Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega używa tego pióra? Rzeczywiście jest ryzyko zamoczenia papieru? Bo ja piszę piórami bardzo dużo, mam ich sporo ale zupełnie wystarczą mi zwykle atramenty. I w sumie chyba najlepiej pisze mi się zwykłym pelikanem, ma bardzo dobre podawanie, zostawia fajny świetlisty mokry ślad tuż za piórem, bardzo lubię te efekt. Używałem kiedyś jakiegoś galusowego ale nie pamiętam jakiego i był jakiś taki suchy, chropowaty, sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Topaz dzięki za info i propozycję.  odezwę się na Priv:)

@mandaryn44 dziękuję za Twoje spostrzeżenia.  Faktycznie i mnie podoba się ten ślad atramentu na papierze, daje pewien klimat:)

A jak używam pióra? Normalnie, do robienia codziennych notatek w pracy, do pisania i podpisywania się.  Powiem  tak, że od kiedy mam pióro KAWECO, czyli od 2016 roku to jest to moja druga ziolka atramentu. Czy to dużo? Nie wiem, ale ... lubię pisać piórem wiecznym:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakby ktoś był zainteresowany pięknym Platinum 3776, to wystawiam w ofertach niezegarkowych


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Cześć, jakby ktoś był zainteresowany pięknym Platinum 3776, to wystawiam w ofertach niezegarkowych emoji846.png

podlinkuj:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pióro to i szybko znalazło nowego właściciela.  dobra cena jak na złotą stalówkę;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piór do oddania mam jeszcze z zupełnie innej półki dwa duże czarne Jinhao 159. Nówki, tylko sprawdzone, piszą grubo, raczej do podpisywania niż do dłuższych notatek. Jak ktoś chce, to oddam za śmieszne pieniądze oba razem.

Takie jak na zdjęciu (drugie takie samo, tylko ze srebrnymi wykończeniami).

 

52265509451_b713aeb330_o.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie. Klon 149. Świetne piórko. Tylko białe i cienka stalówka. Śmieszne to jakie? Może do pary wezmę.

Kupowałem na alli jak było jeszcze tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal te pióra widać za jakieś 5 dolców za parę:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Śmieszne to jakie?


45zł za oba i w tym paczkomat

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2022 o 07:57, pk_kamil napisał(-a):

Powiem  tak, że od kiedy mam pióro KAWECO, czyli od 2016 roku to jest to moja druga ziolka atramentu. Czy to dużo? Nie wiem, ale ... lubię pisać piórem wiecznym:)

Myślę, że to jednak nie jest dużo, bardziej przecięcie. Moje trzyletnie zużycie wygląda tak, a przypuszczam, że to również nie jest dużo.

IMG_20220114_115811-01.thumb.jpeg.374382646b3106af72f251eea789e462.jpeg

Co do atramentu, to jak widać na codzień używam turkusowego Pelikana 4001, ale najlepszy jakim pisałem (jaśli chodzi o kolor i właściwości) to Pelikan Edelstein Topaz. KWZ ma fajne kolory i ogólnie to ciekawe atramenty ale galusowy czasem robi problem z przepływem nawet jeśli pisze się codziennie - dużo zależy od pióra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ICE dzięki za info. A co za pióro używasz?:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-47716-0-28384100-1512746932_thumb.jpg

20210118_104025_copy_800x600.jpg.5e5b4c0e0616572256b522450e3a01ce.jpg

Na codzień używam FPR Himalaya oraz Noodlers'a Ahaba z poprawioną własnoręcznie stalówką - to są moje codzienne "woły robocze" i to one zużywają tego turkusowego 4001 Rzadziej i raczej dał przyjemności moje ulubione vintage Pelikany 140 czarnego i zielonego z doskonałymi stalówkami, które napełniam tylko Edelsteinem :)

spacer.png

 Jest jeszcze kilka innych jak Kaweco, Parkery czy Waterman ale w zasadzie ich nie używam. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNIE,  tylko pogratulować. To już wiadomo skąd takie zużycie atramentu;)

Dzięki i za to info:)

A coś więcej na temat tej stalówki można?:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piórem można nie tylko pisać ;) , ale wbraw pozorom najwięcej atramentu schodzi mi na pisanie. 

spacer.png

39 minut temu, pk_kamil napisał(-a):

A coś więcej na temat tej stalówki można?:)

Której? 

 

 

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ICE napisał(-a):

20210118_104025_copy_800x600.jpg.5e5b4c0e0616572256b522450e3a01ce.jpg

Na codzień używam FPR Himalaya oraz Noodlers'a Ahaba z poprawioną własnoręcznie stalówką

o tą stalówkę mi chodzi:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalówka Ahaba z nazwy jest flexem, a w praktyce jest trochę za twarda, żeby się przyjemnie pisało z różnymi szerokościami linii, dlatego musiałem zebrać trochę materiału z wierzchu i od spodu, wypolerować, zmniejszyłem przy okazji ziarno i teraz piszę się bardzo miękko, stalówka jest sprężysta, a zmiana szerokości linii jest naprawdę spora. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekna zatem robota. dzięki za info. podpytam jeszcze jakiej grubości papieru używałeś do tej misternej roboty? Jak długo polerowałeś?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier od 1000 do 5000 a na końcu pasta polerska, ale zabawa mozolna, czasochłonna i można przedobrzyć. Jeśli chcesz flexa to zdecydowanie lepszym wyborem będzie złoty flex vintage - elastyczność tych stalówek jest dziś chyba nieosiągalna - popatrz tu wybór jest dość duży i można trafić fajne pióro w idealnym stanie i masz pewność co do sprawności pióra https://m.facebook.com/PenRepairShop/

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak podpytuję, ale brak czasu uniemożliwia mi w pełni na takie roboty. Zatem podziwiam i doceniam:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jak kogoś interesuje Waterman Expert (używany, ale po taniości), to wrzuciłem w ofertach niezegarkowych.
Używam tylko Pilota Capless albo długopisu, inne pióra leżą i się kurzą. Mam jeszcze Lamy Vista, gdyby byli chętni.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to?

https://sklep-scryba.pl/artykuly-pismiennicze/pioro-wieczne-pelikan-m605-marine-blue

Edit.

Mój błąd, to nie to, ale zapytałbym się w tym sklepie, bo trafiają się tam „stare” limitowane modele. Widać to, np w zakładce poświęconej Montblanc

Edytowane przez Martis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.