Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

po co od razu strzelac tak wysoko?

proponuje potestowac tansze a dobre:

lamy safari

kaweco classic sport

sailor compass

wszystkie dobrze pisza (wiem bo posiadam) i moga byc zasilane z konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2023 o 12:37, Nocny Jastrząb napisał(-a):

Panowie zarzucam taki temat. Chciałbym sprawić sobie pióro, które przede wszystkim będzie lekko i gładko płynąć po papierze bez żadnego drapania i specjalnego nacisku podczas pisania. Powiedzmy tak do kwoty jednego tysiąca złotych. Mile widziane takie z wbudowanym tłoczkiem i przede wszystkim nowe żadnych staroci, wiem że niektóre starsze modele  są dobre ale to nie ten etap poszukiwań. 

Nie wiem dlaczego tak zdecydowanie przekreślasz pióra vintage. Stare pióro nie znaczy zniszczone - wszystko zależy od tego gdzie kupisz. Oczywiście to Twoja decyzja co kupisz, ale nie zaszkodzi zajrzeć np. na stronę Pana Przemka, czyli znanego Pen Doktora. Nierzadko można u niego znaleźć pióra w doskonałym stanie i dobrej cenie. Za 1000pln powinno dać się kupić np. Pelikana 400, a już na pewno 140 ze złotymi "sierżantami", których gładkości pisania na próżno szukać w dzisiejszych stalówkach. Oczywiście jest jeszcze wiele innych zacnych piór vintage, które można kupić w tej cenie - ja podałem przykład Pelikana, ponieważ to moja ulubiona marka 😉

W dniu 29.01.2023 o 01:50, Smycel napisał(-a):


o rany 😳 Dostałem takiego Pelikana w nagrodę za wyniki w nauce jeszcze w podstawówce i zgubiłem je w czasie studiów 🙁

 

Jaki to dokładnie model?

Pelikan 140 😊

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy demonstrator.
TWSBI eco-t, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stalówka, oraz podawaniem atramentu.
Co więcej bardzo fajne rozwiązanie z napełnianiem pióra atramentem - jest poprostu tłoczek. e6f9e636a190406db6bdf304a80d66fb.jpg

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stalówka? Twarda pewnie ale gładka? Podoba mi się bo sporo atramentu wchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując np do lamy Al Star to zdecydowanie twardsza i pisze się gładziutko.
W lamce z niektórymi atramentami miałem wrażenie, że piszę gwoździem.



Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek - rocznik '53🙂. Nie jest to co prawda Pelikan, ale nie mogę narzekać, zwłaszcza na stan 😁

 

20230206_173603-01.jpeg

20230206_172723-02.jpeg

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Parker. Projekt tego pióra miał przypominać drapacz chmur. Z mnóstwem światła w oknach. Fenomenalny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają w pełni uroku tego Vacumatica, tym bardziej, że perłowe, jasne refleksy są z dwóch przeciwnych stron, a pozostałe dwie są ciemniejsze, dzięki czemu pióro z każdym ruchem mieni się inaczej, co dodatkowo uatrakcyjnia jego wygląd w realu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w międzyczasie...

3 w 1: napełnianie pióra przy porannej kawie i nadzorze Fortis PILOT CLASSIC:)

20230208_093722.thumb.jpg.88850512e2e171cf8528f7621b700ff3.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około dziewięciu miesięcy temu w niniejszym wątku wspominałem, że czekam na pewne pióro. Atramenty już są 😉 a jak dobrze pójdzie to jeszcze 2-3 miesiące czekania i będzie nimi co napełniać. Na razie testuję na Lamy - nasycenie koloru, wysychanie... bardzo zachęcające.

iroshizuku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu włoskich egzemplarzy dołączyła dzisiaj trochę starsza (o jedyne 70 lat), żółta pszczółka w rozmiarze XL 🙂 

IMG_20230216_235329_084.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie faza atramentów w ciepłych odcieniach. I tak zawitały ostatnio: J. Herbin Cornaline D`Egypte, Monteverde Copper Noir, Monteverde Giraffe, i Monteverde Gorilla i wczoraj jeszcze dołączył Fireopal. W moich solidnie dozujących atrament piórach, kolory prezentują się ciepło i mile dla oka. Szczególnie Gorilla o mocno nasyconej barwie mlecznej czekolady, jest naprawdę bardzo przyjemna w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak gdzieś ustrzelisz polecam Montblanc Sand of the Desert z serii Petit Prince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki... Gdzie można kupić (albo jak zrobic) takie fajne coś, do leżakowania piór? Szkoda aby się rysowały przy otwieraniu szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mieczus napisał(-a):

A tak trochę z innej beczki... Gdzie można kupić (albo jak zrobic) takie fajne coś, do leżakowania piór? Szkoda aby się rysowały przy otwieraniu szuflady.

Toyooka Craft sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za lamerskie pytanie. Szukam pióra kulkowego. Czegoś dość ciężkiego, w stylu Mont Blanca, ale tańszego. Wpadło mi w oko Montegrappa. Miałem kilka lat temu super pióro kulkowe Mont Blanc, ale je…. zgubiłem (niestety nie pamiętam nazwy). Mam teraz fajnego Conclina i szukam czegoś w tym rodzaju.
 

Z piórami tradycyjnymi muszę się rozstać. Zniszczyłem już kilka, w tym Watermany, Pelikany, nawet drogiego Faber-Castella. Albo wykrzywiam stalówki, albo zaczynają cieknąć. Może to kwestia tego że jestem leworęczny, nie wiem, niemniej piór tradycyjnych już nie szukam. Piszę rzadko, raczej jakieś notatki na szybko w zeszycie, ale lubię czuć coś w ręku. Wiem że piszę bardzo ogólnie odnośnie wymagań, ale może zdjęcia pomogą zobrazować czego szukam.

