Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Ba, to żona dobrze zarabia, nie ja. A jakoś zegarka mi nigdy nie kupiła. Ech, życie 😆.

 

aaaaa jak tak to nie 😤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Panowie. Szukam czegoś dla żony. Jak ostatnio byliśmy w San Marino, to prawie kupiła Montblanc Princess Grace de Monaco Rollerball Pen. Niestety, jak teraz patrzę na ceny, to wydaje mi się strasznie drogie, a ceny w tamtym sklepie nie pamiętam, choć wydaje mi się że było o wiele tańsze od tego co widzę w sieci. Ktoś może mi coś w tym stylu polecić, ale może trochę tańsze? Najlepiei żeby było to pióro kulkowe.

 

263141939_CleanShot2022-11-07at12_33_55.png.2841b0f7078435203aca8235690aa1f6.png

Żona chyba wysłała Ci sygnał i to bardzo sprecyzowany.

Dowcip mi się przypomniał:

- Pytam się Żony: Co by chciała dostać na Święta.

- Odpowiedziała: Nie wiem.

- Pogrążony w myślach, sunąc powoli chodnikiem zauważyłem kawałek zardzewiałego bliżej nieokreślonego żelastwa. Zawinąłem to w papier prezentowy i podłożyłem pod choinkę.

- Żona wyraźnie podekscytowana odpakowuje prezent, patrzy na mnie i się pyta podniesionym głosem: Co to jest?

- Odpowiedziałem: Nie wiem.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na rynku nowy Pelikan Souveran M805 Ocean Swirl  , skorzystałem z okazji i dokonałem zakupu.

Poszukuję Pelikan Rappen  , gdyby ktoś miał informację w tej sprawie , to byłbym wdzięczny i zobowiązany.

pelikan ocean swirl4.jpg

pelikan swirl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z uzyskaniem uprawnień zawodowych, chce kupić sobie pióro. Kwotę jaką przeznaczyłem to około 1000 zł a biorąc pod uwagę kolor elementu stroju urzędowego, pożądany jest kolor granatowy a nie zielony 😉

Wstępnie wybrałem takie:

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PELIKAN-M205-niebieski-marmurek/2174

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-HERITAGE-91-Navi-Blue/5392

Jeżeli możecie pomóc które z nich jest lepsze albo jeżeli możecie podzielić własnymi doświadczeniami z piórami w tej cenie to chętnie poczytam. Pióra ma służyć nie tylko do podpisywania ale również to regularnego pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w ciemno trochę Parkera. Tak, wiem, żadne cuda. 

Wieczorem podeślę zdjecia. 

Nie wiedziałem że do testamentu mocno sugerowane jest pióro a nie długopis 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xaime napisał(-a):

W związku z uzyskaniem uprawnień zawodowych, chce kupić sobie pióro. Kwotę jaką przeznaczyłem to około 1000 zł a biorąc pod uwagę kolor elementu stroju urzędowego, pożądany jest kolor granatowy a nie zielony 😉

Wstępnie wybrałem takie:

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PELIKAN-M205-niebieski-marmurek/2174

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-HERITAGE-91-Navi-Blue/5392

Jeżeli możecie pomóc które z nich jest lepsze albo jeżeli możecie podzielić własnymi doświadczeniami z piórami w tej cenie to chętnie poczytam. Pióra ma służyć nie tylko do podpisywania ale również to regularnego pisania.

Jako kolega po fachu podpowiem, że pióro słabo odciska się na dokumentach z kalką, a te przynajmniej w mojej praktyce w dalszym ciągu występują.

Natomiast  ja najpierw kupiłem sobie tanie pióro (ale nie' no name' chińczyka)  takie za ~60 zł z trzema różnymi stalówkami kaligraficznymi. Do parafy i adresowania kopert bomba, a przetestujesz różne szerokości. Bedziesz też wiedział czego chcesz i jak sprawdza się to w Twoich potrzebach. 

 

Powodzenia w zawodzie 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pelikan 205 to doskonałe pióro. Mam takie w czerni od 20 lat. Dorobiłem się wielu różnych z różnych półek cenowych ale ten pelikan nigdy mnie nie zawiodł i pisze się nim swietnie. Super podawanie atramentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Jako kolega po fachu podpowiem, że pióro słabo odciska się na dokumentach z kalką, a te przynajmniej w mojej praktyce w dalszym ciągu występują.

Natomiast  ja najpierw kupiłem sobie tanie pióro (ale nie' no name' chińczyka)  takie za ~60 zł z trzema różnymi stalówkami kaligraficznymi. Do parafy i adresowania kopert bomba, a przetestujesz różne szerokości. Bedziesz też wiedział czego chcesz i jak sprawdza się to w Twoich potrzebach. 

