Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z przyjemniejszych rzeczy... właśnie nakarmiłem pióro:) Przy okazji tradycyjnie już je wyczyściłem:)

 

Pióro wieczne KAWECO model DIA2 Chrome, atrament KAWECO kolor Royal Blue. Polecam bardzo miły zestaw, i co równie ważne w miarę budżetowy:)

 

20220322_123815.thumb.jpg.b066ae489c970d466a7d344192a4f7e4.jpg

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaweco to pióra mocno tradycyjne w kształcie, ale podobają mi się. Mam czarnego Sporta. Choć teraz są i dużo bardziej śmiałe kolory mnie ten bardzo odpowiada. Świetne pióro do przenoszenia, czy w podróż. I ma kapitalną stalówkę (pewnie tę samą co powyżej), przez co pisze się nim wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie głównie zależało właśnie na kształcie tradycyjnym oraz by było zakręcane:) Ów model Kaweco spełnia te 2 wymagania:) Faktycznie pisanie to bajka:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Pozwolę sobie zanegować, że pisanie piórem Kaweco DIA2 to bajka, raczej pisze się jak kołkiem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Szanowny Kolega tak uważa? Jakieś argumenty?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Mam to piórko tudzież kilka innych i wynika to z porównania, przykładowo z Sailorem lub Platinum (wiem wiem, są droższe - nie gigantycznie - ale to inna liga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tak zupełnie z ciekawości co Ci nie leży w tym piórze?

Dla mnie pisze się nim świetnie - stalówka niczym po maśle sunie po papierze:)

Co prawda jak dałem nim popisać dzieciakom to musiałem niestety stalówkę wymienić bo mi ją poniszczyły - teraz już każde z nich ma swoje pióro i mnie już nie męczą :)

Wcześniej miałem pióro Parkera i... to był dramat, pióro wręcz zadzierało papier podczas pisania:)

Stąd też KAWECO, choć niemieckie, jest dobrym piórem. Oczywiście w planach mam zamiar je zastąpić np. Sailorem 1911, ale to w przyszłości;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Tego nie da się opisać, tu trzeba pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale pisanie w takim razie, że coś jest złego i nie podając konkretnych argumentów to jest to... trochę niepoważne.  To tak jak by napisać "nie bo nie". Brak dyskusji, a zaznaczam to jest forum dyskusyjne :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Hmm hmm widzę, że Kolega bezrefleksyjnie zarzuca mi brak argumentów, po prostu trzeba wziąć do ręki Kaweco DIA2 + kawałek papieru i pisać a potem Sailora i pisać, i wtedy wszystko stanie się jasne. Ot takie uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy:) Porównywanie pióra Sailor do budżetowego Kaweco to jak chęć zestawienia Skody do Mercedesa;):)

Nie jestem oczywiście jakimś tam fanem niemieckiej marki, po prostu zakupiłem pióro spełniające moje oczekiwania, o których już pisałem;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, zwłaszcza pasiaki, ale nie ma to jak klasyczna czerń, więc moim zdaniem nr1 to czwarty od dołu 😉 Kształt Balance jest poprostu niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ICE napisał(-a):

Piękne, zwłaszcza pasiaki, ale nie ma to jak klasyczna czerń, więc moim zdaniem nr1 to czwarty od dołu 😉 Kształt Balance jest poprostu niesamowity.

Dzięki, co by tu nie mówić, jedno z najbardziej rozpoznawalnych pior, czyli montblanc wzorował się na tym kształcie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2022 o 21:25, Krzysiek_W napisał(-a):

Cyknąłem dzisiaj zdjęcie grupowe moich sheafferow z lat 1928 - 1942. Jak ja je uwielbiam  :)

 

Krzysiek, Ty jak już coś kolekcjonujesz to na maxa - jestem pod wrażeniem 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacus napisał(-a):

Krzysiek, Ty jak już coś kolekcjonujesz to na maxa - jestem pod wrażeniem 

 

dzięki :) staram się po prostu uratować je od zapomnienia na obcym dla nich terenie. Wszystkie są z Ameryki Północnej (USA i Kanada), a w Polsce praktycznie niedostępne, poza incydentalnymi przypadkami u Pen Doktora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ostatnio w prezencie takie pioro, wiecie cos wiecej na jego temat?
Czy teraz musze zaczac pisac piorem?

7251a10ff0f176b49fdd56da0cc7af6c.jpg


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, możesz sprzedać lub trzymać w szufladzie. Jeśli to oryginał to bardzo fajny prezent. Jaka stalówka - f, czy m?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Dostalem ostatnio w prezencie takie pioro, wiecie cos wiecej na jego temat?
Czy teraz musze zaczac pisac piorem?

7251a10ff0f176b49fdd56da0cc7af6c.jpg

Gość który to postował od razu wkleił specyfikację, to wiemy ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Nie musisz, możesz sprzedać lub trzymać w szufladzie. Jeśli to oryginał to bardzo fajny prezent. Jaka stalówka - f, czy m?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Stalowka to M-ka. Kupiony byl w butiku Montblanc, nie sadze aby sprzedawali podrobki. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Stalowka to M-ka. Kupiony byl w butiku Montblanc, nie sadze aby sprzedawali podrobki. 

Nie wierz ludziom - nie takie rzeczy ludzie "dostajo" od wujka, dziadka, albo "znajdujo" na strychu... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Nie wierz ludziom - nie takie rzeczy ludzie "dostajo" od wujka, dziadka, albo "znajdujo" na strychu... 😉

Martele nie jest podrabiane, głównie clasique i legrandy oraz czesc wypustow dedykowanych znanym osobom.

A najłatwiej sprawdzić system ładowania, chińczycy dają wersję na naboje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma miała kiedyś piór Ted Lapidus. Wykonane ze srebra. Lata temu. To jest jakaś marka perfum zdaje się czy inna modowa. W życiu nie pisałem lepszym piórem. Stalówka płynęła że w żadnym montblancu i innym takiej nie miałem. Kupiłbym chętnie. Poszukam jakiegoś zdjęcia w necie.

Coś takiego chyba to było SmartSelect_20220329-211555_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.