Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych - będę wystawiał 2 Experty niedługo na sprzedaż (kiedyś kupiłem, leżą nieużywane), wrzucę też u nas w ofertach niezegarkowych. Ale to potrwa - aparat żona na wakacje zabrała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas piszę Rotringiem Newtonem, i uważam że pisze się nim naprawdę nieźle, nawet jak nie używam dwa-trzy dni, nic nie zasycha itp. Dość gruba kreska (M). Szybko atrament wysycha i pióro jest dość ekonomiczne, jestem leworęczny a i tak nic nie rozmazuję. Pióro cięzkie i grube, dla mnie super.

 

To mój egzemplarz:

 

a53512595eeec847med.jpg

06984a95aff61f6fmed.jpg


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 35 lat piszę wyłącznie piórem. Przez ostatnie 10 lat nie rozstaję się z Watermanem Expertem i z czystym sumieniem polecam to pióro wszystkim, którzy lubią cięższe sprzęty. Odradzam mechanizm napełniania tłokiem - cieknie, standardowe naboje są niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odradzam mechanizm napełniania tłokiem - cieknie, standardowe naboje są niezawodne.

 

to masz pecha - ja mam dwa tłoczki i oba sprawne! jeden był w zestawie z Charlestonem drugi dokupiony i żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 35 lat piszę wyłącznie piórem. Przez ostatnie 10 lat nie rozstaję się z Watermanem Expertem i z czystym sumieniem polecam to pióro wszystkim, którzy lubią cięższe sprzęty. Odradzam mechanizm napełniania tłokiem - cieknie, standardowe naboje są niezawodne.

 

mmabi - możę masz starego Experta.. w Expercie II (tym obecnie dostępnym, korpus mosiężny nie plastikowy) nie ma żadnych problemów z tłoczkami.

A w wersji I ponoć zdarzały się jakieś felery..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek jak najbardziej. Osobiście wolę od nabojów. To raczej kwestia samego pióra niż systemu. Osobiście polecam Faber Castell, cena może trochę wyższa, ale i pióra bardzo dobrej jakości. Sam piszę Grafem vFC i uważam, że jest świetne. Ale to znowu parę złotych więcej. Z kolei na dwa posiadane Hemisphery też nie narzekam, chociaż nie ukrywam, że jakością odbiegają.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Experta z tłoczkiem i nie ma problemów...

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kadarius - nie tylko dlatego, że im się podobają. Mnie się pisze lepiej piórem niż długopisem, i piszę ładniej. Długopisem nie potrafię się nawet podpisać!

 

 

Zaglądam na forum dla zegarków ;) Ale i o piórach poczytam. Od przedszkola pisze wyłącznie piórem, długopis to dla mnie katorga, nawet byłem obiektem drwin i docinek na ten temat (plamy na kieszeni w koszulach, "czy ma Pan przy sobie swoje pióro itp.). To jest prawda, nie potrafię nawet się podpisać długopisem, jakieś takie... Pióro to moje narzędzie pracy - zmieniam je co dwa-trzy lata (ostatnie - nikt nie uwierzy znalazło się w mojej dłoni pomiędzy ....... drzwiami, i się złamało :) ) Komplet 10 naboi wystarcza mi średnio na dwa tygodnie do miesiąca czasu. Pióro powinno być po prostu czym co nam nie przeszkadza w pisaniu, ot tyle. Obecnie moim przyjacielem jest zwykły Waterman, zawsze czarna laka, nie rzucające się w oko. Długopisy do kosza :) DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście korpus mojego Watermana jest plastikowy (nawet nie wiedziałem, że jest inna wersja), pióro jest i stare, i nie stare - kupione w '99 roku. Oryginalnie w wersji na naboje. Uznałem to za mało ortodoksyjne i natychmiast dokupiłem tłoczek, który zaczął przeciekać po mniej więcej miesiącu. Miałem wrażenie, że to ja go uszkodziłem niefachowym montażem więc kupiłem następny i historia się powtórzyła, no i ostatecznie przekonało mnie to, że nowoczesność, znaczy naboje, to nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "stare" to tak trochę z przekąsem było napisane;P

Expert II zdobył moje serce właśnie ciężkim korpusem. A co do tłoczków. Dają masę frajdy jak ktoś lubi bawić się atramentami. Mieszanie, zdobywanie niecodziennych kolorów. Znam takich, którzy wychodzą z założenia że - pióro jak pióro, ATRAMENET! to jest to. I skupiają się głównie na tym.

Jak paskomaniacy w zegarkach;) Z całym szacunkiem dla Was rzecz jasna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzywam Experta z tłoczkiem i nie ma problemów...

 

Pzdr

Spinner

 

 

Też mam tłoczek w MontBlancu


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę, bo nie znalazłem takiej informacji w wątku: większość markowych piór na Allegro w "okazyjnej cenie" to podróby.

