Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Też obecnie jestem na kupnie pióra tak do 100zł - zna ktoś może pióro Parker Frontier? warte zainteresowania? /na allegro można dostać za ok 60zł/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup chińskie albo NN - będzie taki sam efekt

 

kiedyś dostałem takie pióro - PORAŻKA - stalówka fine ale krecha 2x grubsza niż być powinna!

w tym piórze jedynym plusem jest nazwa jeśli to kogoś kręci

 

zapoluj na coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...a możesz coś zasugerować? p.s przez ostatnie 8 lat miałem kilka Parkerów Vector i dawały radę :( no ale teraz przydało by się coś odrobinę droższego - do wspomnianych 100pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.Lacroix

Polecam Waterman Hemisphere Stalowe CT. Za 100zł już powinieneś takie na Allegro dostać a jest już ono na prawdę porządne :(

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@rcin zastanów się czy chcesz mieć pióro "droższe" czy wygodne i dobrze piszące!

 

kupienie odrobinę droższego nic nie zmieni - jeśli byłeś zadowolony z tego czym pisałeś to zaoszczędź stówkę i nie kupuj nic :( ale jeśli chcesz poczuć różnicę poczekaj trochę uzbieraj drugą stówę i kup Watermana Experta

od gościa z linku, który podałem wcześniej kupisz taki za ok. 180-200 zł i uwierz mi że naprawdę warto

piszę piórami od jakiś 25 lat i uważam że Expert ma najlepszy stosunek jakość/cena poza tym jest dość duże i wygodnie leży w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to właściwie jest z piórami u osób leworęcznych? Tak się składa, że mam tę wadę/zaletę i chciałbym w najbliższej przyszłości sprawić sobie jakieś pióro. Ale nie mam pojęcia czy ma to sens w moim przypadku. Pióra nigdy nie używałem. Coś tam mi się obiło o uszy o piórach dla leworęcznych, ale wolę spytać praktyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też obecnie jestem na kupnie pióra tak do 100zł - zna ktoś może pióro Parker Frontier? warte zainteresowania? /na allegro można dostać za ok 60zł/

 

 

Witaj,

 

Nie użytkowałem pióra Parker Frontier, jednak jeśli mogę zarekomendować coś innego, to bardzo polecam Rotring Initial.

Używam już drugiego piórka z tej kolekcji i jestem bardzo zadowolony. Pióro Initial jest grube, świetnie wyważone (dość ciężkie), stalówka płynnie i bez oporów nanosi atrament na kartkę. Poza tym ma nowoczesny i ciekawy design - mnie się podoba bardzo :(

 

Tu kupisz nieznacznie przekraczając budżet (ok 120 zł wraz z kosztami przesyłki - zakup poprzez licytację):

 

http://cgi.ebay.pl/Rotring-Initial-Fountai...%3A1%7C294%3A50

 

za ok 150 zł wraz z przesyłką są w opcji kup teraz w różnej kolorystyce.

 

PS. Wybaczcie linka komercyjnego, niemniej nie dotyczy przedmiotowej tematyki forum, więc mam nadzieję nie łamie tym samym regulaminu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to właściwie jest z piórami u osób leworęcznych?

 

Nie mam pióra za 200 zł, piszę zwykłym parkerem Vectorem. Do szkoły jak znalazł, co do ręki jedynym minusem jest to, że jeśli będziesz szybko pisał rozmażesz atrament na zewnętrzną stronę dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam czegoś czym wygodnie by mi się pisało na zajęciach i co nie kosztowałoby fortuny. Sądzę, że w kwocie 100-150 zł coś znajdę, może skorzystam z linka Kadariusa do e-bay'owego sprzedawcy z Francji i się na coś przyczaję :( Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach stówki, do codziennej roboty, polecam poszukać Rotringa. Stalówka i "mechanika" nie do zdarcia, oprawa nieco sie wytarła. W przeciwieństwie do innych piór, od początku codziennego użytkowania (jakieś 4 lata pisania dzień w dzień po kilka godzin) nie wymagał nigdy czyszczenia...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, mamy trochę ciężej z tego typu artykułami :( Może nie pióra ale nożyczki to zmora, kiedy się nie wie jak ciąć ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :( No ta leworęczność czasami męczy...choć to ponoć domena geniuszu :(

Tarant- poszukam czegoś, może mi wpadną w oko i rękę :P

 

ps. Pisząc "pcham" długopis, nie ciągnę go za ruchem ręki. Czy to może być problem dla stalówki- nie zniszczy się, nie wygnie? Praworęczni "ciągną" pióro za ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź... Ja, jako praworęczny, niszczę wszelkiej maści długopisy. Pióra przeżywają.

Model Rotringa zwie się Freeway.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka będzie siła nacisku na stalówkę. Ale nie powinna się wyginać, pióra mają to do siebie, że powinno się nimi niemal "płynąć" po papierze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBay moją rekomendację - po dokonaniu kilku zakupów - otrzymał sprzedawca z Francji: lewertowski

Kupiłem 3 kpl piór i długopisów oraz etui skórzane. Ceny ma niskie, zarówno "kup teraz" jak i osiągane w licytacjach (z racji wielu przedmiotów i częstego wystawiania), szeroki asortyment, wyśmienita obsługa - spora część w bezpłatnej wysyłce (zdarzyło mi się otrzymać innej marki futerał skórzany niż kupiłem, po kontakcie z mojej strony otrzymałem drugi gratis - zakupionej już marki, z prawem zachowania pierwszego)

 

:(

 

Polecam tego sprzedawcę!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc "pcham" długopis, nie ciągnę go za ruchem ręki. Czy to może być problem dla stalówki...

