE napisał(-a):

Piękny równolatek tej czterysetki tylko, że jakieś paskudne ptaszysko narobiło mu na czapkę ;) Ale ja jednak wolę zielone okienka :)

A stalówka z samym napisem, czy z logo? 

Z samym napisem 🙂 Sorki za jakość zdjęcia, strzelone na szybkości na kolanie 🙂

IMG_20210917_073017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.