Chyba najwięcej Parkerów, ale podejrzewam, że i Montblanki się znajdą...

Dużo lepiej ściągnąć, jak koledzy piszą, od lewertowskiego, będzie (raczej) taniej niż u nas w "pewnym" źródle, a jednakowo pewnie.

 

A szczególnie cząsto jest to właśnie sonnet, właściwie 90% podróbek parkerów sprowadza się do tego modelu.

 

Do codziennego użytku jak dla mnie niezastąpione są pióra GvFC w tandemie z ołówkiem perfect pencil , niepowtarzalna stylistyka i świetna stalówka oraz jakośc wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedną, myślę, że ciekawą propozycję - Pilot 78G.

Niereprezentacyjny, plastikowy, tani (całkowity koszt z przesyłką 26$ za 3 - słownie trzy - sztuki z konwerterkami i paczką naboi), ale jak pisze... miodzio ;)

Parker Vector, który jest bodaj o połowę droższy, to dwie półki niżej.

 

Wziąłem F (pisze chyba jak europejskie EF, dosłownie szpilka), M (pisze cieniej niż parkerowskie F) i B (stalówka stub, czyli ścięta).

Do żadnego nie można się przyczepić.

 

Tu można pooglądać: Pilot 78G w Google Images.

A kupić najlepiej na ebay.com.


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Parker Vector, który jest bodaj o połowę droższy, to dwie półki niżej.

 

Vector ma poza tym strasznie grubą kreskę. Tyle że samo pióro jest jak czołg - moje żyje już ... 15 lat gdzieś :) ... Luudzieee, jaki ja stary jestem ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek na rozgrzewkę(sory za jakość fotek samego pióra jak i recki, ale dzisiaj światło fatalne :/ ):

 

post-25253-0-37327900-1331227479.jpg post-25253-0-84861000-1331227479.png

 

post-25253-0-54117500-1331227481.jpg post-25253-0-92808100-1331227481.png

 

post-25253-0-98210300-1331227483.jpg post-25253-0-56225800-1331227484.png

 

I krótka recenzja:

 

post-25253-0-51301700-1331227486.jpg post-25253-0-90781000-1331227486.png

 

post-25253-0-90566800-1331227499.jpg post-25253-0-31386400-1331227500.png

 

Edyta: Oczywiście zamiast "skówki" powinna być "stalówka" :) Dwa błędy za jednym machnięciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiam ;) Taki oczywisty, sztandarowy wręcz przypadek, a i tak wpadłem. Nawet przez ułamek sekundy się zastanowiłem, ale myśl szybko zniknęła :)

 

Edyta: w dodatku powinna być stalówka :) ale cóż- pisałem z rozpędu to i gafę popełniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten prosty, nieskomplikowany wygląd pióra. Jest na zwykłe naboje, czy potrzebuje kałamarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na naboje(w zestawie dostaniesz startowy- niebieski) jak i na tłoczek(niestety trzeba dokupić, kosztuje ok. 20 zł na allegro). Ja nie kupuję, bo ponoć często zdarzają się jego uszkodzenia i wycieki :/ Paczka nabojów Waterman w jednym kolorze kosztuje ok. 8 zł(8 szt.) więc nie ma co się łamać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zarówno na naboje(w zestawie dostaniesz startowy- niebieski) jak i na tłoczek(niestety trzeba dokupić, kosztuje ok. 20 zł na allegro). Ja nie kupuję, bo ponoć często zdarzają się jego uszkodzenia i wycieki :/ Paczka nabojów Waterman w jednym kolorze kosztuje ok. 8 zł(8 szt.) więc nie ma co się łamać :)

 

z tłoczkiem przesada. nic się złego nie dzieje - naprawdę! trzeba jedynie kupić tłoczek dedykowany pod pióro np. tłoczek do Parkera nie będzie pasował do Watermana, podobnie naboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz moj sonet odmowil wspolpracy udalem sie dzisiaj na zakupy i droga kupna wszedlem w posiadanie takiego piora.

Ladnie sie prezentuje z moim garniturowcem wiec generalnie jestem zadowolony :) . Mam nadzieje ze popracuje dluzej niz ostatni sonet :)

 

post-4829-0-59076800-1331227718.jpg


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za piękność leży na tym Zenith'cie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie mam napisane Cross Classic ale nie moge znalezc go w katalogu.

Prawdopodobnie to jakas zakonczona linia, teraz rozumiem dlaczego byl tak obrzydliwie przeceniony :D

18k stalowka zachowuje sie genialnie. Wahalem sie pomiedzy M (brodowy) i F (czarny) - byly tylko dwie ostatnie sztuki. Proby w salonie sa niezbyt wiarygodne bo maja specjalny papier do probowania i wszystko pisze genialnie - to takie moje doswiadczenie :D Tutaj jednak udalo mi sie trafic :D


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.