 

to mi przypomina stary dowcip:

 

- czemu ciągniesz ten sznurek Jasiu???

- bo jak go pchałem to się zwijał!

 

z piórem nie ma tego problemu!

jak już nadmieniałem od ponad 25 lat piszę piórem i to wyłącznie lewą ręką! jedyny problem to ułożenie ręki tak aby nie rozmazywać od razu tego co się napisało, pomaga też dobór atramentu i stalówki - im szybciej schnący atrament tym lepiej i stalówka F lub EF żeby kreska była cieniutka.

 

Naprawdę to kwestia tego jak chce się używać pióra! Jeśli ma być stosowane do tego żeby się raz na jakiś czas podpisać to znaczenie ma jedynie wygląd i marka (prestiż), jeśli jednak ktoś sporo pisze na co dzień to polecam kupno najlepszego na jaki nas stać - na 100% się odwdzięczy! Nie ma sensu kupować byle czego i się potem męczyć lub narzekać. Poza tym biorąc pióro kilka razy dziennie do ręki dobrze gdy to będzie przyjemne doświadczenie posługiwania się pięknym, sprawnym i skutecznym narzędziem a nie po prosty kawałkiem plastiku brudzącym papier - tą funkcję spełni jednorazowy długopis za złotówkę!

 

 

 

 

edit:

Na eBay moją rekomendację - po dokonaniu kilku zakupów - otrzymał sprzedawca z Francji: lewertowski

 

 

Polecam tego sprzedawcę!

 

właśnie do jego sklepu dałem linka kilka postów w górę

potwierdzam - tanio i profesjonalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no ja także jestem leworęczny - i nigdy mi to nie przeszkadzało w pisaniu piórem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Rotringi to bardzo solidnie wykonane pióra. Przez to są raczej cięższe od np Watermanów, ale nie sprawiają wrażenia wydmuszek.

 

Co do pisania lewą ręką - ktoś wyżej zaznaczył, że dobrze nadają się do tego piszące cienko stalówki F i EF.

Ja dodam, że stalówki japońskie piszą zazwyczaj węższą linią niż ich europejskie odpowiedniki (np. M pisze jak F, a F jak EF).

 

Jeśli chodzi o Rotringa to mogę coś zaproponować - dla forumowiczów wymyślę jakiś rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jako leworeczni ludzie noscicie zegarki na prawej czy na lewej??

w koncu zegarek chyba przeszkadza w pisaniu...

ja pisze dlugopisem bo tanie piora mi nie pasuja a na drogie jeszcze sobie nie pozwole

wszystko w swoim czasie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie moj wybor padl na Watermana Charleston. W piorach jestem slaby, wiec powiedzcie czy to przyzwoity wybor.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem leworęczny i noszę zegarek na lewej ręce i w pisaniu mi nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jako leworeczni ludzie noscicie zegarki na prawej czy na lewej??

 

Tylko lewa. W niczym to nie przeszkadza, może istnieje tylko większe prawdopodobieństwo obicia, podczas codziennego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

właśnie do jego sklepu dałem linka kilka postów w górę

potwierdzam - tanio i profesjonalnie!

 

to mamy już podójną rekomendację dla lewertowski :lol::huh:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem przyłączyć się do wątku.

 

do tej pory kilka lat towarzyszył Waterman Hemisphere i pieknie sie sprawował, do czasu ... gdy go zostawiłem w sklepie. i juz sie biedak nie odnalazl. szczerze polecam, jak wiele osób wczesniej.

 

w zwiazku z tym mam przed soba kolejny zakup. moze tym razem pelikan souveran 405, a moze cos innego w podobnej cenie.

 

w tym temacie jestescie rowniez specjalistami (jak wynika z tresci wątku) wiec bardzo proszę o wsparcie w procesie decyzyjnym :huh:

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu do wątku powracam :huh:

Właśnie zanabyłem pióro- Waterman Allure/Graduate(na alledrogo jest akurat ładna obcenka na te pióra, z tego co widziałem normalnie śmigają po 100-120 zł). Przesiedziałem godzinę na forum piórowym, poczytałem opinie i wybór padł na Watermana, w tej cenie lepszego nie znajdę podobno, a w Parkery z tej półki nie ma się co pchać(chociaż myślałem dotąd inaczej...). Ostro wahałem się nad kliknięciem w sklepie internetowym pióra marki Duke("firma niemiecko-chińska"), bo opinie na ww. forum są raczej pozytywne, z tym że ciągle podkreśla się że to jednak firma krzak. Mają świetną, klasyczną stylistykę, ładnie profilowane obudowy, takie trochę cygara. Ale ostatecznie wybór padł na zimno-stalowego Watermana. Za kilka dni zobaczymy jak się sprawdza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.