 

Powodzenia w zawodzie 😁 

W moje praktyce na kalkę jeszcze nie trafiłem 😉 Pióro będzie służyć do podpisywania dokumentów i tworzenia notatek na własny użytek. Mam już dwa pióra Lamy i TWSBI, więc powoli kształtuje się moja wiedza w zakresie tego co oczekuję od pióra. Aktualnie poszukiwane ma być też pamiątkom początku drogi w zawodzie pod własnym nazwiskiem.

 

Dziękuje za życzenia, przydadzą się 😁

48 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ten pelikan 205 to doskonałe pióro. Mam takie w czerni od 20 lat. Dorobiłem się wielu różnych z różnych półek cenowych ale ten pelikan nigdy mnie nie zawiodł i pisze się nim swietnie. Super podawanie atramentu.

Dziękuje za twój głos, jest dla mnie cenny - sporo twoich wiadomości czytałem w tym wątku. Zastanawiałem się czy warto dołożyć do M400 (aktualnie wersja niebieska jest w "promocji" za 1260 zł ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za twój głos, jest dla mnie cenny - sporo twoich wiadomości czytałem w tym wątku. Zastanawiałem się czy warto dołożyć do M400 (aktualnie wersja niebieska jest w "promocji" za 1260 zł ;-))
Mam 400 ale stare i trudno to porównać. Mam też m800, chodził za mną latami ale jakoś tak... No i kupiłem. I lepiej pisze ta dwusetka. Nie wiem jaka jest stalówka w 400, w 200 stalowa pozłacana, w 800 zlota. Stalówki stalowe piszą inaczej. Złoto jest miękkie a stał twardsza i sprężysta. Ja wolę stalówki stalowe. Kolor odpowiada wyłogom togi więc super.

Atrament polecam zwykły pelikan 4001 do codziennego pisania. Tani, dobrze płynie. Ładnie się świeci zanim wyschnie.

Ja bym chyba kupił ten tańszy a nadwyżkę zostawił na późniejsze zakupy.... Jest tyle pięknych piór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym pelikana M 400 Souveran , to naprawdę świetne i prestiżowe pióro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podczas zmiany atramentu...

20221207_163447.thumb.jpg.b84b1cffad560ecdc076236bc85794d1.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na priv, ale napiszę też tutaj. Polecam Pelikana. Jeśli rozmiar ci odpowiada to M400 jak najbardziej. Ja wybrałem M600. Jest nieco większe co mi bardziej odpowiada. Drugim moim ulubionym piórem jest Sailor 1911L. Wersja Imperial Black ma u mnie dożywocie mimo pewnych wad (naboje lub konwerter o stosunkowo małej pojemności). Mój nr 3 to Lamy 2000 Makrolon. To ostatnie wymaga nieco wprawy w prowadzeniu stalówki i jako jedyne z trójki potrafi lekko przyschnąć po dłuższym czasie, ale ma inne zalety dla których mogę tą wadę wybaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne napełnienie:)

20221222_085806.thumb.jpg.18c9a5b7767b439f3175a7e67e72ffc8.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł M405-paski są świetne !
60a6889cc484f7e9b05d32cd2408428c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

A to się pochwalę. 23ce68cc037a58c9811d39efc9199929.jpg8d2a1a8d19bc4a1a2de8bee62309d591.jpg

 

O! Czarne takie, ladne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2023 o 11:02, xaime napisał(-a):

Dzisiaj dotarł M405-paski są świetne !

Z ciekawości zapytam. Czy paski są jeszcze prześwitujące i widać przez nie poziom atramentu, czy już nieprzezroczyste? Pelikan ogłosił jakiś czas temu, że zmienia korpusy na nieprześwitujące i widziałem już pierwsze recenzje piór, które dotarły do kupujących w nowych "ulepszonych" wersjach. Sam mam ochotę na czerwone i obawiam się, że będzie już zmienione, a nie ukrywam, że wolałbym dotychczasową wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 21:08, Johnny15 napisał(-a):

Jaki czarny atrament polecacie? 

 

Zacząć polecam od... Parker Quink Black, potem Waterman Intense Black, potem Pelikan Edelstein Onyx, potem Aurora Black, potem to już będzie atramentoza i z tego linku proponuję skorzystać:

 

https://www.twojepioro.pl/atramenty-i-tusze/atramenty-w-butelkach/3/default/1/f_at_121_1140/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: pióro wieczne, z polskiej dystrybucji; może być na nabój, tak do 150 (max 175pln). Do sporadycznego użytkowania)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, petruss napisał(-a):

Tak na szybko: pióro wieczne, z polskiej dystrybucji; może być na nabój, tak do 150 (max 175pln). Do sporadycznego użytkowania)?

 

Waterman Hemisphere 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.