 

 image.thumb.png.7639389168bbd6fe1d8a01a94a127149.png
 

 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

To jak gdzieś ustrzelisz polecam Montblanc Sand of the Desert z serii Petit Prince.

Fakt, też ciekawy. Wszystko wzięło się od poszukiwania: 

spacer.png

Bardzo mnie zaintrygował, a że ciężko go nabyć w normalnej cenie, zacząłem rozglądać się za podobnymi atramentami. Dobre forumowe dusze podpowiedziały mi kilka ciekawych pozycji od Monteverde, co dokładnie się potwierdziło. Popracowanie nad stalówką i przepływem pozwoliło uzyskać bardzo fajne efekty cieniowania Fireopala bez żadnych zmian nacisku, flexujących stalówek itp. Chińskie pióro Jinhao 100 Mini (polecam dla posiadaczy mniejszych dłoni) z oryginalną stalówką F i efekt cieniowania jeszcze bardziej wyraźny niż na tym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem w kiosku takiego Pelikana

IMG_20230218_214953_659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam w dającym się przewidzieć czasie kupować nowego pióra, bo mam teraz Sheaffera Balance, starego Pelikana M250 i klubową Montegrappę, co mi zupełnie wystarczy do pisania. Nawiasem mówiąc, najlepiej pisze się Pelikanem, choć owszem, mógłby być odrobinę większy, więc rozważam w przyszłości wypróbowanie "czterysetki". Jednak jak już są narzędzia, pozostaje aktualne pytanie o atrament. Piszę najczęściej niebieskim Penmanem, którego mam butelkę, jednak wciąż aktualne jest zastąpienie tego nieprodukowanego od 20 lat atramentu możliwie dobrym ekwiwalentem. W związku z tym ciekaw jestem, czy ktoś wypróbował atrament Scribe Premium Indigo? Autorem kompozycji jest właśnie twórca Penmana i Scribe określany jest jako najlepszy zamiennik albo wręcz poprawiony zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2023 o 21:34, beniowski napisał(-a):

Z góry przepraszam za lamerskie pytanie. Szukam pióra kulkowego. Czegoś dość ciężkiego, w stylu Mont Blanca, ale tańszego. Wpadło mi w oko Montegrappa. Miałem kilka lat temu super pióro kulkowe Mont Blanc, ale je…. zgubiłem (niestety nie pamiętam nazwy). Mam teraz fajnego Conclina i szukam czegoś w tym rodzaju.
 

Z piórami tradycyjnymi muszę się rozstać. Zniszczyłem już kilka, w tym Watermany, Pelikany, nawet drogiego Faber-Castella. Albo wykrzywiam stalówki, albo zaczynają cieknąć. Może to kwestia tego że jestem leworęczny, nie wiem, niemniej piór tradycyjnych już nie szukam. Piszę rzadko, raczej jakieś notatki na szybko w zeszycie, ale lubię czuć coś w ręku. Wiem że piszę bardzo ogólnie odnośnie wymagań, ale może zdjęcia pomogą zobrazować czego szukam.

 

 

 

 

 

 

dzień dobry,

 

a może z cięższych piór kulkowych Sheaffer 300? Albo Sheaffer Icon Metalic, bądż któryś  z CROSSów? Np. Peerless 125.  To fajnie wyważone piórka.

Montegrappa np Zero Gold wygląda jakos koślawo, ale nie wiem jak sie nim pisze...

Montblanki sa wg mnie lekkie. Podobnie jak Pelikany.

Mam pióra kulkowe z serii Le Grand i mimo gabarytów - to naprawde lekki cienkopis. Choc pisze sie swietnie : )

Powodzenia ! 

Edytowane przez Sylwia1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2023 o 21:34, beniowski napisał(-a):

Z góry przepraszam za lamerskie pytanie. Szukam pióra kulkowego. Czegoś dość ciężkiego, w stylu Mont Blanca, ale tańszego. Wpadło mi w oko Montegrappa. Miałem kilka lat temu super pióro kulkowe Mont Blanc, ale je…. zgubiłem (niestety nie pamiętam nazwy). Mam teraz fajnego Conclina i szukam czegoś w tym rodzaju.
 

Z piórami tradycyjnymi muszę się rozstać. Zniszczyłem już kilka, w tym Watermany, Pelikany, nawet drogiego Faber-Castella. Albo wykrzywiam stalówki, albo zaczynają cieknąć. Może to kwestia tego że jestem leworęczny, nie wiem, niemniej piór tradycyjnych już nie szukam. Piszę rzadko, raczej jakieś notatki na szybko w zeszycie, ale lubię czuć coś w ręku. Wiem że piszę bardzo ogólnie odnośnie wymagań, ale może zdjęcia pomogą zobrazować czego szukam.

 

 

Hejka, jeżeli dopuszczasz używane, to mam na zbyciu pióro kulkowe Montblanc Meisterstuck. Prawie wcale z niego nie korzystam więc jest w bardzo dobrym stanie. Z ceną się dogadamy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Nie zamierzam w dającym się przewidzieć czasie kupować nowego pióra, bo mam teraz Sheaffera Balance, starego Pelikana M250 i klubową Montegrappę, co mi zupełnie wystarczy do pisania. Nawiasem mówiąc, najlepiej pisze się Pelikanem, choć owszem, mógłby być odrobinę większy, więc rozważam w przyszłości wypróbowanie "czterysetki"

 

Nie wiem jak wagowo, ale M 400 wielkością raczej zbytnio się nie różni:

 

pelicanrozmiarysi7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.