Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hogg napisał(-a):

Piękne. Co to za pióro?

Hogg
 

Dziękuję, to Montblanc Masterpiece 146 striated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krzysiek_W napisał(-a):

Takie tam ;)

 

IMG_20211104_221809_205.jpg

IMG_20211104_221928_060.jpg

Zjawiskowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomite pióro , pogratulować . W tej chwili czekam na kuriera z pelikanem M 400 szylkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, madomin napisał(-a):

Pióro dotarło.

szylkret2.jpg

szyrklet1.jpg

Cóż mogę powiedzieć, ptaszor jest poprostu nie do pobicia ;) Piękne pióro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy w wyborze pióra dla siebie. Do tej pory korzystałem z piór marki Parker oraz chińskiego Jinhao x450 (o dziwo całkiem przyjemne w użytkowaniu). Chciałbym w końcu zrobić sobie porządny prezent i kupić pióro które będę użytkował przez lata. Budżet do max 800-900zł, pióro musi być na naboje. Rzadko w pracy sporządzam obszerne notatki, najczęściej coś podpisuje lub robię  zapiski w kalendarzu. Z góry dziękuje za Wasze propozycje :)

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być na naboje to niech będzie z tradycjami (przynajmniej nikt nie napisze, że "podróbka" ;)) Platinum Century 3776. Pióro ma piękny klasyczny wygląd, opinie niezawodności i stalówka 14k, poza tym kilka kolorów do wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piórami jak z zegarkami. Można wpaść po uszy. Ja z kolei sugerowałbym Visconti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, madomin napisał(-a):

Jeśli pióro to tylko Pelikan.

Również tak uważam, ale 800~900zł na P200 to za dużo, a na M400 to za mało - poza tym to tłoczek (vintage pomijam, ponieważ chyba nie ma możliwości, żeby kogoś nie zarażonego piórozą przekonać, że "stare pióro" to może być najlepszy wybór ;)) chociaż, żeby nie te naboje.... Pelikan M205 Petrol Marbled :) 

 

2 godziny temu, Ariel napisał(-a):

Miałem przeznaczyć więcej, wydałem mniej. Wybór padł na Sheaffer 300 czarny GT

Najważniejsze, żeby właściciel był zadowolony ;)

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega @ICE mówi :) Doszedłem do wniosku, że najpierw dokładnie określę swoje preferencje piórowe na troszkę lepszym piórze niż moje poprzednie parkery w okolicach ~100zl oraz chińskiego Jinhao a potem dopiero zainwestuje. Wybrane przeze mnie Sheaffer 300 ma bdb opinie wśród użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICE napisał(-a):

Również tak uważam, ale 800~900zł na P200 to za dużo, a na M400 to za mało - poza tym to tłoczek (vintage pomijam, ponieważ chyba nie ma możliwości, żeby kogoś nie zarażonego piórozą przekonać, że "stare pióro" to może być najlepszy wybór ;))

 

 

Masz na myśli taką wintydżową czterysetkę? Ja do niej nadal nie dorosłem, więc 40 letnia dziewica nadal jest w pudełku 😉

IMG_20211115_194704.jpg

IMG_20211115_194644.jpg

IMG_20211115_194658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna ptaszyna, chętnie staruszkę przytulę i pozwolę skrzydła rozwinąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpiącą królewna.
Moje doświadczeniaz piórami są takie, że nie ma kompletnie znaczenia jaka marka robi najlepsze pióra, nie da się generalizować jakiej marki pióra piszą najlepiej. Mam od groma MB Parkerów i jakich kto chce, nawet chińczyków z alli i nie ma reguły. Czasami to najtańsze niby badziewie pisze 3x lepiej niż model za ciężkie pieniądze. Nawet w obrębie tej samej firmy pióra budżetowe potrafią pobic te modele z najwyższej półki.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysiek_W napisał(-a):

 

Masz na myśli taką wintydżową czterysetkę? Ja do niej nadal nie dorosłem, więc 40 letnia dziewica nadal jest w pudełku 😉

IMG_20211115_194704.jpg

IMG_20211115_194644.jpg

IMG_20211115_194658.jpg

Może chciaż stalówkę byś pokazał ;)

Piękne! 

@mandaryn44 masz rację, ale przecież tu nikt nie twierdził, że jest inaczej :)

Ja na codzień piszę naprzemiennie dwoma "wołami roboczymi" w bardzo przystępnej cenie. Jeden to Noodlers Ahab, któremu podrasowałem stalówkę, żeby była bardzo elastyczna, dzięki czemu przy zwykłym pisaniu kreśli linie od bardzo cienkiego EF, po conajmniej BB, co powoduje, że pismo ma ładne cieniowanie i ciekawy wygląd. Drugie to FPR Himalaya, która dla odmiany ma stalówkę totalnego gwoździa F (ale linia to raczej japońskie cieniutkie F). Pisanie nim jest po prostu rewelacyjne, a stalówka jest niesamowicie maślana pomimo tak cienkiej kreski. Niemniej, to są pióra "użytkowe" - przyjemne, niezawodne i to wszystko. Jeśli jednak chcę sobie popisać dla przyjemności, to biorę  Pelikana 140, ponieważ żadne z powyższych nie jest w stanie pisać tak jak on i dawać tyle przyjemności z pisania i używania przedmniotu jakim jest pióro. Podobnie jak zegarki, kwarcowe Casio podczas noszenia się użytkuje, a mechanicznego Zenitha się celebruje i to pomimo tego, że Casio odmierza czas o wiele precyzyjniej ;) Oczywiście to tylko moje zdanie na ten temat i każdy będzie to odbietał inaczej :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się swoimi przemyśleniami. Świetne jest to niebieskie a i wiek ma najlepszy .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ICE napisał(-a):

Może chciaż stalówkę byś pokazał ;)

Przecież pisał, że dziewica. To i wstydliwa zapewne ☺️

Edytowane przez zami
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zami napisał(-a):

Przecież pisał, że dziewica. To i wstydliwa zapewne ☺️

W sumie racja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, kupione na podstawie pierwszego zdjęcia, opisem ze jest w dobrym stanie. Przyszło to to z drugiego zdjęcia:) 

Sheaffer Balance 1000 carmine red (najrzadszy kolor). Pióro również z lat 30tych zeszłego wieku

 

FB_IMG_1637363644617.jpg

 

FB_IMG_1637363651699.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być MB 146, albo jakieś Leonadro Officina Italiana Furore, albo Pilot Vanishing Point. Potem naszła mnie reflekcja, że szukam tego co już znalazłem. Mam MB145, Visconti Divina Dreamtouch, Pelikana M1000 i nadal szukam. A najczęściej i najchętniej sięgam po Sailora 1911 Large Imperial Black Ringless.
Kiedyś miałem najbardziej klasyczną wersję, czarną ze złotymi dodatkami w wersji standard i odstąpiłem bratu.
Tak więc wreszcie po wielu latach jest, ponownie 1911 czarne ze złotymi dodatkami. Tyle, że w wersji large.

5b5a0984d6f9b2034f52818dc4722125.jpg

9f784a0c513cd74a7550ffba189d0848.jpg

8abf10dafbb0076c987b8c2176866836.jpgf3354762ea2557e5ef90fae1e6a0b7d7.jpg

Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z MB 149 platyna? Chciałem kupić i nie wiem czy to jakaś inna ta stalówka jak się pisze itp? Czy lepiej złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.