Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Długopis Pelikana, tego mi zdecydowanie jeszcze brakuje

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, madomin napisał(-a):

Ostatni zakup do kolekcji.

pelikan151.jpg

Mój ulubiony model Pelikana. Gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam kilka piór (starego Parkera Duofold, który prosi o nową stalówkę, Montegrappę, historycznego Sheaffera), ale piszę i tak prawie zawsze Pelikanem M250 ze średnią stalówką. Coś jest w tym: ergonomia, łatwość prowadzenia po papierze, brak skłonności do wysychania, no i system napełniania, nie mający nic wspólnego z nabojami czy nabojopodobnymi "konwerterami". Rozglądam się jeszcze za jakimś nowym piórem, ale im dalej od nabojów, tym lepiej. Roboczo myślę o włoskich piórach Leonardo, ale może coś jeszcze mi przyjdzie na myśl.

Smietnik na moim biurku podczas pracy:

 

 

DSCN3152.JPG

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kontakt, dziękuję. Przy okazji, gdyby mi się trafił Pelikan 300 (nie M300), to uznałbym się za spełnionego. I tak, jest jedne na Ebay. W Japonii i w dodatku za jakieś dwa i pół tysiąca złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poniekąt rozwiązać to kupując 140 (jeśli zależy Ci na wyglądzie jak 300) lub 400NN (jeśli zależy Ci bardziej na rozmiarze jak 300). Co prawda nadal nie będzie to 300, która jest "składakiem" powyższych, ale zawsze to jakaś tańsza alternatywa ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasadniczo nie lubię zwieńczenia skuwki w kształcie korony, które pojawiło się w modelu 400. Dlatego jak dotąd stara M250 jest moją ulubioną 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja pokażę co mam. Jedyne pióro jakiego używam od czasu gdy starego Parkera córka mi zamordowała 2 lata temu. 😑

Ciężko zrobić zdjęcia bo z zewnątrz robi wszystko żeby nie było go widać.

 

IMG_20220215_150522~2.jpg

IMG_20220215_150927~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Co to jest, Namiki?

Nakaya Portable Cigar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióra piórami, ale jak trzymacie swoje atramenty? U mnie w końcu powstał taki ołtarzyk 😉

IMG_20220223_185217_078.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nowe nabytki.Pióro pozłacane Rotring,bardzo rzadki model i olówek srebrny próba 900.

DSC09002.JPG

DSC09003.JPG

DSC09007.JPG

Edytowane przez ekskalibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2022 o 00:24, Krzysiek_W napisał(-a):

Pióra piórami, ale jak trzymacie swoje atramenty? U mnie w końcu powstał taki ołtarzyk 😉

IMG_20220223_185217_078.jpg

Piękna ekspozycja. Zazwyczaj buteleczki ładują na dnie szuflady. Nie wiem kiedy i jak mógłbym wypisać taką kolekcje. Lewy dolny róg- czy to do atramentu? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kałaszek napisał(-a):

Piękna ekspozycja. Zazwyczaj buteleczki ładują na dnie szuflady. Nie wiem kiedy i jak mógłbym wypisać taką kolekcje. Lewy dolny róg- czy to do atramentu? 😉

Dzięki za miłe słowa. To na dole po lewej to butelka na atrament krishna inks, limitka była 2 lata temu. Teraz gdzieś widziałem do kupienia są nawet same butelki, tylko z zagranicy, spoza Europy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie trwa uzupełnianie kolekcji Sheaffera Balance, zostały mi jeszcze 3-4 egzemplarze i koniec (nie licząc prototypu który jest dostępny za 2k$ :D )

 

AVvXsEimclneq8tRD4Ot-c_q3S_WtqVi3K0YkrLU

 

 

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ piękne piórka : ) 

ja dzisiaj piszę piórem Montblanc Meisterstuck 72

ale chciałam napisac, ze 2. kwietnia w Katowicach odbędzię sie Pen Show 

 

 

http://www.penshowpoland.pl/

 

 

 

 

 

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.