Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście pióra nie wciągnęły mnie jak zegarki i nie poszedłem w to mocniej. Ale jak pisać to najlepiej piórem. Trochę towaru mi się jednak uzbierało. default_wink.png


2350399fe7f4d1bb5391f99261df3ec0.jpg

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 27.10.2021 o 08:48, Szymon. napisał(-a):

50KZDi7h.jpg

 

Piękny Murex https://www.stutler.cc/pens/murex/index.html

Podobnie, jak poniższy 146 striated. 144 są chyba jednak łatwiejsze do upolowania.

 

W dniu 4.11.2021 o 22:40, Krzysiek_W napisał(-a):

Takie tam ;)

 

IMG_20211104_221809_205.jpg

IMG_20211104_221928_060.jpg

 

Panowie, gratuluję🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbie napisał(-a):

 

Piękny Murex https://www.stutler.cc/pens/murex/index.html

Podobnie, jak poniższy 146 striated. 144 są chyba jednak łatwiejsze do upolowania.

 

 

Panowie, gratuluję🙂

Dziękuję, tak 144 jest łatwy do kupienia.  146 w bdb  stanie kupic to prawie cud. 

Ten murex jest brzydki jak delorean 😉 oba  bym bardzo chciał 😍

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wrócił mój pierwszy Pelikan ze złotą stalówką.
Kilka lat temu sprzedałem, gdy byłem w dołku.
Cudownym trafem udało się odkupić dokładnie ten egzemplarz, który dodatkowo wszystkie te lata przeleżał jako element kolekcji.
Wspaniały prezent świąteczny.
Btw, jakby ktoś chciał mam do sprzedania Montblanc 145. Ten ostatni leży u mnie i się marnuje. Jakoś tak wyszło, że gdy sięgam po pióro to w ręce ląduje Sailor lub Pelikan

efc7c939645b715fa02d3d6f2ff3ede4.jpg65fed704d536166dbfaf253b265552bf.jpgd185b40a2b69212a644095ba7ab03f71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne pióra, zwłaszcza pasiaki, choć MB też niczego sobie ;) Również wybrałbym Pelikany, ale to głównie przez konwerter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan na ten rok zakończony, jest pełen zestaw który zamierzyłem sobie. Więcej piór nie chce ;)

 

IMG_20211215_224918_308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W kolekcjonerstwo czy używasz tych piór?

Sam mam jedno i w dzisiejszych czasach mam problem by niego korzystać.  Sam wynajduje sytuację by pisać ręcznie a nie na komputerze. Ładna kolekcja ale bym miał z nich wszystkich korzystać  to... byłby problem.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze co to za modele, dla laika jak ja to ważna informacja :)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pk_kamil napisał(-a):

@Krzysiek_W kolekcjonerstwo czy używasz tych piór?

Sam mam jedno i w dzisiejszych czasach mam problem by niego korzystać.  Sam wynajduje sytuację by pisać ręcznie a nie na komputerze. Ładna kolekcja ale bym miał z nich wszystkich korzystać  to... byłby problem.

 

tych akurat używam. Mam trochę innych jako kolekcja, bo są za małe do użycia, ale staram się używać ich w każdej możliwej chwili. nawet spisując sobie czasem fragmenty książek przy ich czytaniu (jak coś mi się szczególnie spodoba :)). ale czasem jest też dylemat które wyjąć, więc na wszelki wypadek w torbie na codzień noszę 4 sztuki

 

35 minut temu, Hogg napisał(-a):

Napisz jeszcze co to za modele, dla laika jak ja to ważna informacja :)

Hogg
 

od lewej:

Sheaffer Balance Slender Carmine Lever Filler (rok produkcji 1940)

Sheaffer Balance Oversize Grey Pearl Lever Filler (rok produkcji 1939)

Sheaffer Balance Oversize Marine Green Vacuum Filler (rok produkcji 1939)

Sheaffer Balance Oversize Golden Brown Vacuum Filler (rok produkcji 1939)

Sheaffer Balance Oversize Ebonized Pearl Lever Filler (rok produkcji 1939)

 

Lever Filler - system napełniania dzwigienkowy

Vacuum Filler - system próżniowy, następca plungera, opatentowany przez Sheaffera (w 1934r)

 

Dużo by można pisać o tym producencie i jeszcze wersjach każdego koloru (różne klipsy, różne systemy napełniania, różne pierścienie na skuwce). Ja chciałem mieć te konkretne 5 kolorów, z grzebieniowym spływakiem i klipsem wektorowym, żeby były z tego samego roku produkcji i po prostu takie same w różnych wersjach kolorystycznych :) czerwony jest tylko węższy trochę, ale na to przymykam oko (wcześniejszy post pokazuje że to szczęśliwy traf i dlatego zostaje u mnie, pomijając że to jeden z najbardziej pożądanych również kolorów).

jakbym miał jeszcze wybór, to wolałbym dzwigienkowy system napełniania bo jest łatwiejszy w obsłudze i naprawach. vacuum jest czasem problematyczny i zdarza się że nie możliwy do zrobienia bez kupna innego na dawcę.

 

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw. Czar piór vintage jest dziś nieosiągalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne TE Wasze kolekcje piór koledzy @adiblue2 @Krzysiek_W. Póki co cieszę się i użytkuje na zmianę Sheaffer 300GT, Platinum 3776 Century oraz zamówione z aliexpress Jinhao x450 (odziwo bardzo fajne pióro za 20zł). Marzy mi się jeszcze jakieś pióro Nakaya…Szkoda że z dostępnością trudno, chciałbym dotknąć je na żywo zanim wydam ok 3k na pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od lewej:
Sheaffer Balance Slender Carmine Lever Filler (rok produkcji 1940)
Sheaffer Balance Oversize Grey Pearl Lever Filler (rok produkcji 1939)
Sheaffer Balance Oversize Marine Green Vacuum Filler (rok produkcji 1939)
Sheaffer Balance Oversize Golden Brown Vacuum Filler (rok produkcji 1939)
Sheaffer Balance Oversize Ebonized Pearl Lever Filler (rok produkcji 1939)
 
Lever Filler - system napełniania dzwigienkowy
Vacuum Filler - system próżniowy, następca plungera, opatentowany przez Sheaffera (w 1934r)
 
Dużo by można pisać o tym producencie i jeszcze wersjach każdego koloru (różne klipsy, różne systemy napełniania, różne pierścienie na skuwce). Ja chciałem mieć te konkretne 5 kolorów, z grzebieniowym spływakiem i klipsem wektorowym, żeby były z tego samego roku produkcji i po prostu takie same w różnych wersjach kolorystycznych czerwony jest tylko węższy trochę, ale na to przymykam oko (wcześniejszy post pokazuje że to szczęśliwy traf i dlatego zostaje u mnie, pomijając że to jeden z najbardziej pożądanych również kolorów).
jakbym miał jeszcze wybór, to wolałbym dzwigienkowy system napełniania bo jest łatwiejszy w obsłudze i naprawach. vacuum jest czasem problematyczny i zdarza się że nie możliwy do zrobienia bez kupna innego na dawcę.
 
Bardzo dziękuję, piękna kolekcja, gratuluję

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=34631]Hogg[/mention] Czyżby Pelikan m800 ?
A czy przypadkiem M800 nie ma większego rozmiaru stalówki, 18K? Ja raczej stawiałbym na M600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, adiblue2 napisał(-a):
3 godziny temu, Ariel napisał(-a):
[mention=34631]Hogg[/mention] Czyżby Pelikan m800 ? emoji4.png

A czy przypadkiem M800 nie ma większego rozmiaru stalówki, 18K? Ja raczej stawiałbym na M600.

Ciężko ocenić na podstawie zdjęć. Sam posiadam m800 i nie odróżnił bym za cholerę. Ciekawi mi jak złużycie atramentu u innych posiadaczy m600 i w górę. Mój pochłania atrament jak szalony…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam moje niedopatrzenie, to model m600. Właśnie sprawdziłem etui itd. Pozdrawiam

Hogg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i uwielbiam. Też F tylko korpus niebieski.

Atrament podaje obficie, chociaż nie tak jak w M1000. Tam to dopiero mam zużycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.